Zablokowany BIK? czy blokada BIK-u jest możliwa? ODPOWIADAMY

Witam. Jak wyjść z BIK-u? Wnioskowałam o pożyczkę w banku PKO BP w placówce, ale zmieniłam zdanie i poszłam do swojego banku. Mimo wielu lat prowadzenia konta i nigdy nie brałam pożyczek, zostałam zablokowana przez BIK.

Myślę, że to wina PKO. Jak można to cofnąć? jak wyjść z BIK? Bardzo zależy mi na czasie… Proszę bardzo o pomoc :(


BIK to Biuro Informacji Kredytowej, a tam nie możesz mieć nic zablokowanego, ponieważ BIK jedynie przetwarza dane, magazynuje je i udostępnia dalej.

Zablokowany BIK to pojęcie, którego nie rozumiem, bo coś takiego po prostu nie istnieje. Czy możesz napisać: kto Ciebie powiadomił o zablokowanym BIK-u?

Zablokowany BIK

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to sytuacja, w której poszłaś do PKO BP z wnioskiem o pożyczkę, BIK zauważył ten fakt, odnotował go w swoich rejestrach, i teraz kiedy poszłaś do swojego banku, bank odmawia Ci udzielenia pożyczki, bo myśli, że zaciągnęłaś już pożyczkę w PKO BP i np. nie masz wystarczającej zdolności kredytowej.

Być może rejestr BIK-u popełnił jakiś błąd i system odnotował, że zaciągnęłaś już pożyczkę.

Aby dowiedzieć się: jaki masz scoring BIK-u, zarejestruj się na ich stronie i wyciągnij raport, w którym jasno będzie opisane co dzieje się z Twoim profilem. Być może masz jakieś niespłacone zadłużenie, o którym nie wiesz? wystarczy kilka-kilkanaście zł długu, aby BIK się tego uczepił.

Rejestracja w BIK

rejestracja-w-bik

rejestracja-w-bik-2  rejestracja-w-bik-3 rejestracja-w-bik-4

Następnie wystarczy jedynie potwierdzić swoją tożsamość, wysyłając BIK-owi skan lub zdjęcie dowodu osobistego. Później wystarczy pobrać raport BIK, z którego dowiesz się o swoich opóźnieniach lub niespłaconych długach.

raport-bik-jak-pobrac

a ile kosztuje raport BIK?

ile-kosztuje-raport-bik

Mam nadzieję, że wyciągnięcie raportu z BIK-u pomoże Ci ustalić przyczynę nieotrzymania pożyczki. Trzymam za Ciebie kciuki, powodzenia!

Wniosek o aktualizację danych w BIK

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania - WZÓR

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze