Sprawdzone pożyczki prywatne – [LISTA] potrzebna!

sprawdzone-prywatne-pozyczki

Dzień dobry! z racji tego, że żadna firma pożyczkowa, ani bank nie udzieli mi pożyczki, bo mam nieudokumentowane dochody, to szukam prywatnej pożyczki. Tu z kolei zaczyna się kolejny problem, bo wiele jest ogłoszeń typu: „Pożyczka od osoby prywatnej – decyzja w 5 minut” jednak nie wiem, czy nie są to naciągacze?

Dlatego pytanie: czy może Pani polecić jakieś sprawdzone pożyczki prywatne? przydałaby się jakaś lista prywatnych pożyczkodawców, którzy są sprawdzeni i którym można zaufać. Ewentualnie proszę o wskazówki jak znaleźć pożyczkę prywatną, która nie wpędzi mnie w jeszcze większe kłopoty finansowe…


Sprawdzone pożyczki prywatne

Witaj, a więc pytasz o polecane pożyczki prywatne, które ja mogłabym Ci polecić, niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ nigdy z prywatnych pożyczek nie korzystałam…

Ale chętnie udzielę Ci kilka wskazówek, dzięki którym wybierzesz właściwą ofertę pożyczkową…

Zacznę od wyjaśnienia, czym jest prywatna pożyczka, a więc jest udostępnienie przez osobę prywatną kwoty pieniędzy na dany okres, innej osobie prywatnej zwanej pożyczkobiorcą.

Udzielenie pożyczki prywatnej odbywa się poprzez sporządzenie odpowiedniej umowy pożyczki, która zawiera:

 • dane pożyczkodawcy,
 • dane pożyczkobiorcy,
 • kwotę pożyczki,
 • termin zwrotu pożyczki,
 • oprocentowanie,
 • podpis pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy.

Ponieważ jest to pożyczka prywatna, to nie ma tutaj możliwości sprawdzenia pożyczkobiorcy np. w BIK-u, czy innych rejestrach. Nie istnieje też maksymalny próg wysokości pożyczki. Warunki i zasady udzielenia prywatnej pożyczki określane są każdorazowo między pożyczkobiorcą a wierzycielem, z poszanowaniem przepisów kodeksu cywilnego.

Jakie są PLUSY prywatnej pożyczki?

Oto najważniejsze aspekty, które plusują w sektorze prywatnych pożyczek:

 • Możliwość uzyskania pożyczki mając inne długi i komornika.
 • Możliwość otrzymania pożyczki mając kiepską historią kredytową.
 • Szybka decyzja o przyznaniu pożyczki.
 • Możliwość otrzymania pożyczki online.
 • Uproszczone procesy przyznawania pożyczki.
 • Możliwość pożyczenia kwoty wyższej niż w tradycyjnej firmie pożyczkowej.
 • Dłuższy okres spłaty nie w przypadku firm pożyczkowych (kwestia dogadania się z pożyczkodawcą).

Jakie są MINUS prywatnej pożyczki?

 • Brak możliwości weryfikacji pożyczkodawcy.
 • Często dużo większe RRSO niż w firmie pożyczkowej (większe ryzyko wpadnięcia w pętlę zadłużenia).
 • Często wymagany zastaw (pożyczki pod zastaw).
 • Brak możliwości spotkania się z pożyczkodawcą (pożyczki online).
 • Należy uważać na pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania (słynna afera z czyścicielami kamienic).

Mimo jednak minusów, które wymieniłam, w pewnych okolicznościach prywatne pożyczki stanowią bezkonkurencyjną ofertę dla osób w określonej sytuacji życiowej i finansowej, mam tu na myśli dwa najczęstsze scenariusze:

 1. Pożyczkobiorca nie jest w stanie udokumentować swoich dochodów, ponieważ pracuje na czarno. W tym przypadku szansa na otrzymanie pożyczki w parabanku lub w banku jest równa zeru. Z pomocą przychodzi wtedy pożyczka od osoby prywatnej.
 2. Pożyczkobiorca ma komornika, inne długi, lub kiepską historię kredytową, oraz znajduje się w bazach dłużników (np. KRD). Wtedy, szukając finansowania, pożyczkobiorca może liczyć tylko i wyłącznie na pożyczkę od prywatnej osoby, która nie ma możliwości sprawdzenia tych informacji.

Co jeszcze warto wiedzieć o prywatnych pożyczkach?

Pożyczki prywatne udzielane są przeważnie na małe kwoty (do kilku tysięcy złotych) oraz na krótki okres (do kilku miesięcy). Ból głowy może spowodować oprocentowanie prywatnej pożyczki, które może sięgać nawet 50% pożyczanej kwoty.

Jeśli w grę wchodzi większa kwota pożyczki, to często pożyczkobiorca proszony jest o zastaw, dzięki któremu pożyczkodawca będzie w jakimś stanie zabezpieczyć swoje interesy, zastawem najczęściej są:

 • samochód,
 • biżuteria,
 • działka,
 • nieruchomość,
 • itd.

Uwaga na przedpłatę!

Pragnę przestrzec Cię przed mechanizmem, który z powodzeniem wyciąga od osób szukających pożyczki opłaty, które trzeba ponieść, zanim nawet o pożyczkę zaaplikujemy.

Problem dość obszernie opisałam w artykule: Prywatna pożyczka – o tym, jak odkryłam oszustwo. Na reklamę pożyczki natrafiłam zupełnie przypadkowo… jeśli na poważnie myślisz o zaciągnięciu pożyczki od osoby prywatnej, ten wpis koniecznie musisz przeczytać!

Prywatne pożyczki od ręki a prawo

Oczywiście nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i czytania zapisów umowy pożyczkowej z uwagą i zrozumieniem, jednak wiedz, że prawo cywilne przewiduje kilka wartych uwagi przepisów dotyczących prywatnych pożyczek, oto najważniejsze z nich:

 1. Osoba która udziela pożyczki może odstąpić od umowy, i nie udzielić pożyczki, jeśli według niej zwrot pożyczki jest wątpliwy przez zły stan majątkowy pożyczkobiorcy.
 2. Pożyczka prywatna ulega przedawnieniu po 3 latach, licząc od daty wymagalności.
 3. Pożyczkobiorca może odstąpić od umowy pożyczki w ciągu 10 dni od daty jej podpisania i nie musi podawać przyczyny odstąpienia!
 4. Osoba udzielająca pożyczki ma prawo wypowiedzieć umowę pożyczki, gdy pożyczkobiorca nie zapłaci dwóch rat pożyczki. Termin wypowiedzenia umowy pożyczkowej nie może być krótszy niż 30 dni.

A może analiza losowej prywatnej oferty pożyczkowej?

Oferta prywatnego pożyczkodawcy wygląda tak (skopiowana):

Oferuję prywatną pożyczkę dla osób które nie mają szans na uzyskanie pożyczki w banku lub firmie pożyczkowej ze względu na obecność w bazach dłużników jak BIK, BIG, KRD czy ERIF. Prywatna pozabankowa pożyczka bez przedpłat. Bez pośredników, z umową i wekslem. Przyzwoite koszty uzyskania pożyczki.

Elastycznie podchodzę do zaległości i komorników. Zaległości muszą być jednak na takim poziomie, który nie przekracza możliwości spłaty przez klienta. Akceptuję każdy dochód powyżej 500 zł. Nie sprawdzam Twojej zdolności kredytowej. Bez BIK, bez KRD.

To na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę to fakt, że pożyczkodawca nie pobiera żadnej przedpłaty, co jest dużym plusem i pozwala myśleć, że nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów.

Jedynymi jasno stawianymi wymogami są zarobki (każdy dochód), czyli jak widzisz oferta tej prywatnej pożyczki, umożliwia zaciągnięcie jej, mając nieudokumentowane dochody – czyli coś, czego sam właśnie szukasz.

Osoba fizyczna, która udziela tej pożyczki, dopuszcza również możliwość posiadania długów na akceptowalnym poziomie, oraz nawet komornika, a sama weryfikacja pożyczkobiorcy nie zakłada sprawdzania zdolności kredytowej, BIK-u, czy rejestru dłużników KRD.

Spróbuję napisać do tego Pana prosząc o podanie nieco więcej szczegółów i wyjaśnienie jak krok po kroku przebiega udzielenie prywatnej pożyczki.

Podsumowując:

Przeglądając oferty prywatnych pożyczek, muszę stwierdzić, że dość ciężko jest wybrać właściwą ofertę, bo pożyczek prywatnych jest całe mnóstwo… oto dowód:

sprawdzone-prywatne-pozyczki
Nie są to sprawdzone pożyczki prywatne, a jedynie lista przykładowych pożyczek znalezionych na portalu ogłoszeniowym

Najczęstszymi i zarazem jedynymi wymogami stawianymi przez prywatnych pożyczkodawców są:

 • Polskie obywatelstwo
 • Ukończone 18 lat
 • Dowód osobisty

Pożyczka od osoby prywatnej to na pewno duża elastyczność warunków umowy, ale jednak z drugiej strony duże ryzyko, bo nigdy nie będziesz mieć pewności, czy pożyczkodawca ma zamiar postępować z Tobą w sposób uczciwy.

Dlatego apeluję do Ciebie i innych czytających ten artykuł, by bardzo dokładnie i wnikliwie czytali warunki umowy i nie podejmowali nieprzemyślanych, pochopnych decyzji, nawet jeśli znaleźli się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Jako alternatywę dla pożyczek prywatnych, mogę zaproponować dwa inne rodzaje pożyczek i są to:

 1. Umowa pożyczki pieniędzy od rodziców
 2. Pożyczka od rodziny – o czym musisz pamiętać? +WZÓR

Oceń nasz artykuł:
13 komentarzy w “Sprawdzone pożyczki prywatne – [LISTA] potrzebna!”
 1. Avatar

  Z tego co ja widzę, to najczęściej dochodzi do wyłudzenia dodatkowych opłat w formie SMS-ów i każą jeszcze telefonować na infolinię, gdzie trzeba uzupełnić i podać dane do wniosku kredytowego. Koszt rozmowy sięga wtedy nawet 100 zł!!! bo za minutę połączenia płacić trzeba aż 7-8 zł.

  Rozmowa z kolei jest przeciągana najdłużej jak się da, aby nabić delikwenta w butelkę i wyciągnąć od niego jak najwięcej kasy.

  A jeśli pożyczkodawca prosi o wpłatę prowizji za udzielenie pożyczki jeszcze przed podjęciem decyzji o jej przyznaniu, to kolejny argument, że coś dzieje się nie tak… oprócz tych wszystkich pożyczek prywatnych, trzeba uważać na podszywające się za firmę pożyczkową serwisy internetowe. Jeśli macie z takim serwisem do czynienia i nie ma w danych kontaktowych NIP-u, czy REGON-u, to też powinna zapalić się Wam czerwona lampka.

 2. Wera39

  Witam czy jest tu ktoś kto został oszukany na pożyczki oferowane na serwisach ogłoszeniowych typu OLX, lub oglaszamy24. Proszę o kontakt.

  1. Avatar

   Witam, tak zostałem oszukany przez p. Agnieszka 99 z portalu OGŁASZAMY 24.

   1. Avatar

    Tez zostałam oszukana przez Kamila Lagoda.. Teraz załatwiam pożyczkę I nie wiem co robić, ponieważ mam zapłacić ubezpieczenie 850 zł.

  2. Avatar

   Witam ja też zostałem oszukany na przedpłatach , i teraz powiem że nie wiem co mam zrobić

 3. Avatar

  Uwaga na firmę pożyczkową KORSO, po rozmowie z konsultantem na infolinii dostaniecie całkiem spory rachunek za telefon. Zanim gdziekolwiek zadzwonicie, przeczytajcie w cenniku ile kosztować będzie minuta połączenia, bo pewnie nie tylko ja się na tą sztuczkę złapałam ale więcej osób…

 4. Avatar

  Witam. Potrzebuje pożyczki prywatnej, bo mam złe bazy BIK, KRD – po prostu brakuje mi na czynsz, wpadłem w pętlę długów i szukam kogoś, kto udzieli mi pożyczki prywatnie, banki i parabanki odpadają, wszędzie odmowy, mam firmę jedno osobową i teraz ciężko mi tak bez pożyczki, muszę kogoś prosić o pomoc i bardzo proszę o odzew, zależy mi na czasie.

 5. Avatar

  Mam problemy finansowe. Potrzebuje kredyt. Zostałam oszukana i potrzebuje teraz na spłatę.

  1. Avatar

   poszukuję pomocy finansowej, zostałam oszukana przez prywatnego inwestora (lichwiarza) – proszę o pomoc!

 6. Avatar

  Witam.
  Pilnie poszukuję pożyczki do max. 80 000 zł.
  Jestem w stanie spłacać miesięcznie po 1500 zł.
  Za tą kwotę chciałabym opłacić aktualne zadłużenia oraz ruszyć z budową domu.
  Oczywiście już trafiłam na multum oszustów.

 7. Avatar

  potrzebuje 12 tys. na 36 Msc prywatnie, nie wezmę w banku, ani firmie pozabankowej, mam wpis w BIK-u z powodu niespłaconego vivus-a i innej chwilówki, chce je uregulować i płacić dogodne raty, proszę o zaufanie i pomoc tylko uczciwych, nie nabiorę się na przedpłaty, opłaty ubezpieczenia czy inne, podpisze umowę, cp., niech znajdzie się w końcu ktoś poważny: i.kmiecik@interia.pl

 8. Avatar

  Pilnie poszukuję pożyczki 8000zł na dogodnych ratach 36 lub 48 miesięcy.Szukam uczciwej pożyczki na dogodnych warunkach bez jakiś przedpłaty i dziwnych ubezpieczeń.
  Proszę o pomoc

Comments are closed.