Bancovo – OPINIE oraz WADY i ZALETY które musisz poznać!

Dziś na ruszt biorę platformę pożyczkową Bancovo.pl, za której powstaniem stoi Alior Bank. Co ciekawe, Bancovo to nie tylko porównywarka kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych. Bancovo prezentuje prawdziwe oferty, a nie reklamy.

Serwis działa na zasadzie pokazywania klientom najlepszych ofert kredytowych i pożyczkowych.

Żeby jednak zobaczyć spersonalizowaną ofertę pożyczki, należy ówcześnie wypełnić formularz, wpisując potrzebne dane, oraz ustawiając za pomocą suwaków kwotę, którą chcemy pożyczyć i okres kredytowania.

Myślę, że zebranie w jedno miejsce zarówno kredytów bankowych, jak i ofert firm pożyczkowych to zdecydowanie dobry krok. Różnorodność ofert, jakie może dostarczyć platforma Bancovo, na pewno ułatwi klientom proces poszukiwania najtańszej pożyczki czy kredytu bankowego.

bancovo-opinie


Bancovo opinie

Czy warto korzystać z platformy? jakie czekają Cię niespodzianki i ułatwienia? i jak wygląda sam proces otrzymania pożyczki poprzez platformę Bancovo? o tym wszystkim dowiesz się z poniższego materiału, który jest moją osobistą opinią na temat tej platformy pożyczkowo-kredytowej.

Zalety platformy Bancovo

Zawsze cenię sobie prostotę i intuicyjność w procesie poszukiwania pożyczki lub kredytu. Czytelność serwisu ma ogromne znaczenie i tutaj platforma Bancovo spisuje się na medal.

Trzeba przecież pamiętać, że choć większość, to jednak nie wszyscy są „internetowi” i proces poszukiwania pożyczki czy kredytu, powinien być maksymalnie prosty bowiem prostota selekcji oferty pożyczkowej leży również w interesie samej platformy.

Ogólnie rzecz biorąc, po ustawieniu kwoty, jakiej poszukujesz i okresu spłaty, znalezienie oferty pożyczkowej przebiega w czterech krokach:

  1. Wpisanie swoich danych osobowych opinie-o-bancovo
  2. Wybranie oferty pożyczkowej
  3. Weryfikacja, czyli potwierdzenie swojej tożsamości
  4. Zatwierdzenie umowy pożyczkowej.

Kolejną zaletą platformy jest to, że pieniądze z pożyczki czy kredytu, można dostać nawet tego samego dnia, oczywiście ogromną rolę gra tutaj pora dnia, w której staramy się pożyczkę. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj partnera Bancovo, którego wybierzesz, bo jak wiadomo, nie wszystkie firmy pożyczkowe czy banki, równie sprawnie przetwarzają wnioski pożyczkowe.

Zauważyłem też, że po wypełnieniu formularza, pojawia się lista instytucji, z których mogę wybrać ofertę, która najbardziej mnie interesuje. Z moich obserwacji wynika, że niektóre porównywarki pożyczek i kredytów, mówiąc kolokwialnie, nachalnie podsuwają daną firmę pożyczkową pewnie dlatego, że właśnie z tej firmy pożyczkowej mają największą prowizję, myślę, że jest to nie fair.

Dla klienta ważne jest przecież samodzielne podejmowanie decyzji, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze i tutaj platforma Bancovo.pl zasługuje na pochwałę za nie wciskanie klientowi oferty jednej i wciąż tej samej oferty firmy pożyczkowej.

Podsumowując wszystkie zalety: platforma ta jest dość innowacyjna pod względem wachlarza ofert pożyczkowych i kredytów, jakie można otrzymać. Większość serwisów oferuje albo porównywarkę kredytów bankowych, albo porównywarkę pożyczek pozabankowych.

Tutaj mamy wszystkie oferty skonsolidowane w jedną kompleksową ofertę, z której można wybrać najtańszy kredyt czy pożyczkę (w zależności gdzie jest mniejsze RRSO).

Wady platformy Bancovo

Mam świadomość, że Bancovo istnieje stosunkowo niedługo na polskim rynku finansowym, ale nie byłbym sobą, gdybym nie wytknął im kilku wad.

Platforma, na razie oferuje jedynie kredyty i pożyczki pozabankowe i aż prosi się o to, aby w ofercie znalazły się także ubezpieczenia i np. kredyty hipoteczne. Ofertę platformy można by również rozszerzyć o wymianę walut, czy porównywarkę kont oszczędnościowych bądź rachunków bankowych.

Kolejna wada, o której chcę napisać, to dość jeszcze wąskie spektrum firm pożyczkowych i banków w ofercie Bancovo, wiem jednak, że do platformy dołączają wciąż nowi partnerzy (jak np. Santander Bank), tutaj na pewno potrzebny jest czas, aby pełna oferta tej platformy nabrała kształtu a cały mechanizm rozpędu…

Za wadę można wziąć brak możliwości poznania ofert pożyczkowych od razu, z poziomu suwaków, którymi ustawiamy kwotę i ilość rat. Jednak głębiej się nad tym zastanawiając, dojdziecie do wniosku, że to wcale może nie być wadą, a zaletą, bo dopiero wypełnienie wniosku pożyczkowego i sprawdzenie naszej historii i zdolności kredytowej, może dać systemowi możliwość przedstawienia spersonalizowanej, rzetelnej oferty pożyczkowej.

Zamiast więc tracić czas na próby zaciągnięcia pożyczki w losowo dobranych firmach pożyczkowych, warto rzetelnie wypełnić formularz pożyczkowy i po chwili otrzymać rzetelną i spersonalizowaną ofertę pożyczki.

Podsumowanie

Bancovo jest pierwszą tego typu platformą na polskim rynku finansowym, ale to cały czas stosunkowo młody fintech, dlatego trzeba dać mu jeszcze czas na „rozkręcenie” się. Z tego, co wiem, Bancovo rozpoczęło swoją działalność w pierwszej połowie 2018 roku, współpracując jedynie z czteroma podmiotami i od tamtej pory sukcesywnie pozyskuje nowych partnerów w postaci firm pożyczkowych pozabankowych i banków, poszerzając tym samym ofertę spersonalizowanych pożyczek i kredytów.

Aktualnie współpracuje już z 13 podmiotami, a liczba ta stale rośnie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze

2 komentarzy w “Bancovo – OPINIE oraz WADY i ZALETY które musisz poznać!”
  1. Sądząc po kolejkach w bankach, zdecydowanie za mało ludzi poznało korzyści jakie oferuje bancovo, sama sprawdziłam, podobnie jak moi znajomi, zresztą z mojego polecenia ;)

  2. Zmieńcie tego pożal się Boże pseudo śpiewaka z reklamy a będzie ok.

Comments are closed.