Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku [WZÓR]

Mam długi w banku, nie jestem w stanie płacić dwóch rat jakie mam, pierwsza rata jest w wysokości 900 zł, druga 1200 zł czyli łącznie co miesiąc płacę 2100 zł. Czy w takim wypadku zasadna będzie prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku? czy jest sens starać się o rozłożenie moich długów na więcej mniejszych rat?


Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku

Jeśli nie stać Cię na spłacanie rat w tej wysokości, to warto złożyć w banku wniosek o rozłożenie pożyczki czy kredytu na raty na które jest Cię stać. Chowanie głowy w piasek niestety nie pomaga w takich sytuacjach, a jeszcze bardziej szkodzi.

Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku

Jeśli bank zacznie odnotowywać, że regularnie spóźniasz się ze spłatą swoich zobowiązań, to otrzymasz ostrzeżenie od banku, by terminowo regulować swoje raty, w innym wypadku dojdzie do wypowiedzenia umowy i Twój dług trafi do firmy windykacyjnej.

Jak wiadomo, firma windykacyjna zacznie pobierać wtedy od Ciebie dodatkowe opłaty (no bo przecież na czymś muszą zarabiać), ponadto rosnąć będą także karne odsetki od całej kwoty zobowiązania.

Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia w banku o której piszesz jest więc bardzo dobrym pomysłem! musisz zrobić wszystko, aby nie doszło do wypowiedzenia umowy pożyczki czy kredytu, bo wtedy dopiero zaczynają się prawdziwe problemy.

Niespłacone długi w banku

Powyższy wzór pisma do banku, nadaje się również w przypadku, gdy bieżące raty nie są regulowane już od dłuższego czasu. Zawsze warto podchodzić do negocjacji z bankiem, bo jak wiadomo, obu stronom zależy na polubownym rozwiązaniu sprawy.

Żaden bank, ani dłużnik – nie ma przecież ochoty ciągać się po sądach i co chwilę odpowiadać na korespondencję dotyczącą zaległych spraw. To o czym musisz jeszcze wiedzieć to fakt, że dług w banku ulega przedawnieniu, niestety banki nie są głupie i zwykle nie dopuszczają do tego, aby dług przedawnił się.

Liczenie więc na to, że dług za ileś lat przedawni się, jest dość lekko mówiąc, nierozważnym pomysłem…

Podsumowując:

Podejmij dialog z bankiem, pobierz, wydrukuj a następnie wypełnij powyższy wniosek, następnie dostarcz prośbę osobiście do rąk pracownika banku, lub wyślij ją listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Trzymam mocno kciuki, aby bank zgodził się na raty jakie mu zaproponujesz. Raty spłacaj terminowo, aby nie naginać zbyt mocno dobrej woli banku! Pozdrawiam serdecznie!

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , , , ,

O autorze