Otrzymałam zawiadomienie o wszczęciu egzekucji z nieruchomości

Wczoraj tj.27.02 otrzymałam list od Komornika zawiadomienie o wszczęciu egzekucji z nieruchomości, egzekucji z prawa własności do lokalu mieszkalnego, dług 2.236 zł, odsetki do dnia 22.02.18 64.443,23 od 23.02.18 po 11,18 zł za każdy dzień, koszty zastępstwa w egzekucji 1,800 zł. Egzekucja prowadzona jest na podstawie tytułu wykonawczego.

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z dnia 08.01.2002 r. wydanym przez Sąd Rejonowy zaopatrzony w klauzule wykonalności z dnia 30.01.2003 r. Przez tyle lat nic nie przychodziło. Nie wiem co robić. Mam 7 dni na zgłoszenie się do Komornika. Jestem w Niemczech przy opiece, Co robić?


Zawiadomienie  o wszczęciu egzekucji

Kluczowe pytanie brzmi, czy dostałaś jakąkolwiek korespondencję od wierzyciela, firmy windykacyjnej czy komornika począwszy od 2003 roku?

Jeśli nie, to masz prawo podnieść zarzut przedawnienia się długu, <– w tym celu przeczytaj wskazany strzałką artykuł.

Przedawnienie długu – wzór pisma

Niestety nie piszesz jakiego rodzaju był to dług, więc nie jestem w stanie teraz odpowiedzieć Ci, po ilu latach on przedawnia/przedawnił się.

Na Twoje nieszczęście jesteś poza granicami Polski, na pewno warto poinformować o tym komornika telefonicznie.

Wyślij przede wszystkim list do sądu, podnosząc zarzut przedawnienia długu. Jeśli nie wiesz jak napisać pismo o przedawnienie się długu, to warto wydać te 100 zł i zlecić napisanie wniosku prawnikowi.

“W myśl bowiem art. 117 § 2 Kodeksu cywilnego po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia.”

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

2 komentarzy w “Otrzymałam zawiadomienie o wszczęciu egzekucji z nieruchomości”
  1. Dawidowsky

    Witam mam pytanie: mam długi w ZUS, we Vattenfall elektrowni, Crédit Agricole i Santander Bank. Chcę to zacząć płacić, mieszkam obecnie w Niemczech, to jak mam to zrobić? chce z rodziną wracać do Polski, ale się boje, dzwonię wszędzie, ale mi nikt nie udziela informacji, że mam być w PL aby z nimi rozmawiać, proszę mi pomóc, jetem zdesperowany.

    1. Janina Gołębiecka

      No to nieco dziwna sprawa, że nikt nie chce z Tobą rozmawiać na temat długów, których gdzieś tam kiedyś narobiłeś… gdybym to ja była Twoim wierzycielem, to raczej nie obchodziłoby mnie to, skąd będziesz spłacać dług wobec mnie… na pewno dostarczyłabym Ci dokładną kwotę do spłaty, oraz wszelkie dane potrzebne do wpłacenia tych pieniędzy jak nr. konta bankowego itd. Jeśli nikt nie chce podjąć z Tobą rozmów, to pobierz raport z BIK i tam w dziale “Twoje zadłużenie” sprawdzisz ile dokładnie i komu jesteś winien. Niestety chyba nie znajdziesz tam długu, który masz w ZUS ale resztę długów powinieneś znaleźć w raporcie BIK. O tym co to jest raport z BIK-u i jak go dostać <-- pisałam tutaj, zajrzyj. Poza tym odnośnie jeszcze Twojego zadłużenia w Polsce, najważniejsze, abyś wrócił do Polski z pieniędzmi, możesz przecież spłacać swoje długi będą już w Polsce z rodziną... Sprawdź jakie mniej więcej możesz mieć ogólne całkowite zadłużenie i wróć do Polski z co najmniej taką lub nawet wyższą kwotą.

Comments are closed.