Czy komornik doczepi się, że spłacam więcej na poczet długu niż mam dochodu?

Witam serdecznie, otóż mam taki problem do rozwiązania. Dostaję wynagrodzenie w kwocie najniższej krajowej. W miesiącu lipcu mam opłat na kwotę 2689 zł w tym są 3 zajęcia komornicze oraz reszta spraw w etapie windykacji, potem w kolejnych miesiącach sumy:

  • Sierpień – 1940 zł
  • Wrzesień – 1645 zł
  • Październik – 1545 zł
  • Listopad – 800 zł

Opłat na spłatę długów dokonuje co tydzień tyle, ile tylko mogę tak, aby pozbyć się długu na kwotę 7.100 zł do końca listopada. Jak widać, kwoty te przewyższają moje zarobki.

Jednakże staram się, jak mogę i robię, co mogę, żeby te pieniądze uzbierać w danym miesiącu na spłaty. Udaje mi się cały czas i wywiązuje się z wszystkich cotygodniowych wpłat.

Moją kwotą wolną od potrąceń jest 1575 zł, jednak ja wykorzystuję ją na spłatę tych wszystkich swoich zadłużeń w pełni. I tyle opłat wykonuję ze swojego konta bankowego, a starcza mi to na dwie serie płatności, jakich dokonuję, czyli na dwa pierwsze tygodnie, potem na 2 kolejne tygodnie wpłacam na poczet zadłużeń z konta rodziców.

Tworzą się wtedy kwoty, jakie uwzględniłem w danym miesiącu. Teraz pytanie, czy komornicy, a mam ich trzech w tej chwili nie przyczepią się do mnie, np. sprawdzając moje konto lub rodziców, że dokonuję tych opłat w rzeczywistości więcej, aby zaspokoić wszystkich dłużników? W lipcu przykładowo na tę około 2 700 zł.

Komornicy będą szukać tych pieniędzy skąd, jak i dlaczego to mam? Czy po prostu machną ręką, bo widzą, że chce się pozbyć tego wszystkiego w jak najkrótszym czasie?

Nie chcę tu narobić osobą, które mi pomagają finansowo dodatkowych problemów przeze mnie. Cóż tu uczynić, nie przejmować się tym i spłacać dalej ile się da, mając więcej pieniędzy do dyspozycji? Nie wiem co teraz robić… Proszę bardzo o fachową pomoc. Dziękuję. Pozdrawiam. Piotr.


Na pewno żaden komornik nie będzie miał żadnych obiekcji, skąd bierzesz dodatkowe pieniądze na spłatę długów. Wręcz przeciwnie, komornicy będą wdzięczni, że starasz się jak najszybciej spłacić swoje zadłużenie, przecież to od każdej wpłaconej przez Ciebie złotówki, komornik zarabia prowizję, która wynosi:

  • 5%
  • 8%
  • lub 15%

Ponadto, prawo nie zabrania, aby ktoś z Twoich bliskich pomagał Ci w spłacaniu długów, wręcz przeciwnie, osobom tym należy się “medal za zasługi” :-)!

Bardzo mnie cieszy, że solidnie wziąłeś się za spłatę swojego zadłużenia. Niewielu jest takich dłużników, którzy swoje długi traktują tak poważnie jak Ty. Kontynuuj spłacanie zadłużenia, aż osiągniesz swój cel i postaraj się już nigdy więcej nie zaciągać żadnych zobowiązań.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze