Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Czy rejestracja w BIK jest bezpieczna? no właśnie…

Czy rejestrowanie się w BIK-u jest w pełni bezpieczne? Nie można tego załatwić telefonicznie ? Przeraża mnie podawanie takiej ilości danych przez internet! Proszę o poradę.


Zdaję sobie sprawę, że bezpieczeństwo Naszych prywatnych danych jest niezmiernie dla Nas ważne.

Jeśli dane które podajemy w formularzu podczas rejestracji w BIK-u dostały by się w niepowołane ręce, to nikomu nie było by wtedy do śmiechu.

Z drugiej strony, system i strona internetowa BIK-u są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie korzystając np. z bezpiecznego szyfrowania danych SSL i na pewno nad bezpieczeństwem danych przesyłanych do BIK czuwa sztab odpowiedzialny za zabezpieczenia.

Trzeba pamiętać, że BIK również musi potwierdzić Nasze dane, czy My to właśnie My, a nie ktoś inny podszywający się pod Nas, dlatego właśnie formularz rejestracji BIK wymaga podania tak wielu ważnych danych.

Aby móc korzystać z usług BIK-u należy nie tylko podać dane osobiste takie jak:

 • imię i nazwisko
 • PESEL
 • numer dokumentu tożsamości
 • adres
 • nr. telefonu
 • adres e-mail

formularz-rejestracji-w-bik-2

Należy także „zaptaszkować” zgody na wykorzystanie i przetwarzanie swoich danych przez BIK. Dwa środkowe oświadczenia nie muszą być zaznaczone, ponieważ dotyczą one celów marketingowych, jeśli więc chcesz mieć spokój z reklamami, to nie zaznaczaj tych opcji!

formularz-rejestracji-w-bik-4

… trzeba także celem weryfikacji własnej osoby, wysłać skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości, np. dowód osobisty (obie strony), należy go przesłać w jednym z formatów:

 • JPG
 • PNG
 • PDF

… to jeszcze nie wszystko!

Należy także wykonać przelew z konta bankowego osoby która rejestruje się w BIK-u. Jest to przelew identyfikacyjny na 1 zł.

A może rejestracja w BIK-u za pomocą listu poleconego?

Na pewno jest to o wiele dłuższy proces rejestracji konta w BIK. Dostarczenie listu poleconego przez Pocztę Polską może trwać nawet 2 tygodnie! Aby zarejestrować się w BIK za pomocą listu poleconego, należy zarejestrować się na stronie BIK-u, potrzebujesz wtedy jedynie:

 • nr. dowodu osobistego
 • PESEL
 • adres korespondencyjny
 • nr. telefonu
 • adres e-mail

Wybierając ten sposób rejestracji w BIK-u nie trzeba wysyłać skanu dowodu osobistego ani nie trzeba robić przelewu weryfikacyjnego na 1 zł.

Oczekiwanie na list polecony z BIK-u

Czekamy na list polecony w którym BIK zamieści kod weryfikacyjny. Żeby odebrać ten list, trzeba będzie okazać się dokumentem tożsamości, listonosz potwierdzi wtedy Twoje dane i w ten sposób nastąpi weryfikacja Twojej osoby.

Następnie wpisujemy otrzymany pocztą kod na stronie BIK-u i czekamy na SMS zwrotny z kodem autoryzacyjnym :-).

Po wpisaniu kodu SMS ustanawiamy Nasze prywatne hasło dostępu do Naszego konta w BIK i gotowe! można korzystać z zasobów systemu!

Jeśli nie spieszy Ci się z dostępem do bazy BIK, to spokojnie można wybrać tę metodę weryfikacji tożsamości!

Ile kosztuje raport BIK?

ile-kosztuje-raport-bik

Raport BIK – cena

Raport BIK możemy pobrać jako jedyny bądź jako pakiet z usługami dodatkowymi.

Co obejmuje raport BIK z usługami dodatkowymi?

 • Wskaźnik BIK – który prezentuje Twój status na okrągło przez cały rok!
 • Alerty BIK – są to powiadomienia które napływają do Ciebie jeśli ktoś próbuje wyłudzić na Twoje dane kredyt lub pożyczkę.
 • Zastrzeżenie dokumentów na żądanie – kradzież tożsamości i wyłudzenia zdarzają się w dzisiejszych czasach bardzo często. Jeśli zgubisz dowód osobisty lub zostanie on skradziony, to bardzo szybko możesz zablokować go w systemie i nikt nie będzie mógł użyć Twojego dokumentu tożsamości przy wyłudzeniu kredytu.
 • Pakiet 12 raportów BIK – w ciągu roku będziesz mieć do dyspozycji 12 raportów do wygenerowania w dowolnym momencie w ciągu roku.

Wniosek o aktualizację danych w BIK

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

Trzeba przyznać, że cena raportu BIK w podstawowej wersji nie jest taka tania, bo kosztuje aż 40 zł. Za raport BIK z dodatkowymi opcjami zapłacimy już 99 zł/rocznie. Autor: Janina Gołębiecka

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...


3 komentarzy

 1. Kancelaria Prawna

  Bik jest jak najbardziej istotny, ponieważ prezentuje Twój status na okrągło przez cały rok

 2. Magda

  Mąż zalogował się do systemu BIK. Podał numer konta, przesłał 1 zł w celu weryfikacji tego konta i… Zamiast raportu darmowego otrzymał e-mail z prośbą o zapłacenie 40 zł żeby otrzymać raport. Czy to jest jakieś oszustwo czy on nie umiał się zalogować. Proszę o pomoc jak to dalej ogarnąć? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Raporty z BIK-u są płatne i kosztują 39 zł za sztukę. Można też kupić pakiet 12 raportów BIK, wtedy kosztować będzie to 99 zł. Pozdrawiam!

NAPISZ KOMENTARZ