Witam. Jak sprawdzić u jakiego komornika ma się zadłużenie?

Żeby sprawdzić u jakiego komornika mamy długi, należy w pierwszej kolejności sprawdzić swoje zadłużenie, aby móc w ten sposób namierzyć wszystkich swoich wierzycieli i zwrócić się do nich z zapytaniem: jaki komornik prowadzi egzekucję komorniczą.

Pierwszym rejestrem z którego należy pobrać raport, jest BIK (Biuro Informacji Kredytowej). BIK magazynuje i udostępnia nasze dane bankom i innym instytucjom finansowym, dzięki temu można sprawdzić jakie dokładnie mamy zaległości bieżące i te przeterminowane.

Po pobraniu raportu BIK, sekcja naszych zobowiązań wygląda tak:

jak-sprawdzić-swoje-zadlużenie

Jak na dłoni mamy zatem:

  • nazwę wierzyciela,
  • kwotę zadłużenia,
  • termin wymagalności.

Mając takie dane, należy skontaktować się z każdym z wierzycieli i poprosić o dane komornika, który prowadzi egzekucję komorniczą. Wystarczy zatelefonować i zapytać wprost: „jak skontaktować się z komornikiem który egzekwuje mój dług u Państwa w firmie

Kolejnym rejestrem, który warto odwiedzić, jest KRD (Krajowy Rejestr Długów). Do rejestru trafiają osoby prywatne i firmy, których zadłużenie w przypadku tych pierwszych – wynosi co najmniej 200 zł, a w przypadku firm 500 zł.

Pamiętaj, że nie wszystkie instytucje finansowe udostępniają dane BIK-owi, dlatego właśnie należy sprawdzić się również w KRD.

rejestracja-w-krd-2

Jeśli znajdziemy w KRD dług u jakiegoś wierzyciela, który nie widnieje w BIK, to mamy sukces, bo opłacało się tu rejestrować.

Dla potrójnej pewności, że mamy przed sobą wszystkich wierzycieli, którym jesteśmy winni pieniądze, można jeszcze pobrać raport z ERIF. Ten rejestr dłużników, działa na podobnej zasadzie co KRD.

Jednak tak jak pisałam, jest to potrójne sprawdzenie naszych przeterminowanych wierzytelności.

Podsumowując, żeby sprawdzić u jakiego komornika mam długi, rejestruję się we wszystkich trzech rejestrach i szukam wierzycieli, którym „wiszę” pieniądze. Następnie składamy telefoniczne zapytanie do wierzyciela, jaki dłużnik obsługuje moją egzekucję komorniczą i dosłownie w moment, mamy wszystko jak na dłoni. Pełne dane komornika z telefonem kontaktowym.

Koniecznie przeczytaj: