JAK sprawdzić SWOJE zadłużenie w bankach? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

JAK sprawdzić SWOJE zadłużenie w bankach?

Witam, chciałbym sprawdzić jakie mam zadłużenie w bankach. 9 lat temu wziąłem kredyt i kartę kredytowa w PL, a jestem od tamtej pory za granicą, z góry dziękuję.


Jeśli karta kredytowa nie była używana, to zadłużenie z tego tytułu nie powinno istnieć w ogóle. Chyba, że przez te 9 lat, bank pobierał Ci opłatę za kartę do limitu kredytowego, wtedy przez te 9 lat mogło uzbierać się sporo zaległości.

Mi w banku BZWBK, bank pobiera 7.50 zł za utrzymanie kart do limitu kredytowego. Jeśli w Twoim banku byłaby podobna opłata, to w 9 lat, ubierałby Ci się dług na poziomie około 810 zł :-). (9 lat x 12 miesięcy x 7.5 zł)

Jak sprawdzić swoje zadłużenie w bankach?

Pierwszym krokiem, będzie rejestracja w BIK-u. Po zarejestrowaniu konta, będziesz musiał uwierzytelnić je, a więc będziesz musiał wysłać do BIK-u skan lub zdjęcie Twojego dowodu osobistego.

Gdy przejdziesz już całą weryfikację, będziesz mógł pobrać raport BIK. Raport niestety nie jest darmowy i kosztuje 39 zł za jednorazowe odpytanie BIK-u, można też kupić pakiet raportów BIK, za 12 raportów zapłacisz wtedy 99 zł.

ile-kosztuje-raport-bik

Jeśli już będziesz mieć raport BIK, to swoje zadłużenie znajdziesz w sekcji: NIESPŁACONE DŁUGI

jak-sprawdzić-swoje-zadlużenie

W tym momencie, jak na dłoni będziesz widzieć gdzie i w jakiej wysokości masz zadłużenie. Jest też data kiedy dług stał się wymagalny.

Dodatkowo, możesz sprawdzić swój profil w Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Na listę dłużników w KRD można dostać się dzięki wierzycielowi któremu jesteśmy winni pieniądze.

Wierzyciel może zamieścić Nasze dane osobowe w tym rejestrze dłużników, gdy mamy wobec niego dług w wysokości co najmniej 200 zł dla osób fizycznych i 500 zł dla firm.

Rejestracji w KRD dokonasz na stronie www.KRD.pl. Po rejestracji należy zweryfikować się tą samą metodą co podczas rejestracji w BIK-u.

Myślę, że oba te rejestry spokojnie wystarczą, aby sprawdzić swoje długi. Trzymam kciuki, abyś wpisów na temat swojego zadłużenia znalazł jak najmniej…

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


8 komentarzy

 1. Joanna

  Witam spłaciłam wszystkie swoje zadłużenia, chociaż było ich trochę… jak mogę sprawdzić albo gdzie, czy dalej widnieje w KRD i BIK-u? były to pożyczki i rzecz wzięta na raty w sklepie.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Zarejestruj się w KRD i w BIK-u i pobierz raporty dla siebie.

 2. Wojtek

  Witam, chce się dowiedzieć czy można zebrać wszystkie swoje długi w jedno miejsce? albo gdzie można sprawdzić całość swojego zadłużenia lub czy jest jakaś instytucja prawnik kto mógł by zebrać to i podać całą kwotę zadłużenia? ponieważ szukam szukam i jakoś nie potrafię tego znaleźć na oficjalnych stronach, masakra…

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Polecam rejestrację w BIK i KRD, tam podejrzysz czy masz jakieś zadłużenie widoczne w systemie.

 3. Anna

  Problem brzmi tak: jak można sprawdzić listę wszystkich długów z dokładnością jaka kwota i komu jest się winnym pieniądze? zależy mi na szybkim takim sprawdzeniu, ponieważ pomagam kuzynce wyjść z długów, ale nie wiem dokładnie ile ona ma tego długu i dla jakiego wierzyciela, bardzo dziękuję za jakakolwiek pomoc, oraz liczę na szybka odpowiedz. Pozdrawiam

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Witaj Aniu, niestety Ty sprawdzić kuzynki nie możesz jakie ona ma długi, do tego potrzebna będzie Twoja kuzynka we własnej osobie. Takie informacje chronione są tajemnicą i dostęp do nich mają jedynie same osoby zainteresowane sprawdzeniem swojego zadłużenia. Poproś koleżankę, aby zarejestrowała się w BIK-u i w KRD, oba rejestry powinny dać jej dość dobry pogląd na temat swojego zadłużenia. Pozdrawiam!

 4. Monika

  Witam,

  Posiadam długi tylko z jednego banku. Ale były to dwa rożne konta i wiem ze przejęły to rożne firmy windykacyjne. Nie mieszkam w domu, i niestety nie mam dostępu do listów. Czy mogę dogadać się z bankiem? Tzn skontaktować się z nimi i spłacić długi u nich? Z góry dziękuję za pomoc.

  Monika

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Witaj Monika, jasne, że tak. Firmy windykacyjne działają na zlecenie Twojego banku, a więc są mu całkowicie podporządkowane, oznacza to tyle, że jeśli dogadasz się z bankiem co do spłaty tych kredytów, to bank będzie musiał odwołać działania firm windykacyjnych, życzę Ci powodzenia w negocjacji zadłużenia z bankiem!

NAPISZ KOMENTARZ