Jak sprawdzić swoje zadłużenie za darmo??

Chciałabym się dowiedzieć, czy jestem gdzieś zadłużona oraz jakie to są długi i ile mam do spłaty. Mam tyle długów, że straciłam rachubę.


Sprawdź swoje długi za darmo

Witaj. Jeśli chcesz wiedzieć jak sprawdzić swoje zadłużenie za darmo, to idealnie do tego celu nadają się rejestry dłużników, oraz Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli chodzi o BIK, to raz na pół roku, każdy obywatel Polski, może wyciągnąć raport BIK za darmo, nosi on nazwę Informacja Ustawowa.

Czym jest BIK?

BIK to instytucja gromadząca, przechowująca i udostępniająca dane wszystkich konsumentów, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z aktywnością finansową.

Rejestrując się w BIK-u, otrzymasz dostęp do raportu, który jasno i wyraźnie wskaże Ci Twoje zadłużenie, jeśli takowe oczywiście posiadasz.

KRD

KRD, tak samo, jak BIK, gromadzi dane konsumentów, którzy przez swoje długi trafili na listę dłużników. Do rejestru dłużników trafia się wtedy, gdy wierzyciel zdecyduje się na upublicznienie naszych danych na liście dłużników.

Taki „straszak” ma pomóc wierzycielom wyegzekwować od dłużnika zaległe należności. Na niektórych dłużników to działa, na innych nie.

BIG InfoMonitor

Jest to kolejny rejestr obsługujący bazy dłużników. W tym rejestrze dla pewności też się możesz sprawdzić, jeśli będziesz miała jeszcze jakieś wątpliwości.


Mam nadzieję, że wiesz teraz jak sprawdzić, czy masz długi. Wystarczy zarejestrować się w danym rejestrze, uwierzytelnić i zaciągnąć raport.

Przeczytaj również o:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze