Co zrobić, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki?

Seria niespodziewanych wizyt u dentysty, zalany laptop czy awaria lodówki to tylko niektóre z sytuacji, w których dodatkowe środki pieniężne mogą okazać się naprawdę niezbędne.

Jednakże, możliwości pozyskania niezbędnej kwoty stają się znacznie trudniejsze, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki. Kiedy musimy liczyć się z odmownym rozpatrzeniem wniosku pożyczkowego? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję w przyszłości? Zapraszamy do lektury.

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, sprawdź swoją zdolność i historię kredytową

Co zrobić, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki

Jakie czynniki sprawiają, że składane przez Ciebie wnioski o szybką pożyczkę pozabankową spotykają się z odmową pożyczkodawców? Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, przyczyn należy szukać przede wszystkim w dwóch parametrach – zbyt niskiej zdolności kredytowej oraz negatywnych wpisach w bazach Biura Informacji Kredytowej czy działających na rynku Biurach Informacji Gospodarczej.

Czy jesteśmy w stanie samodzielne zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pożyczki?

W sytuacji, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki z powodu zbyt niskiej zdolności kredytowej, warto rozważyć w pierwszej kolejności dwa rozwiązania: obniżenie wysokości wnioskowanej kwoty lub skorzystanie z oferty, która umożliwi nam podzielenie potrzebnej kwoty na dłuższy okres spłaty.

Na rynku pożyczkowym nie brakuje podmiotów, które oferują pożyczki w systemie nawet kilkudziesięciu rat – wysokość miesięcznego zobowiązania może wynosić wówczas zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Drugą przyczyną odmownych decyzji pożyczkowych mogą być nieuregulowane zobowiązania z przeszłości, które zostały zapisane w bazach BIK oraz BIG.

Obecność w powyższych systemach stanowi jeden z najpopularniejszych powodów odmownego rozpatrzenia wniosku pożyczkowego – brak zadłużeń to kryterium stawiane przez niemal wszystkie wiodące przedsiębiorstwa pożyczkowe, które działają na polskim rynku.

Jak zadbać o pozytywną historię kredytową?

Aby uniknąć sytuacji, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki gotówkowej z powodu negatywnej historii kredytowej, warto odpowiednio wcześniej zadbać o jej odpowiednią budowę.

  • Pamiętaj o terminowej spłacie kredytów

Terminowe spłaty zobowiązań pomagają uniknąć dodatkowych obciążeń finansowych. Dodatkowo rzetelne rozwiązywanie należności wpływa na historię kredytową wnioskodawcy. Raty, które opłacane są odpowiednio wcześnie, pomagają utożsamić klienta jako wiarygodnego kredytobiorcę.

Co więcej, tak pozytywnie prowadzona historia pożyczkowa przyda się w przypadku, kiedy w przyszłości ubiegać będziesz się o większy napływ gotówki, np. w postaci kredytu hipotecznego.

  • Unikaj nadmiaru zobowiązań finansowych

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, zastanów się, czy Twoja historia kredytowa nie jest obciążona w danym momencie zbyt dużą ilością zobowiązań finansowych.

Nadmiar pobranych pożyczek może doprowadzić od problematycznej spirali obciążeń ratalnych. Instytucje pozabankowe mogą zweryfikować aktualną sytuację finansową wnioskodawcy za pośrednictwem specjalnych platform, m.in. wspominanym Biurze Informacji Kredytowej.

  • Nie obawiaj się kontaktować z instytucją pożyczkową

Twój miesięczny budżet obciążył nagły, niespodziewany wydatek? W sytuacjach nagłej potrzeby warto odpowiednio wcześniej skontaktować się z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Po odpowiednim uargumentowaniu wnioskowanej prośby, instytucja może udzielić zgodę na negocjację nowych warunków spłaty zobowiązania.

  • Kontroluj swoją sytuację

W momencie, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, warto zweryfikować treści, jakie widnieją w zbiorze danych Biura Informacji Kredytowej. Jak sprawdzić swój status w BIK? W celu uzyskania dostępu do monitoringu historii kredytowej należy założyć konto na stronie internetowej biura.

Warto pamiętać, że uzyskanie dostępu do widniejących na platformie BIK-u zbiorów danych podlega opłacie. W ramach zakupu produktu klient dostaje obszernie rozbudowany raport, obrazujący jego aktualną sytuację kredytową.

Gdzie warto ubiegać się o dodatkowe środki?

Jeśli przyczyną odmowy przyznania środków było nieuregulowane zadłużenie z przeszłości, jednym z potencjalnych źródeł dodatkowych pieniędzy może być pożyczka prywatna. Umowę tego typu można zawrzeć z osobą, która nie świadczy tego typu usług zawodowo – pożyczkodawca występuje wówczas w charakterze podmiotu prywatnego.

Udzielający pożyczki dysponuje większą swobodą w zakresie treści umowy. Nie musi on weryfikować historii kredytowej wnioskodawcy (choć posiada on taką możliwość), a termin spłat, liczba obowiązujących rat czy łączna wysokość odsetek pozostają w wyłącznej gestii obu zainteresowanych stron.

Dlaczego warto zadbać o swoją historię kredytową?

Sytuacja, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, może stanowić niebagatelny problem w dłuższej perspektywie czasowej. Nieuregulowane zadłużenie w biurach informacji gospodarczej skutecznie zamyka nam drogę do licznych produktów finansowych, takich jak zakupy w systemie ratalnym czy kredyty hipoteczne lub konsumenckie.

Spłata bieżących zobowiązań otwiera nam wiele możliwości pozyskania dodatkowych środków, takich jak błyskawiczna pożyczka na raty od TAKTO Finanse – produkt o wartości nawet 10 000 złotych, którą można podzielić na nawet 40 niskich rat. Już dziś odwiedź stronę firmy TAKTO Finanse i zobacz, dlaczego warto wnioskować o ekspresową pożyczkę pozabankową.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze