Kredyt na spłatę innych kredytów, DLACZEGO bank chce takie oświadczenie??

Mam możliwość otrzymania kredytu na spłatę kilku innych kredytów, co by bardzo ułatwiło moją sytuacje, jednak potrzebuje osoby, która podpisała by oświadczenie ze będę w stanie spłacać tą ratę. Nie jest to nawet podżyrowanie ani wspólne branie kredytu. Osoba ta dostanie oświadczenie że nie odpowiada w żaden sposób, jeśli coś by poszło nie tak. Czy można u Państwa otrzymać taką pomoc? A może jakieś inne wyjście z mojej sytuacji?

Czyli decydujesz się na kredyt konsolidacyjny?

Nie wiem jaki cel ma w tym bank, żeby żądać od przyszłego kredytobiorcy takie oświadczenie. Tym bardziej, że osoba podpisująca to oświadczenie, w żaden sposób nie odpowiada swoim majątkiem. Rozumiem na czym polega podżyrowanie kredytu i w takiej sytuacji nie było by w tym nic dziwnego. Ale samo „suche” oświadczenie?

My niestety nie możemy takich oświadczeń podpisywać i nie dlatego że nie chcemy. Powód jest prosty, jeśli raz poświadczyli byśmy taki dokument, to w niedalekiej przyszłości, zapewne zostali byśmy zasypani takimi prośbami. Poza tym, poświadczyć za Ciebie powinien ktoś, kto Cię zna. Bank zawsze może zapytać co „Was” łączy!

Rodzina i bliscy

Myślę, że powinnaś poprosić kogoś z bliskich o taką przysługę, rodzina przecież zna Ciebie najlepiej prawda? jeśli naprawdę jesteś zdolna spłacać ratę tego kredytu konsolidacyjnego i nikt nie będzie miał co do tego wątpliwości, to nie powinnaś mieć problemu ze zdobyciem takiego oświadczenia.

Kalkulacja rat i opłacalność kredytu konsolidacyjnego

Myślę, że zanim zaczniesz szukać kogoś, kto potwierdzi, że będziesz w stanie spłacać raty kredytu konsolidacyjnego, powinnaś jeszcze raz przeanalizować, czy zaciągnięcie kolejnego kredytu, to obecnie najlepsze rozwiązanie?

Najlepiej jeśli sporządziłabyś listę wszystkich swoich kredytów i pożyczek, np. coś w stylu:

lista-długów
Lista długów

Następnie podlicz ile wynosi Twoje całościowe zadłużenie, oraz jaka jest ogólna suma miesięcznych rat. Koniecznie sprawdź też, czy pożyczki i kredyty które będziesz konsolidować, nie mają zapisu w umowie o dodatkowych opłatach, w przypadku przedterminowej spłaty!

Kolejnym krokiem, będzie porównanie danych które już zgromadziłaś, do ogólnych kosztów kredytu konsolidacyjnego. Tego typu prosta i nieskomplikowana analiza, pozwala na wyłapanie niekorzystnego deal-u.

Zobacz o ile spadła rata i jak bardzo powiększył się dług! Jeśli wyniki porównania będą alarmujące, nie decyduj się na wzięcie tego kredytu, bo tylko jeszcze bardziej pogorszysz swoją sytuację finansową!

czy-warto-brać-kredyt-konsolidacyjny

Musisz mieć świadomość, że jest kilka innych opcji poradzenia sobie z zadłużeniem, któremu nie jesteś w stanie sprostać. Oto co jeszcze możesz zrobić:

  1. Jeśli masz pożyczki i chwilówki, to udaj się do banku osobiście i złóż wniosek/podanie, o rozłożenie zadłużenia na więcej rat. Jeśli masz kredyt w banku, to spróbuj wynegocjować wakacje kredytowe.
  2. Zacznij oszczędzać na domowych wydatkach! (przykład) Duży pakiet kanałów TV cyfrowej naprawdę jest Ci potrzebny?! albo wysoki abonament za telefon?
  3. Pożyczka od rodziny? jestem przeciwna takim rozwiązaniom, ale jeśli nie masz wyboru – go for it!
  4. Zmień pracę na lepiej płatną lub poszukaj dodatkowego zajęcia!
  5. Wynegocjuj z pracodawcą podwyżkę, na pewno na nią zasługujesz!
  6. Sprzedaj wszystko co masz zbędnego i niepotrzebnego Ci do funkcjonowania!

Wytocz wojnę swoim długom, wkurz się na zadłużenie które Ci tak bardzo ciąży, skieruj całą złość na działania mające na celu powiększenie dochodów, zminimalizowanie wydatków i negocjowanie nowych warunków spłaty zadłużeń! Trzymamy za Ciebie kciuki! Na pewno dasz sobie radę!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...