Co to jest PROMESA ZATRUDNIENIA – wzór i skutki prawne

Zastanawiasz się, czym jest promesa zatrudnienia i na czym polega? to dobrze się składa, bo za chwilę wyjaśnię Ci, o co w tym wszystkim chodzi… dodatkowo na końcu artykułu znajdziesz wzór promesy zatrudnienia, którą wystarczy pobrać, wydrukować i wypełnić. Zapraszam Cię do lektury!

Co to jest promesa zatrudnienia do kredytu?

Na ogół my Polacy, starający się o kredyt lub pożyczkę, borykamy się głównie z dwoma przeszkodami, jeśli chodzi o wymagania, jakie musimy spełnić, oto one:

  • słaba zdolność kredytowa,
  • umowa na czas określony.

Zarobki zawsze można nieco podreperować, (nadgodziny, dodatkowa praca w weekendy itp.), dużym natomiast problemem jest możliwość zmiany umowy na czas określony, na umowę na czas nieokreślony (pewnie właśnie wyobrażasz sobie minę szefa, któremu wcale ten pomysł nie przypadł do gustu).

Kredyt na czas trwania umowy?

Nie sądzę, bo co jeśli umowa o pracę na czas określony kończy się za pół roku, a Ty potrzebujesz solidnego zastrzyku pieniędzy? Nawet wystarczająca zdolność kredytowa nie jest w stanie Ci pomóc… bank nie udzieli Ci kredytu, jeśli nie będzie miał 100% pewności, że Twoja umowa na czas określony, zostanie przedłużona na kolejny okres!

Zresztą bądźmy szczerzy, to nie tylko bank chroni tutaj swoje interesy, ale i Ty sam/sama:

  • karne odsetki za opóźnioną spłatę raty,
  • drogie monity,
  • koszty windykacji,
  • koszty komornicze,
  • i ogromny stres.

… takie są właśnie konsekwencje niespłacania kredytu czy pożyczki…

I tutaj w grę wchodzi promesa zatrudnienia od pracodawcy. Wtedy nie tylko bank będzie miał gwarancję, że będziemy nadal zatrudnieni i nie przestaniemy spłacać rat kredytu czy pożyczki, ale i my sami będziemy trzymać w ręku promesę zatrudnienia od naszego pracodawcy, która zagwarantuje nam stały dopływ gotówki i gwarancję zatrudnienia.

Jak wygląda promesa od pracodawcy?

Promesa zatrudnienia to nic innego, jak oświadczenie naszego pracodawcy, że zamierza nas wciąż zatrudniać po zakończeniu obecnego okresu umowy o pracę. Promesa zatrudnienia to dokument, który honorują wszystkie banki i stanowi swoiste zabezpieczenie, że nie stracimy pracy.

Poniżej pobierzesz gotowy do wypełnienia wzór:

Promesa zatrudnienia wzór

Promesa zatrudnienia skazanego wzór

promesa-zatrudnienia-skazanego-wzor-pdf-doc-word

Promesa zatrudnienia skazanego – wzór

Promesa zatrudnienia tymczasowo aresztowanego wzór

promesa-zatrudnienia-tymczasowo-aresztowanego-wzor-doc-pdf

Promesa zatrudnienia tymczasowo aresztowanego

Koniecznie przeczyta teraz o:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze