Jak znaleźć komornika i jak sprawdzić który komornik prowadzi sprawę?

Witam. Jak sprawdzić, u jakiego komornika ma się zadłużenie komornicze? mam dług, ale przez upływ czasu i zagubienie wszelkich dokumentów dotyczących tego długu, nie wiem, który komornik prowadzi moją sprawę…


Jak sprawdzić dług u komornika?

Żeby sprawdzić, u jakiego komornika mamy długi, należy w pierwszej kolejności sprawdzić swoje zadłużenie, aby móc w ten sposób namierzyć wszystkich swoich wierzycieli i zwrócić się do nich z zapytaniem: jaki komornik prowadzi egzekucję komorniczą.

Pierwszym rejestrem, z którego należy pobrać raport, jest BIK (Biuro Informacji Kredytowej). BIK magazynuje i udostępnia nasze dane bankom i innym instytucjom finansowym, dzięki temu można sprawdzić, jakie dokładnie mamy zaległości bieżące i te przeterminowane.

Po pobraniu raportu BIK sekcja naszych zobowiązań wygląda tak:

jak-sprawdzić-swoje-zadlużenie

Jak na dłoni mamy zatem:

  • nazwę wierzyciela,
  • kwotę zadłużenia,
  • termin wymagalności.

Mając takie dane, należy skontaktować się z każdym z wierzycieli i poprosić o dane komornika, który prowadzi egzekucję komorniczą. Wystarczy zatelefonować i zapytać wprost: „jak skontaktować się z komornikiem, który egzekwuje mój dług u Państwa w firmie”.

Kolejnym rejestrem, który warto odwiedzić, jest KRD (Krajowy Rejestr Długów). Do rejestru trafiają osoby prywatne i firmy, których zadłużenie w przypadku tych pierwszych – wynosi co najmniej 200 zł, a w przypadku firm 500 zł.

Pamiętaj, że nie wszystkie instytucje finansowe udostępniają dane BIK-owi, dlatego właśnie należy sprawdzić się również w KRD.

rejestracja-w-krd-2

Jeśli znajdziemy w KRD dług u jakiegoś wierzyciela, który nie widnieje w BIK, to mamy sukces, bo opłacało się tu rejestrować.

Dla potrójnej pewności, że mamy przed sobą wszystkich wierzycieli, którym jesteśmy winni pieniądze, można jeszcze pobrać raport z ERIF. Ten rejestr dłużników działa na podobnej zasadzie co KRD.

Jednak tak jak pisałam, jest to potrójne sprawdzenie naszych przeterminowanych wierzytelności.

Podsumowując, żeby sprawdzić, u jakiego komornika mam długi, rejestruję się we wszystkich trzech rejestrach i szukam wierzycieli, którym „wiszę” pieniądze.

Następnie składamy telefoniczne zapytanie do wierzyciela, który komornik obsługuje moją egzekucję komorniczą i dosłownie w moment, mamy wszystko jak na dłoni. Pełne dane komornika z telefonem kontaktowym.

Jeśli natomiast znajdziesz już komornika i nie wiesz, na jakim etapie jest postępowanie egzekucyjne i ile masz długu u komornika, to możesz złożyć pisemny wniosek:

Wniosek dłużnika o udzielenie informacji o stanie postępowania egzekucyjnego i stanie zadłużenia

wzór-pisma-do-komornika-o-stan-zadłużenia

Wniosek dłużnika o udzielenie informacji o dokonanych wpłatach i stanie zaległości

Koniecznie przeczytaj:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze