Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Niespłacony dług za abonament Cyfrowego Polsatu

Witam moja obecna narzeczona ma niespłacony dług za abonament z poprzedniego małżeństwa za telewizję Cyfrowy Polsat który był zapisany na nią. Niestety nie mamy kontaktu i nie wiemy ile wynosi dług. Gdzie można to sprawdzić. Pozdrawiam

Warto sprawdzić czy dług za abonament telewizyjny nie uległ przedawnieniu, nie napisałeś kiedy zobowiązanie powstało, dlatego nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć na temat przedawnienia długu.

jak-sprawdzic-liste-dluznikow

Warto pamiętać o tym, że roszczenie którejkolwiek cyfrowej telewizji, tak samo jak każde inne roszczenie majątkowe, może się przedawnić. Jeśli chodzi o dług za abonament telewizji cyfrowej, okres przedawnienia wynosi 3 lata od dnia wymagalności. Źródło:

Art. 118. Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – trzy lata.

Więc jeśli do tej pory za interwencją Cyfrowego Polsatu nie nie został wydany żaden wyrok sądowy przeciwko partnerce nakazujący spłatę zadłużenia, to w razie kłopotów, proszę powołać się na  zarzut przedawnienia długu!

Nawet jeśli została wydana cesja wierzytelności na partnerce, to roszczenie i tak się przedawniło, ponieważ cesja nie powoduje przerwania ciągłości okresu przedawnienia.

Generalnie jeśli otrzymacie kiedykolwiek nakaz zapłaty za abonament telewizyjny z Cyfrowego Polsatu, to proszę wtedy spokojnie odebrać korespondencję i złożyć sprzeciw podnosząc jednocześnie zarzut przedawnienia długu. Wtedy zostanie wyznaczona rozprawa sądowa którą wygracie, lub firma windykacyjna od razu cofnie powództwo.

Gdzie sprawdzić ile mam długu za abonament TV?

Na myśl przychodzą mi dwa sposoby, pierwszy to: kontakt z biurem obsługi Cyfrowego Polsatu i tam dopytać jakie jest zadłużenie z tytułu niespłaconego abonamentu kierując się swoim nazwiskiem. Powinni mieć Twoją partnerkę w bazie danych.

Drugi sposób, to sprawdzenie listy dłużników takich jak KRD, BIG InfoMonitor i ERIF jeśli tylko dług przewyższał 200 zł, bo to minimalny próg od którego operator telewizyjny czy inny podmiot gospodarczy może zgłosić Nas do bazy dłużników.

Po zarejestrowaniu się w którymś z rejestrów, polecam zacząć od Krajowego Rejestru Długów (KRD), należy wnieść niewielką opłatę za dostęp do listy dłużników (chyba jedno sprawdzenie siebie na pół roku jest darmowe) i potwierdzić swoją tożsamość wysyłając skan lub zdjęcie swojego dowodu osobistego. Można też pobrać raport BIK rejestrując się uprzednio w tym systemie.

Ponad to, znalezienie się na liście dłużników może być bardzo uciążliwe w życiu codziennym:

 • problemy z otrzymaniem pożyczki lub kredytu,
 • brak możliwości wzięcia czegoś na raty
 • nie dostaniemy telefonu na abonament
 • nie dostaniemy telewizji czy internetu
 • nie dostaniemy leasingu

Warto zrobić wszystko, aby z takiej czarnej listy zniknąć jak najprędzej. Jeśli uregulujemy dług, powinniśmy zniknąć z listy dłużników do 14 dni od daty uregulowania zaległości. Autor: Janina Gołębiecka

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...


3 komentarzy

 1. Monika

  Witam. Jakieś 4 lata temu zawarłam umowę z Cyfrowym Polsatem, lecz dekoder został sprzedany od razu do lombardu z powodu braku pieniędzy, ale ktoś z lombardu kupił dekoder i go przez ten cały czas użytkował. Dziś przyszło mi pismo od komornika że mam zapłacić 713 zł. Nie wiem czy jak zapłacę dług, to czy po jakimś czasie komornik znowu się nie odezwie. Nie mam umowy z Cyfrowym Polsatem przy sobie, bo podczas przeprowadzki papiery mi się zawieruszyły. Nie wiem co robić… pomocy!

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Musisz jak najszybciej rozwiązać umowę z Cyfrowym Polsatem, aby osoba mająca Twój dekoder nie mogła już z niego korzystać. Kwota którą chce wyegzekwować komornik jest zasadna, bo to na Twoje nazwisko zarejestrowany był dekoder, będziesz musiała ten dług spłacić.

 2. Katarzyna

  Witam. Piszę z zapytaniem: mam dług w Cyfrowym Polsacie, dług został sprzedany do innej firmy, ostatnio odwiedził mnie pewien Pan, nie przedstawił się… nie powiedział z jakiej firmy jest… miał tylko jakaś kartkę, mówił że mam dług i muszę go spłacić, umówiłam się z nim na raty po 250 zł 10 rat mówił że 400 zł mi umorzy, jeśli spłacę wszystkie raty, powiedział że przyjdzie za tydzień z ugodą, to mam ją podpisać a resztę rat na konto wpłacić, co mam zrobić w takiej sytuacji? zapłacić czy nie?

NAPISZ KOMENTARZ