Jaki kredyt DLA ROLNIKÓW warto wybrać? 4 banki godne uwagi

Potrzebna pożyczka lub kredyt dla rolników na dowolny cel. Pracuję, mam 1470 zł wypłaty. Mam też własne gospodarstwo rolne, ale z tego, co się orientuję, to nie może być zastawem pożyczki lub kredytu? Proszę mi pomóc wybrać najkorzystniejszy kredyt dla rolnika. Małgorzata.


Kredyt dla rolników – gdzie dostać?

Jeśli potrzebujesz wziąć kredyt dla rolników na dowolny cel, to z tego, co widzę po ofertach banków, nie powinnaś mieć w sumie żadnego problemu…

Jako rolnik, możesz starać się o kredyt dla osoby prywatnej, która otrzymuje dochód z rolnictwa, czyli starasz się wtedy o klasyczny kredyt gotówkowy, lub możesz postarać się o typowy kredyt dla rolnika, kredyt rolniczy może być wzięty na:

 • inwestycję,
 • obrotówkę,
 • środki trwałe.

Banki, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli miałabym wskazać 3-4 banki, gdzie warto starać się o kredyt gotówkowy dla rolnika, to poleciłabym:

 • Pekao S.A.
 • BZ WBK,
 • Getin Bank,
 • NestBank.

Kredyty gotówkowe w tych bankach, udzielane są na dość długi okres, nawet 12 lat i co ważne, są to kredyty gotówkowe na dowolny cel i bez zabezpieczeń. Kwotę, o jaką można się starać w tych bankach, to nawet 200.000 zł.

Jeśli jednak jesteś rolnikiem, to najfajniejszym pomysłem, gdzie można wziąć kredyt dla rolnika, jest kredyt preferencyjny zwany “Młody Rolnik”. Jest to kredyt z dopłatami ARiMR do odsetek bankowych, a jego oprocentowanie to nawet 2%!

Ten typ kredytu rolniczego ma jednak pewne wymagania, musi być zabezpieczony i musi być zaciągnięty na konkretny cel, więc trzeba będzie się z takiego kredytu dobrze rozliczyć. Co do zabezpieczenia, to mogą być to np. budynki powiązane z działalnością rolniczą lub ziemia.

Pożyczka rolnicza

pozyczka-rolnicza

Możesz też zdecydować się na pożyczkę rolniczą (takich rolniczych pożyczek udziela Bank Spółdzielczy). Pożyczka taka brana jest pod zastaw nieruchomości, i kwoty mogą sięgać nawet paru milionów złotych – ale tutaj przestrzegam, bo jest to opcja dla dobrze zorientowanych i zdyscyplinowanych rolników.

Możesz też rozważyć leasing zwrotny, lub pożyczkę pod zastaw.

Podsumowanie

kredyt-rolniczy

Podsumowując, najlepiej na tle tych wszystkich opcji, które wymieniłam, wypada chyba NestBank. Po pierwsze, można otrzymać kredyt rolniczy nawet do 350.000 zł z maksymalnym okresem kredytowania na 144 miesiące (12 lat).

kredyty-rolnicze

Po drugie, kredyt rolniczy w NestBanku nie wymaga żadnych zabezpieczeń, co bardzo cieszy…

Po trzecie, zdolność kredytowa rolnika, liczona jest przez NestBank bardzo korzystnie, bo do zdolności kredytowej, bank ten wlicza:

 • dochody z faktur,
 • dopłaty z UE,
 • prognozę przyszłych dochodów gospodarstwa rolniczego.

kredyt-dla-rolnika

Myślę, że właśnie do NestBanku powinnaś „uderzyć” najpierw. Jeśli tam nie dostaniesz kredytu, to należy rozważyć inne opcje, ale skoro masz gospodarstwo rolne – to nie powinnaś napotkać żadnych problemów z uzyskanie kredytu rolniczego.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

1 komentarz w “Jaki kredyt DLA ROLNIKÓW warto wybrać? 4 banki godne uwagi”
 1. Jak myślicie o kredycie na dowolny cel to Obecnie najlepszy jest Kredyt inwestycyjny AGRO z BOŚ Banku, można dostać nawet 20 000 000zł na zakup ziemi rolnej od osób fizycznych, prawnych, Skarbu Państwa, zakup inwentarza żywego i wiele innych opcji.

Comments are closed.