Jak działa skup nieruchomości? o czy warto pamiętać? SPRAWDŹ!

skup-nieruchomosci

Zobacz, jak działa skup nieruchomości i czy warto z niego skorzystać! Obecnie, sprzedaż nieruchomości z drugiej ręki cieszy się mniejszą popularnością niż sprzedaż mieszkań deweloperskich. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej firm stawia nowoczesne osiedla mieszkaniowe z lokalami w cenie podobnej do mieszkań używanych.


Skup nieruchomości

Dlatego też znaczna część osób wybiera nowe mieszkanie, a osoby chcące sprzedać swój lokal mogą mieć ze sprzedażą problem. Z tego też powodu warto rozejrzeć się za kilkoma rozwiązaniami jak dobrze sprzedać mieszkanie, aby wyjść na tym finansowo jak najlepiej!

Może to być na przykład:

 • skup nieruchomości,
 • wynajęcie biura nieruchomości
 • czy wystawienie mieszkania na sprzedaż na lokalnym portalu ogłoszeniowym.

Najmniej informacji można jednak znaleźć o skupach nieruchomości, czy nie są to zbyt popularne formy sprzedaży mieszkania, czy lokalu?

Jak działa skup nieruchomości?

skup-nieruchomosci

Wiele osób spotkało się ze skupami samochodów. Można powiedzieć, że skup nieruchomości działa na podobnej zasadzie.

Cała transakcja sprzedaży nieruchomości jest uproszczona do minimum i tak samo, jak w wypadku sprzedaży samochodu dostaje się gotówkę do ręki po podpisaniu umowy cywilno-prawnej dokumentującej sprzedaż.

Skup nieruchomości nabywa mieszkanie czy inną nieruchomość od osoby prywatnej. Większość firm skupuje wszystkie oferowane im nieruchomości, ale ostateczna decyzja zależy od sprzedającego.

Trzeba wiedzieć, że w skupach nie dostanie się 100% wartości nieruchomości, a to może nie wszystkim odpowiadać. Jednak chcąc natychmiast sprzedać niepotrzebną nieruchomość, będzie to najlepsze, bo najszybsze rozwiązanie. Jedną z firm skupujących nieruchomości jest GRB Nieruchomości.

Co ma wpływ na cenę nieruchomości?

Działalność gospodarcza skupu polega na tym, że kupuje nieruchomości w dobrej cenie, aby potem je odsprzedaż z zyskiem. Dlatego osoba sprzedająca mieszkanie może liczyć na kwotę do 70% wartości tego mieszkania.

Podobne kwoty osiąga się, sprzedając działki budowlane, lokale usługowe czy domy wolnostojące.

Jednakże trzeba pamiętać, że sprzedając mieszkanie, na przykład za pośrednictwem biura nieruchomości osiągnie się około 80% wartości mieszkania, ponieważ nie tylko trzeba zejść z ceny dla kupującego nieruchomość, ale sama prowizja biura to 10-15%.

Zatem w tym kontekście do 70% nie brzmi źle. Ponadto nawet sprzedając mieszkanie samodzielnie, trzeba liczyć się z wydatkami na ogłoszenia, fotografa, który zrobi dobre zdjęcia czy też negocjacje z potencjalnym klientem. Nikt nie kupuje nieruchomości bez próby negocjacji ceny.

Wpływ na cenę, którą oferuje skup nieruchomości, ma kilka czynników. Wyznacznikiem jest zawsze wartość rynkowa. To od niej odejmuje się kwoty za na przykład zadłużenie mieszkania, ponieważ skup kupując je, będzie musiał uregulować zaległe rachunki. Jeżeli stan mieszkania nie jest najlepszy i wymaga remontu, aby móc je odsprzedać również tę cenę skup odejmie.

Ale chyba tylko skupy nieruchomości są gotowe od ręki kupić mieszkania w „złych” dzielnicach, z długami i w kiepskim stanie. Dlatego korzystanie z tej metody sprzedaży się opłaca.

skup-nieruchomosci

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
3 komentarzy w “Jak działa skup nieruchomości? o czy warto pamiętać? SPRAWDŹ!”
 1. Avatar
  Karol Bankowy

  Nieruchomości wbrew pozorom wydają mi się jednym z pewniejszych rynków, którego ewentualne anomalie łatwo jest przewidzieć. Jak myślicie? Inwestowaliście w nieruchomości?

 2. Avatar

  Z jednej strony szybki skup mieszkań to dobry zarobek dla osoby skupującej ale też i sposób na ograniczenie wysokich kosztów komornika dla dłużnika.

 3. Avatar

  Mam do sprzedania dwie działki (można zobaczyć ich położenie na geoportal, googlemaps itp. )

  Działka nr 133 (obręb Brdów) z ustalonymi warunkami zabudowy o pow. 68 arów, położona blisko jeziora Brdowskiego (około 500 metrów). Dojazd drogą asfaltową. W drodze prąd, woda, kanaliza.
  cena 28 000 zł do uzgodnienia.

  Działka nr 196 (obręb Brdów) o pow. 22 ary, położona w odległości około 2 km od jeziora, dojazd drogą gruntową. Cena 15 000 zł do uzgodnienia.

  tel. 782501573 Sebastian

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *