Jak działa skup nieruchomości? SPRAWDŹ! • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jak działa skup nieruchomości? SPRAWDŹ!

Zobacz jak działa skup nieruchomości i czy warto z niego skorzystać! Obecnie, sprzedaż nieruchomości z drugiej ręki cieszy się mniejszą popularnością niż sprzedaż mieszkań deweloperskich. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej firm stawia nowoczesne osiedla mieszkaniowe z lokalami w cenie podobnej do mieszkań używanych.

Dlatego też znaczna część osób wybiera nowe mieszkanie, a osoby chcące sprzedać swój lokal mogą mieć ze sprzedażą problem. Z tego też powodu warto rozejrzeć się za kilkoma rozwiązaniami jak dobrze sprzedać mieszkanie, aby wyjść na tym finansowo jak najlepiej!

Może to być na przykład:

 • skup nieruchomości,
 • wynajęcie biura nieruchomości
 • czy wystawienie mieszkania na sprzedaż na lokalnym portalu ogłoszeniowym.

Najmniej informacji można jednak znaleźć o skupach nieruchomości, czy nie są to zbyt popularne formy sprzedaży mieszkania czy lokalu?

Jak właściwie działa skup nieruchomości?

Wiele osób spotkało się ze skupami samochodów. Można powiedzieć, że skup nieruchomości działa na podobnej zasadzie.

Cała transakcja sprzedaży nieruchomości jest uproszczona do minimum i tak samo jak w wypadku sprzedaży samochodu dostaje się gotówkę do ręki po podpisaniu umowy cywilno-prawnej dokumentującej sprzedaż.

Skup nieruchomości nabywa mieszkanie czy inną nieruchomość od osoby prywatnej. Większość firm skupuje wszystkie oferowane im nieruchomości, ale ostateczna decyzja zależy od sprzedającego.

Trzeba wiedzieć, że w skupach nie dostanie się 100% wartości nieruchomości, a to może nie wszystkim odpowiadać. Jednak chcąc natychmiast sprzedać niepotrzebną nieruchomość będzie to najlepsze, bo najszybsze rozwiązanie.
Co ma wpływ na cenę nieruchomości?

Działalność gospodarcza skupu polega na tym, że kupuje nieruchomości w dobrej cenie, aby potem je odsprzedaż z zyskiem. Dlatego osoba sprzedająca mieszkanie może liczyć na kwotę do 70% wartości tego mieszkania.

Podobne kwoty osiąga się sprzedając działki budowlane, lokale usługowe czy domy wolnostojące.

Jednakże trzeba pamiętać, że sprzedając mieszkanie na przykład za pośrednictwem biura nieruchomości osiągnie się około 80% wartości mieszkania, ponieważ nie tylko trzeba zejść z ceny dla kupującego nieruchomość, ale sama prowizja biura to 10-15%.

Zatem w tym kontekście do 70% nie brzmi źle. Ponadto nawet sprzedając mieszkanie samodzielnie trzeba liczyć się z wydatkami na ogłoszenia, fotografa, który zrobi dobre zdjęcia czy też negocjacje z potencjalnym klientem. Nikt nie kupuje nieruchomości bez próby negocjacji ceny.

Wpływ na cenę, którą oferuje skup nieruchomości ma kilka czynników. Wyznacznikiem jest zawsze wartość rynkowa. To od niej odejmuje się kwoty za na przykład zadłużenie mieszkania, ponieważ skup kupując je będzie musiał uregulować zaległe rachunki. Jeżeli stan mieszkania nie jest najlepszy i wymaga remontu, aby móc je odsprzedać również tę cenę skup odejmie.

Ale chyba tylko skupy nieruchomości są gotowe od ręki kupić mieszkania w „złych” dzielnicach, z długami i w kiepskim stanie. Dlatego korzystanie z tej metody sprzedaży się opłaca.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

 1. Avatar

  Karol Bankowy

  Nieruchomości wbrew pozorom wydają mi się jednym z pewniejszych rynków, którego ewentualne anomalie łatwo jest przewidzieć. Jak myślicie? Inwestowaliście w nieruchomości?

 2. Avatar

  Robert

  Z jednej strony szybki skup mieszkań to dobry zarobek dla osoby skupującej ale też i sposób na ograniczenie wysokich kosztów komornika dla dłużnika.

NAPISZ KOMENTARZ