Jak sprawdzić swoje zadłużenie? mieszkam poza POLSKĄ • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jak sprawdzić swoje zadłużenie? mieszkam poza POLSKĄ

Mam kilka zaciągniętych kredytów które są nie spłacane od ok 3 lat, w chwili obecnej mieszkam i pracuję za granicą i mam w miarę stabilną sytuację finansową, chciałabym zacząć spłacać moje długi ale nie wiem od czego zacząć, ponieważ przy przeprowadzce papiery dotyczące kredytów poginęły i nie wiem co robić. Gdzie i jakie mam długi?

To bardzo dojrzała decyzja, że chcesz spłacić swoje długi których kiedyś narobiłeś, nawet jeśli mieszkasz poza Polską. Szkoda, że osób takiego pokroju jest tak mało wśród Nas.

Przede wszystkim musisz dowiedzieć się jakie masz długi, jakiej wysokości i kto dokładnie obsługuje Twój dług, czy jest to jeszcze wierzyciel, czy firma windykacyjna czy długi trafiły już do komornika.

Jak sprawdzić swoje długi?

Sprawdzenie swoich długów to wcale nie taka trudna rzecz. Wystarczy zarejestrować się w 2-3 rejestrach dłużników i tam zweryfikować się. Następnie zyskasz dostęp do swojego profilu gdzie jak na dłoni widać będzie wszystkie Twoje zobowiązania.

W artykule radzę jakie sprawdzić rejestry dłużników takie jak:

  • BIK
  • KRD
  • Narodowe Centrum Długów
  • ERIF (jeśli jesteś przedsiębiorcą)

Są to cztery jak do tej pory największe bazy gdzie mogły trafić Twoje dane jeśli stałeś się dłużnikiem. BIK to oczywiście rejestr gdzie trafia każdy kto kiedykolwiek korzystał z jakiegokolwiek produktu bankowego.

W BIK-u znajdziesz zobowiązania które jeszcze nie weszły w stan wymagalności oraz te które już dawno widnieją w rejestrze jako opóźnione. Sprawdzisz tam również swoją zdolność kredytową. Aby sprawdzić jakie masz długi <— kliknij w ten link.

mBIG

W Polsce wkrótce działać będzie kolejny rejestr dłużników, będzie mBIG gdzie trafiać będą dłużnicy którzy mają zadłużenie w firmach pozabankowych, w tzw. parabankach.

…podsumowując:

Mam nadzieję, że szybko uda Ci się spłacić długi i całkowicie wyczyścisz swoje konto z długów. Jeśli chcesz nabrać rozmachu, to koniecznie przeczytaj poradnik Jak Wyjść z Długów. 12 kroków do wolności. Bardzo pouczająca lektura, która uczy innego spojrzenia na długi. Ebook zbiera same dobre recenzję więc zachęcam Cię do przeczytania go.

Fragment ebooka:

Nie będę Cię drażnić poradami, jak z pensji, która jest 3 razy wyższa niż Twoje raty,
spłacić bieżące kredyty. Tyle potrafisz sam. A na takiej wiedzy bazuje większość rad dla zadłużonych. Ten poradnik napisałam po tym, jak wygrałam tą nierówną walkę z długami, a swoją wiedzą podzieliłam się z innymi zadłużonymi, których po drodze poznałam. Wielu poszło za moim przykładem i z tego, co wiem, dziś żyją spokojnie. Niektórzy zamknęli oczy i uszy na inne rozwiązania poza kolejnym kredytem i wybrali swoją własną drogę, niestety na dno.” Iwona Wendel.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


1 Comment

  1. Avatar

    Karol

    Warto spłacać zobowiązania. Wpaść w spirale zadłużenia to chwila moment a później trzeba się napracować by z tego wyjść.

NAPISZ KOMENTARZ