Niespłacony dług za abonament Cyfrowego Polsatu

Witam, moja obecna narzeczona ma niespłacony dług za abonament telewizyjny z poprzedniego małżeństwa za telewizję Cyfrowy Polsat, który był zapisany na nią.

Niestety nie mamy kontaktu i nie wiemy, ile wynosi dług. Gdzie można sprawdzić zadłużenie w Cyfrowym Polsacie? czy windykacja Cyfrowy Polsat wkrótce się odezwie do nas? Pozdrawiam.


Cyfrowy Polsat wezwanie do uregulowania zadłużenia

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy dług za abonament telewizyjny w Cyfrowym Polsacie nie uległ przedawnieniu, nie napisałeś, kiedy zobowiązanie powstało, dlatego nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć na temat przedawnienia tego długu.

jak-sprawdzic-liste-dluznikow

Przedawnienie należności za telewizję cyfrową

Warto pamiętać o tym, że roszczenie którejkolwiek cyfrowej telewizji, tak samo, jak każde inne roszczenie majątkowe, może się przedawnić. Jeśli chodzi o dług za abonament telewizji cyfrowej, okres przedawnienia wynosi 3 lata od dnia wymagalności.

Podstawa prawna [Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93]:

Art. 118. Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – trzy lata.

Więc jeśli do tej pory za interwencją Cyfrowego Polsatu nie nie został wydany żaden wyrok sądowy przeciwko partnerce, nakazujący spłatę zadłużenia, to w razie kłopotów, proszę powołać się na  zarzut przedawnienia długu.

Nawet jeśli została wydana cesja wierzytelności na partnerce, to roszczenie i tak się przedawniło, ponieważ cesja nie powoduje przerwania ciągłości okresu przedawnienia.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli otrzymacie kiedykolwiek nakaz zapłaty za abonament telewizyjny z Cyfrowego Polsatu, to proszę wtedy spokojnie odebrać korespondencję i złożyć sprzeciw podnosząc jednocześnie zarzut przedawnienia długu. Wtedy zostanie wyznaczona rozprawa sądowa, którą wygracie, lub firma windykacyjna od razu cofnie powództwo.

Gdzie sprawdzić ile mam długu za abonament telewizyjny?

Na myśl przychodzą mi trzy sposoby, pierwszy to: kontakt z biurem obsługi Cyfrowego Polsatu i tam dopytanie się, jakie jest zadłużenie z tytułu niespłaconego abonamentu, podając swoje nazwisko. Powinni mieć Twoją partnerkę w bazie danych.

Drugi sposób to zalogowanie się do Internetowego Centrum Obsługi Klientów (ICOK), oto link do panelu logowania: logowanie w Cyfrowym Polsacie.

cyfrowy-polsat-icok

Trzeci sposób to sprawdzenie listy dłużników takich jak KRD, BIG InfoMonitor i ERIF, jeśli tylko dług przewyższał 200 zł, bo to minimalny próg, od którego operator telewizyjny, czy inny podmiot gospodarczy, może zgłosić nas do bazy dłużników.

Po zarejestrowaniu się w którymś z rejestrów polecam zacząć od Krajowego Rejestru Długów (KRD), należy wnieść niewielką opłatę za dostęp do listy dłużników (chyba jedno sprawdzenie siebie na pół roku jest darmowe) i potwierdzić swoją tożsamość wysyłając skan, lub zdjęcie swojego dowodu osobistego. Można też pobrać raport BIK rejestrując się uprzednio w tym systemie.

Ponadto, znalezienie się na liście dłużników może być bardzo uciążliwe w życiu codziennym:

 • problemy z otrzymaniem pożyczki lub kredytu,
 • brak możliwości wzięcia czegoś na raty
 • nie dostaniemy telefonu na abonament
 • nie dostaniemy telewizji czy internetu
 • nie dostaniemy leasingu

Warto zrobić wszystko, aby z takiej czarnej listy dłużników zniknąć jak najprędzej. Jeśli uregulujemy dług, powinniśmy zniknąć z listy dłużników do 14 dni od daty uregulowania zaległości.

Windykacja Cyfrowy Polsat

Proces windykacyjny z Cyfrowego Polsatu przebiega zupełnie tak samo, jak każde inne postępowanie windykacyjne. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie dłużnika do firmy windykacyjnej, firma windykacyjna podejmuje czynności windykacyjne, po czym w przypadku niewyegzekwowania należności od dłużnika, sprawa kierowana jest do sądu po nakaz zapłaty.

Następny krok ze strony telewizji cyfrowej to przekazanie sprawy do komornika i wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Od tego momentu, wszystkie działania podejmuje już komornik.

Niestety nie mam informacji, czy windykacja Cyfrowy Polsat, to samodzielna jednostka należąca do grupy Cyfrowego Polsatu, czy też zewnętrzna firma windykacyjna działająca na zlecenie Cyfrowego Polsatu. Myślę jednak, że to akurat nie ma dla dłużnika większego znaczenia.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze

10 komentarzy w “Niespłacony dług za abonament Cyfrowego Polsatu”
 1. Witam. Jakieś 4 lata temu zawarłam umowę z Cyfrowym Polsatem, lecz dekoder został sprzedany od razu do lombardu z powodu braku pieniędzy, ale ktoś z lombardu kupił dekoder i go przez ten cały czas użytkował. Dziś przyszło mi pismo od komornika że mam zapłacić 713 zł. Nie wiem czy jak zapłacę dług, to czy po jakimś czasie komornik znowu się nie odezwie. Nie mam umowy z Cyfrowym Polsatem przy sobie, bo podczas przeprowadzki papiery mi się zawieruszyły. Nie wiem co robić… pomocy!

  1. Janina Gołębiecka

   Musisz jak najszybciej rozwiązać umowę z Cyfrowym Polsatem, aby osoba mająca Twój dekoder nie mogła już z niego korzystać. Kwota którą chce wyegzekwować komornik jest zasadna, bo to na Twoje nazwisko zarejestrowany był dekoder, będziesz musiała ten dług spłacić.

 2. Witam. Piszę z zapytaniem: mam dług w Cyfrowym Polsacie, dług został sprzedany do innej firmy, ostatnio odwiedził mnie pewien Pan, nie przedstawił się… nie powiedział z jakiej firmy jest… miał tylko jakaś kartkę, mówił że mam dług i muszę go spłacić, umówiłam się z nim na raty po 250 zł 10 rat mówił że 400 zł mi umorzy, jeśli spłacę wszystkie raty, powiedział że przyjdzie za tydzień z ugodą, to mam ją podpisać a resztę rat na konto wpłacić, co mam zrobić w takiej sytuacji? zapłacić czy nie?

 3. Witam serdecznie… Dziś otrzymałam pismo z firmy GetBack ze mam dług na kwotę 1600 zł, jest tylko napisane daty od 28.08.2009 do 11.2009 rzekomo za abonament z Polsatu. Oczywiście dzwoniłam do Polsatu i nie potrafią mi odpowiedzieć za co to dokładnie jest, bo nie ma mnie już u nich w rejestrze! Co mam zrobić w tym przypadku?!

 4. Przez wiele lat byłem klientem Cyfrowego Polsatu, pod koniec roku 2017 wypowiedziałem umowę o abonament i przysłali mi do zapłaty 111 zł jeszcze na zły adres. Nie zgodziłem się z tym, pisałem maila i pisma i w końcu 6 grudnia 2017 dostałem pismo informujące, że nastąpiło rozliczenie wzajemnych należności podpisane przez kierownika sekcji rozliczeń klienta.

  Po tym okresie nie dostałem żadnego wezwania do zapłaty i uważałem że sprawa jest załatwiona, w sierpniu 2018 chciałem ponownie nawiązać współpracę z Cyfrowym Polsatem i ku mojemu zdziwieniu odrzucili mnie informując, że mam zaległość 111 zł.

  Wysyłałem maila i pisma z kopią dokumentu o którym wspomniałem, nic to nie pomogło, sprawa trafiła do windykatora. Nigdy nie miałem żadnych długów… zawsze wszystko płacę na czas, jestem emerytem i nie wiem czy mam to zapłacić czy nie… Proszę o pomoc.

  1. Janina Gołębiecka

   Myślę, że gra nie jest warta świeczki i lepiej już zapłacić te 111 zł i mieć spokojną głowę, pamiętaj, że jeśli nie spłacisz zadłużenia wobec Cyfrowego Polsatu, to poniesiesz koszty windykacji, a w przyszłości koszty komornicze. Lpeij od razu pozbyć się tego długu i mieć spokój.

 5. Witam, w dniu 29 stycznia odebrałem pismo o komornika, że żąda ode mnie pieniędzy za dług z roku 2010 – który spłaciłem firmie windykacyjnej KRUK z warszawy i też spłacam (też za Cyfrę+) komornika z Chorzowa – czy mają prawo żądać spłaty po raz trzeci tego samego długu z Cyfry+? proszę o pomoc i dodam jeszcze, że komornik chce mi zająć konto, wziąć pieniądze z wypłaty i z dofinansowania za przejazdy z domu do pracy, które otrzymuję z żoną 900 zł co miesiąc, co mam zrobić z tym faktem?

 6. Witam
  Mam taki problem, mianowicie miałam telewizję canal+ nie zapłacone 2 ostatnie rachunki umowy w 2011 r, teraz się okazało, że była egzekucja komornicza w 2016 r o czym nawet nie wiedziałam (mieszkam za granicą) i egzekucja została umorzona. Teraz sprawa jest w firmie windykacyjnej Ultimo, gdzie powiedziano mi na przedawnienie trzeba czekać 6 lat? Ale czy jeśli to był rok 2011 a komornik 2016 to czy to nie uległo przedawnieniu?

 7. Wyrok wykonawczy za nie oddanie zgubionego pilota w Cyfra Plus zapadł 10.05.2012r. Nie byłem w kraju i nie wiedziałem o poczynaniach Cyfry Plus która przekazała sprawę później firmie Presco i z tego tytułu naliczyli mi na 1400zl długu! Szok, za pilota. Moim zapytaniem jest czy aktualnie ta sprawa nie jest już przedawniona?

 8. Szanowna Pani chodzi o powód do zerwania umowy z Cyfrowym Polsatem. Po raz kolejny mam problem z nieszczęsnym Polsatem Cyfrowym, otóż, dostałem stamtąd na początku tego roku pismo – informację o jakichś zmianach, które tu nie mają znaczenia, bo ważniejsze, jaką notą końcową zostały opatrzone, mianowicie otóż, że w związku ze zmianami przysługuje mi – do określonego terminu – możliwość wypowiedzenia umowy bez konsekwencji prawnych.

  Sęk w tym, że podana maksymalna data wypowiedzenia to był koniec grudnia, zaś pismo wysłane pocztą zwykłą dotarło dopiero w nowym roku, czyli bez szans na skorzystanie z możliwości. Nie jestem paranoikiem – mam nadzieję – ale można odnieść nieodparte wrażenie, że ten „cwany” zabieg został wykonany z premedytacją. Nawet z tego powodu, że w takiej sytuacji pismo powinno być moim zdaniem polecone z uwagi na pokwitowaną datę odbioru jako istotne kryterium – podstawę do rozpatrywania wątpliwości.

  Czy ta sytuacja może stanowić podstawę do postawienia Polsatowi zarzutu nieuczciwości i do wymówienia umowy? Ponadto, gdzie mógłbym zaskarżyć takie „przebiegłe” postępowanie? Niskie ukłony. PK

Comments are closed.