Zastanawiasz się czym jest promesa zatrudnienia i na czym polega? to dobrze się składa, bo za chwilę wyjaśnię Ci o co w tym wszystkim chodzi… a na końcu artykułu znajdziesz wzór promesy zatrudnienia. Zapraszam do lektury:

Co to jest promesa zatrudnienia do kredytu?

Generalnie My Polacy, borykamy się głównie z dwoma przeszkodami jeśli chodzi o starania o kredyt, jest to:

  • słaba zdolność kredytowa
  • umowa na czas określony

Zarobki zawsze można nieco podreperować, (nadgodziny, dodatkowa praca w weekendy itp.), dużym natomiast problemem jest, zmiana umowy z umowy na czas określony, na umowę na czas nieokreślony (pewnie wyobrażasz sobie właśnie minę szefa, któremu wcale ten pomysł się nie podoba).

Kredyt na czas trwania umowy?

Nie sądzę, bo co jeśli umowa o pracę na czas określony kończy się za pół roku, a Ty potrzebujesz solidnego zastrzyku pieniędzy? Nawet wystarczająca zdolność kredytowa Ci tutaj nie pomoże… bank nie udzieli Ci kredytu, jeśli nie będzie miał 100% pewności, że Twoja umowa na czas określony, zostanie przedłużona na kolejny okres!

Zresztą bądźmy szczerzy, to nie tylko bank chroni tutaj swoje interesy, ale i Ty:

… takie są właśnie konsekwencje niespłacania kredytu czy pożyczki

I tutaj w grę wchodzi promesa zatrudnienia od pracodawcy. Wtedy nie tylko bank będzie miał gwarancję, że będziemy nadal zatrudnieni i nie przestaniemy spłacać zobowiązania, ale i My sami będziemy trzymać w ręku promesę zatrudnienia od naszego pracodawcy, która zagwarantuje Nam stały dopływ gotówki.

Jak wygląda promesa od pracodawcy?

Promesa zatrudnienia, to nic innego, jak oświadczenie Naszego pracodawcy, że zamierza Nas wciąż zatrudniać po zakończeniu obecnego okresu umowy. Promesa zatrudnienia, to dokument który honorują wszystkie banki i stanowi swoiste zabezpieczenie, że nie stracimy pracy.

Co powinna zawierać promesa zatrudnienia?

Nikt nie będzie miał pretensji, a pracodawcy spadnie kamień serca, jeśli na promesie pojawi się stwierdzenie w stylu:

Na dzień dzisiejszy i przy obecnej sytuacji, firma „xyz” zamierza przedłużyć Panu/Pani …….. ………  umowę o pracę na czas określony, na kolejny rok.

Każdy przecież wie, że sytuacja na jakimkolwiek rynku, jest nieustannie zmienna i  wie o tym także bank. Dlatego nikt nie będzie „kręcił nosem” na takie sformułowanie.

Promesa zatrudnienia – wzór

Informujemy, że na dzień dzisiejszy, po zakończeniu obecnie obowiązującej umowy zawartej na czas określony do dnia ……………………………… z Panem/ią …………………………………….

legitymującym/ą się dowodem osobistym ……………………………………. zamieszkałym/ą w……………………..………………………………………………………………………………………….. pracodawca przewiduje zawarcie kolejnej umowy o pracę od dnia: …………………………………………

Wyżej określona umowa w przypadku jej zawarcia będzie miała charakter umowy na czas nieokreślony. Warunki finansowe nie ulegną pogorszeniu.

Jednocześnie informujemy, że jest to nasza dobra wola wyrażona na dzień dzisiejszy i nie stanowi ona deklaracji kontynuowania zatrudnienia w rozumieniu prawa.

Pobierz dokument —> Promesa zatrudnienia – wzór

Koniecznie przeczyta teraz o: