Kto pomaga wyjść z długów? no jak to KTO…?!

Wielu czytelników trafia na mój blog, wpisując w Google zdanie: „kto pomaga wyjść z długów” albo „instytucje pomagające spłacić długi”. Zapewne interesuje Was, kto oprócz Was samych pomaga wyjść z długów… W dzisiejszym wpisie chciałabym nieco te poszukiwania Wam ułatwić i ukierunkować…


Pomoc w spłacie długów

Czym jest pomoc? pomoc to – zgodnie ze słownikiem – wysiłek wykonany na rzecz drugiej osoby, dla jej dobra, aby ją poratować w trudnej sytuacji. Pomoc z zasady bywa darmowa, dlatego mówi się np. „pomagam komuś w nauce”, co jest zdecydowanie różne od „udzielam mu korepetycji”.

Pomagamy rodzicom, sąsiadce, starszej pani, pomagamy dzieciom. Najczęściej też pomoc oznacza, że nie wykonujemy całej czynności za kogoś, tylko przejmujemy część jego obowiązków, ułatwiamy wykonanie tej czynności.

Kto pomaga wyjść z długów?

Opierając się na tych wyjaśnieniach, możemy spróbować zastanowić się, kto pomaga wyjść z długów. Czyli kto za darmo przejmie część naszych obowiązków, ułatwi nam spłatę zadłużenia. Gdy tak postawi się sprawę, łatwo zrozumieć, że w internecie takiej pomocy raczej nie znajdziemy.

Możemy znaleźć firmy, które odpłatnie przejmą część naszych obowiązków – i takie firmy będą się nazywały firmami oddłużeniowymi. Za niemałe pieniądze przejmą negocjacje z wierzycielami. Przy czym najczęściej poradzą nam poczekać do wyroku sądowego, w międzyczasie pobierając od dłużnika opłatę. Bywają skuteczne – owszem – ale dobre firmy oddłużeniowe są po prostu drogie. Na pewno niedarmowe.

Czy ja, Iwona Wendel, pomagam wyjść z długów? Również nie. Ja uczę Cię, co możesz zrobić, aby wyjść z długów.

Staram się w miarę często pisać wskazówki przydatne podczas wychodzenia z długów, ale Ty musisz je wdrożyć. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Wiedzę za darmo dostajesz tu, na blogu. Więcej wiedzy, wskazówek i dodatkowych konsultacji udzielam już odpłatnie. Ale zarówno darmowa, jak i odpłatna – nie jest to pomoc, to jest nauka.

Pamiętaj też o drugiej stronie – Ty również oddzielaj pomoc – rodzinie, osobie słabszej itp – od wykorzystywania Ciebie i Twoich usług, Twoich umiejętności. Musisz się cenić. Twoja praca ma swoją wartość.

Co robi z nami pomoc?

W mojej opinii na dłuższą metę należy wystrzegać się korzystania z pomocy. Pomoc nas osłabia. Całe moje życie unikałam litości, użalania się samej nad sobą i innych nade mną. Był to dla mnie koszmar. Nie chciałam, aby ktokolwiek widział we mnie słabą istotę.

Nawet jak było bardzo źle, robiłam dobrą minę i udawałam przed otoczeniem, że jest ok. Na boku pożyczałam pieniądze, od kogo się da, ale nigdy nie prosiłam o pomoc, to zawsze były “transakcje”.

Zobacz, co się dzieje z ludźmi przyzwyczajonymi do zasiłków. W pewnym momencie zaczynają się zachowywać jak osoby zupełnie bezsilne. Zaczynają oczekiwać coraz większej pomocy. Użalają się nad sobą.

Samotne macierzyństwo nie jest łatwe, ale wiele kobiet to robi. Ba, wiele z nich odnosi sukcesy. Dla niektórych – jak dla mnie – samotne macierzyństwo jest dodatkową motywacją do pracy.

Istnieją jednak kobiety, które uważają, że to problem, tragedia, że mają gorzej, właśnie dlatego, że samotnie wychowują dzieci.  Domagają się pomocy, uważają, że to państwo, instytucje, system – wszyscy powinni im pomagać.

Jak widzisz, na tę samą sprawę można spojrzeć z pozycji ofiary, która szuka i oczekuje pomocy oraz z pozycji osoby zdeterminowanej, która chce coś osiągnąć.

Nie szukaj pomocy w wyjściu z długów!

Moja rada, nie skupiaj się na szukaniu kogoś, kto pomoże Ci wyjść z długów, bo ogólnie rzecz biorąc, nie znajdziesz … I tak musisz to zrobić sam. Szukaj wiedzy, ucz się, doskonal się w swoim zawodzie, szukaj nowego zajęcia, spróbuj zarobić dodatkowe pieniądze, ucz się oszczędzać, ucz się jak być najlepszym w tym, co robisz.

Uwierz mi, nikt Ci na dobrą sprawę nie może pomóc, a jeśli może – nie zrobi tego za darmo. Po prostu sprzeda Ci usługę – a to żadna pomoc.

Kto pomoże mi spłacić długi?

I w sumie dobrze, że nikt Ci nie pomoże, instytucje pomagające spłacić długi za jedyny swój cel mają wyciągnięcie od Ciebie pieniędzy. To jak z bałaganem w pokoju dziecięcym. Sprzątaj ciągle po dziecku, a nigdy się nie nauczy samodzielnego dbania o porządek.

A więc kto pomoże mi spłacić długi? JA SAM/ JA SAMA i tylko i wyłącznie! Twój los w Twoich rękach i żadne fundacje pomagające wyjść z długów nie zrobią za Ciebie ciężkiej roboty… niestety!


Szukam pomocy w spłacie długów…

Jesteś zadłużony? Teraz praktyczny poradnik „Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem” zamówisz w promocyjnej cenie

Wychodzenie z długów nie jest proste. Kiedy problemy finansowe się pogłębiają, trudno jest dostrzec światełko w tunelu i podjąć rozsądne działania. Właśnie dlatego potrzebujesz gotowych rozwiązań przygotowanych przez osobę, która przeżyła dokładnie to, co Ty.

Z myślą o pomocy osobom zadłużonym Iwona Wendel – była dłużniczka – przygotowała praktyczny poradnik „Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem”. To 100 stron gotowych rozwiązań, które wykorzystasz bez względu na to, jak bardzo skomplikowana jest Twoja sytuacja.

Dowiedz się, jak rozmawiać z wierzycielem, bankiem, windykatorem czy komornikiem. Sprawdź, jak krok po kroku uwolnić się od ciążącego na koncie zadłużenia i poczuć się bezpiecznym finansowo.

Tylko teraz poradnik zamówisz na promocyjnych warunkach

Zamów teraz i zyskaj 50% zniżki oraz zestaw dodatkowych bonusów:

 • 4 arkusze ułatwiające wyjście z długów, dzięki którym przejmiesz kontrolę nad domowym budżetem,
 • 30-dniowy dostęp do gotowych pism i formularzy,
 • możliwość darmowej konsultacji z ekspertem od zadłużenia.

Oferta jest ograniczona czasowo. Pospiesz się, aby otrzymać praktyczną wiedzę, której tak bardzo teraz potrzebujesz.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

32 komentarzy w “Kto pomaga wyjść z długów? no jak to KTO…?!”
 1. Firmy pomagające w spłacie długów krzyczące na banerach reklamowych: “pomagamy wyjść z długów” warte są kontaktu z nimi? na jakiej zasadzie działają? i najważniejsze pytanie, ile kasują za pomoc w wyjściu z długów? domyślam się, że pomagają one umorzyć część zadłużenia i biorą sobie % od umorzonej kwoty? czy tak to działa? jeśli tak, to nie mają czego u mnie szukać, najpierw parabanki wpychają człowiekowi kasę, później w razie problemów pojawiają się firmy które obedrą nas z kasy jeszcze bardziej, pomagając wyjść z długów… ten świat schodzi na psy, człowiek i jego godność w obliczu długów nic nie znaczy??!!

 2. ile jest warte życie człowieka ——- no proste , zależy ile ma długu i jak bardzo nękają go firmy windykacyjne… ten świat to już tylko pieniądze nie LUDZIE ,pieniądze które są wymagalne wyrokiem sądu lub wymuszeniem psychologicznym pana lub pani z call center ludzi bez sumienia ,bo zawsze po drugiej stronie jest ktoś z bagażem złych doświadczeń i nie zawsze dobrych wyborów życiowych które tylko napędzają spirale zadłużenia ,więc kim jest człowiek —- numerem sprawy — dłużnikiem — pewno nikim?

  1. @jacek a co Ty się spodziewasz chłopie, gdy jest się dorosłym to takie właśnie konsekwencje się ponosi złych decyzji, może wtedy trzeba liczyć na firmy które pomagają wyjść z długów a nie siebie skoro już raz (lub kilka razy) zawiedliśmy samych siebie?

 3. Że co proszę? firmy które pomagają wyjść z długów? nie żartuj Oreo :) nie ma takich firm, są firmy co być może coś tam pomogą w oddłużaniu ale one sługów za Ciebie nie spłacą, mogą jedynie (za opłatą, prowizją) unieważnić sądowo Twoje długi i tyle. Widziałam ostatnio u mnie wmieście na słupie takie ogłoszenie na czerwono: pomagamy wyjsc z długów! Zadzwoń! i na dole zrywki z numerem tel. żeby zadzwonić, aż się boję pomyśleć jakie zbiry odebrały by rozmowę… niestety ludzie szukający pomocy w spłacie długów wykorzystają każdą okazję żeby z nich wyjść i łapią się wtedy w takie pułapki “pomagamy wyjsc z długów” przepisując np. mieszkania za “parę groszy”

 4. U nas w Kaliszu też są takie ogłoszenia: pomoc w oddłużaniu, albo darmowa pomoc w oddłużaniu, albo pomożemy Ci wyjść z długów” jest tego całkiem sporo, to rozwieszanie tych ogłoszeń po słupach to powinno być karane! bo jak później miasto czy centrum miasta ma ładnie wyglądać? a oni zastawiają te swoje sidła na tych słupach licząc że trafi im się dłużnik z mieszkaniem własnościowym, spłacą za niego długi ale mieszkanie u notariusza będzie musiało być na nich przepisane… banda cwaniaków, żeby im tak kiedyś narobiły się długi i niech poczują co to znaczy stres związany z zadłużeniem!

 5. Oni chyba nawet nie spłacają długów za osobę która się do nich zgłosiła, tylko oferują pomoc w spłacie zadłużenia! Ciekawe ile kosztuje takie doradztwo…

  1. Często dostaję pytania na maila z tytułem wiadomości: Kto może mi pomoc wyjść z długów??

   Same znaki zapytania na końcu drażnią mnie niesamowicie bo jest to podejście bardzo niezdrowe! bo kto Nam pomoże w problemach finansowych jak nie my sami? Liczenie na czyjąś pomoc może skończyć się wizytą komornika szybciej niż natychmiast! Naprawdę jedynym wyjściem z dołka jest ogarnięcie swoich finansów, wyrzeczenia i jeszcze cięższa praca! zdobycie dodatkowego źródła dochodu…

 6. A o co chodzi z tymi ogłoszeniami prywatnych osób: coś w stylu pomogę wyjść z pętli zadłużenia, zadzwoń do mnie itp? czy to chodzi o to aby dłużnik który się do nich zgłosił, najlepiej kobieta, w inny sposób spłaciła swoje zadłużenie? bo kto ma dzisiaj tyle pieniędzy żeby bezinteresownie spłacić komuś długi? które na przykład narobił w nieodpowiedzialny sposób????

 7. Jeśli szukacie instytucje pomagające osobom zadłużonym, to nie liczcie na finansowe wsparcie od nich, najczęściej jest to rozmowa z psychologiem gdy nie radzimy sobie z długami i presją zbliżających się kolejnych rat pożyczki. Z tego co wiem, istnieją jedynie dwie instytucje pomagające osobom zadłużonym, jeśli ktoś jest zainteresowany taką pomocą to piszcie do mnie, podam namiary!

  1. Dzień dobry.
   jeśli jest taka możliwość to prosiłabym o informację na temat firm, które pomagają wyjść z długów. Dziękuje!

   1. sama walczyłam z wyjściem z długów mojej mamy – ostro nawyczyniała za plecami wszystkich – tu pozdrowienia dla “doradcy finansowego” który zamiast pomagać bardziej pogrążał ale dzięki temu sporo zarobił… teraz – wiedząc jak ciężki to temat do przejścia – mogę co nie co doradzić, podpowiedzieć – i to nie za 15% uzyskanej kwoty kredytu czy tp.

  2. Dzień dobry proszę o namiary do tych firm które pomogą wyjść z długów chwilówkowych. BEATA

 8. kto może mi pomoc wyjsc z dlugow jeśli nie taka instytucja? bardziej wolałabym doradztwo wyjścia z długów niż pomoc psychologa, radzę sobie ze stresem ale brakuje mi merytorycznej wiedzy na temat czynności prawnych, wzorów dokumentów i tego co mogę i co może windykator! Sporo dowiedziałam się czytając tego bloga za co Ci serdecznie dziękuję, dziękuję że jesteś! i piszesz pomocne artykuły.

  Ale jak wiadomo, sytuacja każdego dłużnika jest inna niż wszystkich i tutaj potrzebna jest analiza sytuacji finansowej i następnie dostosowanie właściwych kroków…

 9. Uważajcie na firmy pomagające w spłacie długów, było ostatnio w TV, że owszem, firma pomogła starszej Pani wyjść z długów, ale zażądali przepisania na siebie mieszkania pod zastaw, następnie dołożyli starszej Pani takie odsetki, że nie dała rady spłacić rat i wg umowy, mieszkanie stało się ich nieruchomością. Zamieszany nawet był w to notariusz!!! nie wiem jak ta sprawa się skończyła, ale pewne jest, że takie firmy pomagające w spłacie długów nie robią nic za darmo i można wpaść z deszczu pod rynnę!!!

 10. firmy pomagające w spłacie długów działają też na zasadzie umarzania długów i biorą prowizję od wysokości kwoty jaka udało im się umorzyć… Spokojnie można zrobić to samemu, ale wysokość umorzonej kwoty może się znacznie różnić od tej którą uzyskają prawnicy kancelarii. Decyzja więc do przemyślenia… może się to opłacać…

 11. Kto pomoże wyjść z długów? mam problemy ze spłacaniem chwilówek na czas. Najczęściej o pomoc pytałam rodzinę ale jestem zadłużona u niemal każdego członka rodziny, głupio mi pytać więcej o pomoc finansową. Podpowiedzcie proszę! kto pomoże wyjść z długów chwilówek? są jakieś może instytucje pomagające dłużnikom? Wiem że są firmy pomagające w spłacie długów ale tak jak u góry pisze @Pan Jan, strach się do nich zgłosić bo nie wiadomo w co mnie wpakują innego. Mam mieszkanie własnościowe i bję się je stracić!

 12. Składasz wniosek o kredyt, przysyłają informację wyślij sms jeden, drugi, potem kolejny.na koniec miesiąca przychodzi rachunek telefoniczny do zapłaty w wysokości otrzymywanej emerytury. Mają wszystkie twoje dane osobowe, nie wiadomo do czego wykorzystają?. mają pesel, numer dowodu i co? Gdzie jest prawo w Polsce, które broni biednych ludzi, którzy podjęli błędne decyzje życiowe??

 13. Szybkie pożyczki naprawdę potrafią poratować i wyciągnąć z nawet dużej opresji finansowej. Szkoda, że takie pożyczki bądź chwilówki ratują na “skórę” jedynie krótkotrwale!? już po miesiącu trzeba spłacić całość chwilówki czy szybkiej pożyczki, zazwyczaj jest to problem prawda? :/ Szkoda, że wiem o tym dopiero teraz, po licznych przejściach z firmami pożyczkowymi. Cieszyłam się jak głupia dostając kolejną chwilówkę czy pożyczkę. Byłam tak potrzebująca i naiwna, że połakomiłam się nawet na pożyczki przez SMS. Mając kłopoty ze spłatą chwilówek, zaczęłam szukać innej pomocy, trafiłam wtedy na firmy pomagające wyjść z długów. Tu na szczęście tak szybko nie dałam nabić się w butelkę. Mając 24.000 zł zadłużenia zaoferowano mi spłatę długu, coś w rodzaju konsolidacji zadłużenia, jedyne co musiałam zrobić, to podpisać u notariusza umowę której przedmiotem było mieszkanie w którym mieszkam. To na wypadek gdybym przestała spłacać pożyczkę na spłatę wszystkich zobowiązań jakie udało mi się zaciągnąć. Synowie mnie od tego odciągnęli i nie podpisałam umowy bo być może pozbyła bym się mieszkania wartego wielokrotność pożyczonej sumy. Uważajcie więc. Problemy z długami i chęć wyjścia z nich może przyciemnić Wam oczy i wdepniecie w jeszcze większe gów… niż to, w którym obecnie jesteście! Przestrzegam!

 14. Czy ktoś mógłby mi pomóc w spłacie długów. Wychowuje dzieciaki, staram się jak mogę. Ja odwdzięczę się modlitwą o Twoje zdrowie.

 15. Jesteśmy w strasznym dołku, dosyć że nie mamy na spłatę rat, to nie możemy dostać konsolidacji, nie mogę odpowiednio się leczyć, bo biedny zawsze musi wcześniej umrzeć. Może ktoś może nam pomoc.

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj Kasa, jak dokładnie wygląda ten Wasz “straszny dołek”? jakie macie długi? dochody? sytuację życiową? Gdzie staraliście się o konsolidację?

 16. Witam. Zadłużyłam się chwilówkami na sumę 12 tysięcy (Kuki, Vivus, Szybka Gotówka) oraz mam kredyt w Ferratum na 1500 zlotych i 5000 w Zaplo. Czy jest jakaś firma, która mogłaby pomoc mi wyjść z długów, bez zdolności kredytowej? Dziękuję!

  1. Janina Gołębiecka

   Są takie firmy, które pomagają wyjść z długów i nazywają się parabanki, albo firmy oddłużeniowe. Niestety koszt wzięcia takiego kredytu na spłatę zadłużeń, gdzie nie masz zdolności kredytowej jest ogromny i nieopłacalny! więc przestrzegam Cię przed korzystaniem z usług takich firm “oddłużeniowych”.

 17. Spłata kredytu pozabankowego. Witam. interesowała by mnie pożyczka w wysokości 35 tyś . Jakie warunki trzeba spełnić ? Przedstawię bliżej sytuację mam pod zastaw auta pożyczkę i chciał bym ją spłacić, czy jest możliwość oddłużenia mnie z tego i po prostu spłaty długu i z wami ustalenia warunków spłaty?

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj Dominiku, niestety nie udzielamy kredytów ani pożyczek oddłużeniowych. Bardziej staramy się za to pomagać dłużnikom dobrą radą ;-)

 18. Eleonora D.

  Witam, jak wygląda ta pomoc w spłacie długów? czy firmy pomagające wyjść z długów robią dla dłużnika coś szczególnego? bo chyba firmy te nie dają dłużnikom ot tak pieniędzy na spłatę długów? czy ktoś wie może jak wygląda ta NIBY pomoc? Bo ja osobiście nie wierzę w ani w firmy ani w instytucje pomagające wyjść z długów. Równie dobrze można przestudiować zawartość tego bloga i samemu z powodzeniem opracować strategię wyjścia z długów, a jeśli komuś udało się kupić ebook Pani Wendel w promocji, to jeszcze lepiej… bo tam Pani Iwona wszystko podaje niemal na dłoni, wystarczy zastosować się do porad i zacząć działać.

  Firmy pomagające wyjść z długów to niestety tylko gra słów, bo tak naprawdę to nie dość, że się jest w dołku finansowym, to firmy te jeszcze żądają, aby płacić im często nie małe pieniądze… skąd się pytam?! pomoc w wyjściu z długów może wtedy narobić nam jeszcze większych strat niż te które mieliśmy… Dlatego POLECAM wszystkim, aby zaczęli czytać ten blog, ewentualnie radzę kupić bardzo ceniony ebook byłej dłużniczki, Pani Iwony Wendel. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was!

 19. Czy istnieją jakieś banki pomagające zadłużonym? np. pomoc poprzez udzielanie kredytów konsolidacyjnych? czy każdy bank ma w swojej ofercie takie kredyty dla zadłużonych? mam kilka pożyczek, co się z tym wiąże płacę kilka rat, chcę mieć jedną ratę i mniejszą, można wydłużyć okres kredytowania, wiem, że na tym stracę ale nie daję rady z terminową spłatą wszystkich rat. Nawet nie liczę na firmy pomagające zadłużonym, bo to wszystko co oferują nie trzyma się kupy. Jeśli już miałabym zwrócić się o pomoc w spłacie zadłużenia, to zwróciłabym się prędzej do swojej rodziny o pożyczkę rodzinną… to tak na marginesie.

  1. Janina Gołębiecka

   Zgadzam się z Tobą, zawsze można zwrócić się o pomoc do najbliższych i pożyczyć pieniądze od kogoś z rodziny. Co do banków pomagających zadłużonym, to szału tutaj nie ma, sam produkt finansowy o którym piszesz, czyli kredyt konsolidacyjny, to zwykły produkt bankowy, który znajduje się w ofercie większości banków. Pamiętaj, że nikt za darmo Ci nie pomoże… szczególnie bank czy firma wyciągająca ludzi z długów…

Comments are closed.