Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

JAK sprawdzić SWOJE zadłużenie w bankach?

Witam, chciałbym sprawdzić jakie mam zadłużenie w bankach. 9 lat temu wziąłem kredyt i kartę kredytowa w PL, a jestem od tamtej pory za granicą, z góry dziękuję.


Jeśli karta kredytowa nie była używana, to zadłużenie z tego tytułu nie powinno istnieć w ogóle. Chyba, że przez te 9 lat, bank pobierał Ci opłatę za kartę do limitu kredytowego, wtedy przez te 9 lat mogło uzbierać się sporo zaległości.

Mi w banku BZWBK, bank pobiera 7.50 zł za utrzymanie kart do limitu kredytowego. Jeśli w Twoim banku byłaby podobna opłata, to w 9 lat, ubierałby Ci się dług na poziomie około 810 zł :-). (9 lat x 12 miesięcy x 7.5 zł)

Jak sprawdzić swoje zadłużenie w bankach?

Pierwszym krokiem, będzie rejestracja w BIK-u. Po zarejestrowaniu konta, będziesz musiał uwierzytelnić je, a więc będziesz musiał wysłać do BIK-u skan lub zdjęcie Twojego dowodu osobistego.

Gdy przejdziesz już całą weryfikację, będziesz mógł pobrać raport BIK. Raport niestety nie jest darmowy i kosztuje 39 zł za jednorazowe odpytanie BIK-u, można też kupić pakiet raportów BIK, za 12 raportów zapłacisz wtedy 99 zł.

ile-kosztuje-raport-bik

Jeśli już będziesz mieć raport BIK, to swoje zadłużenie znajdziesz w sekcji: NIESPŁACONE DŁUGI

jak-sprawdzić-swoje-zadlużenie

W tym momencie, jak na dłoni będziesz widzieć gdzie i w jakiej wysokości masz zadłużenie. Jest też data kiedy dług stał się wymagalny.

Dodatkowo, możesz sprawdzić swój profil w Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Na listę dłużników w KRD można dostać się dzięki wierzycielowi któremu jesteśmy winni pieniądze.

Wierzyciel może zamieścić Nasze dane osobowe w tym rejestrze dłużników, gdy mamy wobec niego dług w wysokości co najmniej 200 zł dla osób fizycznych i 500 zł dla firm.

Rejestracji w KRD dokonasz na stronie www.KRD.pl. Po rejestracji należy zweryfikować się tą samą metodą co podczas rejestracji w BIK-u.

Myślę, że oba te rejestry spokojnie wystarczą, aby sprawdzić swoje długi. Trzymam kciuki, abyś wpisów na temat swojego zadłużenia znalazł jak najmniej…

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!
23 Udostępnień

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


4 komentarzy

 1. Joanna

  Witam spłaciłam wszystkie swoje zadłużenia, chociaż było ich trochę… jak mogę sprawdzić albo gdzie, czy dalej widnieje w KRD i BIK-u? były to pożyczki i rzecz wzięta na raty w sklepie.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Zarejestruj się w KRD i w BIK-u i pobierz raporty dla siebie.

 2. Wojtek

  Witam, chce się dowiedzieć czy można zebrać wszystkie swoje długi w jedno miejsce? albo gdzie można sprawdzić całość swojego zadłużenia lub czy jest jakaś instytucja prawnik kto mógł by zebrać to i podać całą kwotę zadłużenia? ponieważ szukam szukam i jakoś nie potrafię tego znaleźć na oficjalnych stronach, masakra…

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Polecam rejestrację w BIK i KRD, tam podejrzysz czy masz jakieś zadłużenie widoczne w systemie.

NAPISZ KOMENTARZ

Przeczytaj poprzedni wpis:
kwoty-wolne-od-zajęcia-komorniczego-tabela
Bank wypowiedział kredyty i pożyczki, czego mogę się spodziewać??

Witam. Mam wypowiedziane kredyty w banku PKO. Próbowałem się dogadać z bankiem ale bezskutecznie, chciałem za wszystko płacić, oferowałem ratę...

Zamknij