Witam, chciałbym się dowiedzieć, gdzie sprawdzić ilu mam komorników, jestem młody a wcześniej popełniłem trochę głupstw i chciałbym zacząć to spłacać, dopiero zacząłem prace a mam umowę zlecenie, utrzymuje się sam a z tego co wiem, komornik z umowy zlecenia może pobrać wszystko, otrzymam jakiś nr?

Witaj! wykazujesz się dużą odpowiedzialnością, to bardzo dobrze rokuje na Twoją przyszłość. Co do pytania „jak sprawdzić ilu mam komorników?„, odpowiadam:

List od komornika

Komornik czy komornicy, będą próbowali zająć pewne składniki Twojego majątku, może to być konto bankowe, wynagrodzenie czy inne świadczenia jakie otrzymujesz.

Wtedy to, gdy komornik rozpocznie egzekucję długu, otrzymasz postanowienie (zawiadomienie) o wszczęciu egzekucji komorniczej. Tak samo bank i Twój pracodawca, jako trzeciodłużnicy, dostaną pismo o zajęciu przysługującej wierzytelności.

Z Pisma od komornika dowiesz się wszystkiego, kto jest wierzycielem, ile wynosi dług i jak go spłacić.

Kontakt z wierzycielem

Żeby sprawdzić jaki komornik prowadzi Twoją sprawę, warto nawiązać kontakt bezpośrednio z wierzycielem u którego masz długi – prosząc o wskazanie komornika i jego danych kontaktowych.

BIK także wskaże Ci wierzyciela

Zarejestruj się w BIK i kup raport z którego dowiesz się kto jest Twoim wierzycielem. Wtedy bardzo szybko namierzysz komornika, kontaktując się bezpośrednio z wierzycielem, ten bez przeszkód powinien wskazać Ci właściwy podmiot.

Rejestr dłużników i giełda długów

Być może któryś z rejestrów dłużników jak KRD, BIG czy ERIF wskażą Ci wierzyciela i firmę obsługującą Twoje zadłużenie. W tym celu należy zarejestrować się w którymś z rejestrów (lub we wszystkich jeśli trzeba) i sprawdzić swoje zaległości szukając adresu firmy obsługującej Twój dług.

Warto wiedzieć co to jest zbieg egzekucji!

Zbieg egzekucji komorniczej ma miejsce, gdy dłużnik ma więcej niż jedną egzekucję komorniczą dysponując tym samym majątkiem, np. w przypadku, gdy do tego samego majątku skierowano kilka egzekucji komorniczych.

Przepisy kpc jednoznacznie stwierdzają, że nie można prowadzić kilku egzekucji komorniczych na ten sam przedmiot majątku!

W takim układzie, pierwszeństwo będzie miał komornik który pierwszy zaczął egzekucję komorniczą na danym przedmiocie, wypłacie czy świadczeniu.

Jeśli zatem do Twojego pracodawcy wpłyną np. dwie egzekucje na Twoje wynagrodzenie, to pracodawca będzie miał obowiązek powiadomić obu komorników o zbiegu egzekucji (art. 882 kpc).

… podsumowując:

Mam nadzieję, że wiesz już jak sprawdzić który komornik prowadzi sprawę. Gołym okiem widać, że namierzenie komornika nie jest wcale takie trudne i w głównej mierze sprowadza się do kontaktu z wierzycielem, któremu jesteś winien pieniądze.

Domniemam, że jesteś młodym człowiekiem, przed którym czeka jeszcze wiele ciekawego życia. Nie zmarnuj tego i już dziś zacznij spłacać swoje długi, one same nie znikną, a jeszcze bardziej mogą urosnąć!

Zła historia kredytowa i komornik na głowie bardzo źle świadczą o człowieku, pozbądź się długów i komornika jak najszybciej! Trzymamy za Ciebie kciuki, ja i czytelnicy bloga!

  Kiedy będziesz naprawdę bogaty?
  Dług mojej mamy - jak ODRZUCIĆ spadek po mamie? [ZOBACZ] poradnik
  Jak korzystać z telefonu, bez obawy, że zadzwoni komornik lub windykator?
  Czy za DŁUGI w Urzędzie Skarbowym i ZUS można iść do więzienia?
  Jak wyjść z długów, czyli 7 etapów wychodzenia z długów - część 1.
Udostępnień 1