Ilu mam komorników? …tak to się SPRAWDZA?

Witam, chciałbym się dowiedzieć, gdzie sprawdzić ilu mam komorników, jestem młody, a wcześniej popełniłem trochę głupstw i chciałbym zacząć to spłacać, dopiero zacząłem prace a mam umowę zlecenie.

Utrzymuję się sam, a z tego, co wiem, komornik z umowy zlecenia może pobrać wszystko? bardzo proszę o pomoc, jak sprawdzić, czy ma się komornika?


Jak sprawdzić, czy mam komornika?

Witaj! wykazujesz się dużą odpowiedzialnością, to bardzo dobrze rokuje na Twoją przyszłość. A co do pytania: jak sprawdzić, czy mam komornika? odpowiadam:

List od komornika

Komornik czy komornicy, będą próbowali zająć pewne składniki Twojego majątku, może to być konto bankowe, wynagrodzenie czy inne świadczenia, jakie otrzymujesz.

Wtedy, gdy komornik rozpocznie egzekucję długu, otrzymasz postanowienie (zawiadomienie) o wszczęciu egzekucji komorniczej. Tak samo bank i Twój pracodawca, jako trzeciodłużnicy, dostaną pismo o zajęciu przysługującej wierzytelności.

Z Pisma od komornika dowiesz się wszystkiego, kto jest wierzycielem, ile wynosi dług i jak go spłacić.

Kontakt z wierzycielem

Żeby sprawdzić, jaki komornik prowadzi Twoją sprawę, warto nawiązać kontakt bezpośrednio z wierzycielem, u którego masz długi – prosząc o wskazanie komornika i jego danych kontaktowych.

BIK także wskaże Ci wierzyciela

Zarejestruj się w BIK i kup raport, z którego dowiesz się, kto jest Twoim wierzycielem. Wtedy bardzo szybko namierzysz komornika, kontaktując się bezpośrednio z wierzycielem, ten bez przeszkód powinien wskazać Ci właściwy podmiot.

Rejestr dłużników i giełda długów

Być może któryś z rejestrów dłużników jak KRD, BIG czy ERIF wskażą Ci wierzyciela i firmę obsługującą Twoje zadłużenie. W tym celu należy zarejestrować się w którymś z rejestrów (lub we wszystkich, jeśli trzeba) i sprawdzić swoje zaległości szukając adresu firmy obsługującej Twój dług.

Warto wiedzieć co to jest zbieg egzekucji!

Zbieg egzekucji komorniczej ma miejsce, gdy dłużnik ma więcej niż jedną egzekucję komorniczą, dysponując tym samym majątkiem, np. w przypadku, gdy do tego samego majątku skierowano kilka egzekucji komorniczych.

Przepisy kpc. jednoznacznie stwierdzają, że nie można prowadzić kilku egzekucji komorniczych na ten sam przedmiot majątku!

W takim układzie, pierwszeństwo będzie miał komornik, który pierwszy zaczął egzekucję komorniczą na danym przedmiocie, wypłacie czy świadczeniu.

Jeśli zatem do Twojego pracodawcy wpłyną np. dwie egzekucje na Twoje wynagrodzenie, to pracodawca będzie miał obowiązek powiadomić obu komorników o zbiegu egzekucji (art. 882 kpc.).

Podsumowując

Mam nadzieję, że wiesz już jak sprawdzić który komornik prowadzi sprawę. Gołym okiem widać, że namierzenie komornika nie jest wcale takie trudne i w głównej mierze sprowadza się do kontaktu z wierzycielem, któremu jesteś winien pieniądze.

Domniemam, że jesteś młodym człowiekiem, przed którym czeka jeszcze wiele ciekawego życia. Nie zmarnuj tego i już dziś zacznij spłacać swoje długi, one same nie znikną, a jeszcze bardziej mogą urosnąć!

Zła historia kredytowa i komornik na głowie bardzo źle świadczą o człowieku, pozbądź się długów i komornika jak najszybciej! Trzymamy za Ciebie kciuki, ja i czytelnicy bloga!

Zbieg egzekucji komorniczych – wzór pisma – 2018

zbieg-egzekucji-komorniczych-wzor-pisma

Zbieg egzekucji komorniczych – wzór pisma

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

2 komentarzy w “Ilu mam komorników? …tak to się SPRAWDZA?”
  1. Sprawa wygląda następująco. Mam kilku komorników. Chciałbym spłacić całość zadłużenia nie mniej jednak nie wiem jaka jest ogólna kwota. Czy mogę gdzieś znaleźć wszystkich komorników z dana kwotą zadłużenia?

    1. Janina Gołębiecka

      Jak dotąd nie powstał jeszcze taki rejestr, gdzie po weryfikacji własnej osoby można by podejrzeć u jakiego komornika i ile mamy zadłużenia. Trzeba zrobić to “na około”, czyli sprawdzasz co pokazuje BIK, jakie zadłużenie itd, sprawdzasz też KRD i spisujesz na kartkę sumę zadłużenia i wierzycieli, które pokazują oba te rejestry, następnie dzwonisz do każdego z wierzycieli i pytasz się, jakiemu komornikowi wierzyciel zlecił egzekwowanie Twojego zadłużenia, mając dane komornika, kontaktujesz się z tym komornikiem i pytasz go o dokładną sumę zadłużenia i ewentualnie ustalasz z nim harmonogram spłaty. Tyle :-).

Comments are closed.