Jak sprawdzić swoje zadłużenie? mieszkam poza POLSKĄ

Jak sprawdzić ile mam długów? Mam kilka zaciągniętych kredytów, które są niespłacane od ok. 3 lat, w chwili obecnej mieszkam i pracuję za granicą i mam w miarę stabilną sytuację finansową.

Chciałabym zacząć spłacać swoje długi, ale nie wiem, od czego zacząć, ponieważ przy przeprowadzce papiery dotyczące kredytów poginęły i nie wiem co robić. Gdzie i jakie mam długi? jak to sprawdzić?


To bardzo dojrzała decyzja, że chcesz spłacić swoje długi, których kiedyś narobiłeś, nawet jeśli mieszkasz poza Polską. Szkoda, że osób takiego pokroju jest tak mało wśród nas.

Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, jakie masz długi, jakiej wysokości i kto dokładnie obsługuje Twój dług, czy jest to jeszcze wierzyciel, czy firma windykacyjna, czy długi trafiły już do komornika.

Jak sprawdzić swoje długi?

Sprawdzenie swoich długów to wcale nie taka trudna rzecz. Wystarczy zarejestrować się w 2-3 rejestrach dłużników i tam zweryfikować się. Następnie zyskasz dostęp do swojego profilu, gdzie jak na dłoni widać będzie, wszystkie Twoje zobowiązania.

W artykule radzę, jakie sprawdzić rejestry dłużników takie jak:

  • BIK
  • KRD
  • Narodowe Centrum Długów
  • ERIF (jeśli jesteś przedsiębiorcą)

Są to cztery jak do tej pory największe bazy, gdzie mogły trafić Twoje dane, jeśli stałeś się dłużnikiem. BIK to oczywiście rejestr gdzie trafia każdy, kto kiedykolwiek korzystał z jakiegokolwiek produktu bankowego.

W BIK-u znajdziesz zobowiązania, które jeszcze nie weszły w stan wymagalności oraz te, które już dawno widnieją w rejestrze jako opóźnione. Sprawdzisz tam również swoją zdolność kredytową. Aby sprawdzić, jakie masz długi <— kliknij ten link.

mBIG

W Polsce wkrótce działać będzie kolejny rejestr dłużników, będzie mBIG, gdzie trafiać będą dłużnicy, którzy mają zadłużenie w firmach pozabankowych, w tzw. parabankach.

…podsumowując:

Mam nadzieję, że szybko uda Ci się spłacić długi i całkowicie wyczyścisz swoje konto z długów. Jeśli chcesz nabrać rozmachu, to koniecznie przeczytaj poradnik Jak Wyjść z Długów. 12 kroków do wolności. Bardzo pouczająca lektura, która uczy innego spojrzenia na długi. E-book zbiera same dobre recenzje, więc zachęcam Cię do przeczytania go.

Fragment e-booka:

Nie będę Cię drażnić poradami, jak z pensji, która jest 3 razy wyższa niż Twoje raty, spłacić bieżące kredyty. Tyle potrafisz sam. A na takiej wiedzy bazuje większość rad dla zadłużonych. Ten poradnik napisałam po tym, jak wygrałam tę nierówną walkę z długami, a swoją wiedzą podzieliłam się z innymi zadłużonymi, których po drodze poznałam. Wielu poszło za moim przykładem i z tego, co wiem, dziś żyją spokojnie. Niektórzy zamknęli oczy i uszy na inne rozwiązania poza kolejnym kredytem i wybrali swoją własną drogę, niestety na dno.” Iwona Wendel.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze

1 komentarz w “Jak sprawdzić swoje zadłużenie? mieszkam poza POLSKĄ”
  1. Warto spłacać zobowiązania. Wpaść w spirale zadłużenia to chwila moment a później trzeba się napracować by z tego wyjść.

Comments are closed.