Długi w Play – czy trafię do więzienia?

Witam, co grozi za niepłacenie abonamentu telefonicznego Play? mam na imię Karolina, mam 20 lat i mam dług za abonament Play i szkołę.

Nie pracuję i mam pytanie: czy z tego tytułu mogę trafić do więzienia? i jak sprawdzić zadłużenie w Play?


Witaj Karolino, zanim odpowiem na Twoje pytanie, dam Ci krótką, ale dobrą radę, z której powinnaś skorzystać! Mając długi w tak młodym wieku, możesz wyrządzić sobie wiele szkód na przyszłość…

Powiedzenie: „nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy” – tutaj się nie sprawdzi. Raz popsuta historia kredytowa w BIK-u i obecność na liście dłużników – to ogromna przeszkoda do bardzo wielu rzeczy.

Szczególnie w Twoim wieku, kiedy z impetem wchodzi się w dorosłość… Co, jeśli kiedyś zapragniesz mieć swój dom? swoje mieszkanie? zechcesz założyć rodzinę? to wszystko może się nie udać… Myśl przyszłościowo i jak najprędzej spłać długi wobec sieci Play!

Czy można iść do więzienia z dług w Play?

Owszem, dłużnik może trafić za długi do więzienia, ale tylko za:

 1. Uporczywe uchylanie się i niepłacenie alimentów.
 2. Utrudnianie postępowania egzekucyjnego, np. ukrywanie majątku.
 3. Wyłudzenia kredytów, pożyczek, dotacji.

Jak widzisz, na liście nie ma nic związanego z długiem za abonament w sieci Play. Nie można iść do więzienia za samo posiadanie długów, nawet jeśli te długi są niemałe.

Tak jak wspomniałam jednak, za długi można iść do więzienia, jeśli nasze działania były nastawione (z premedytacją) na wyłudzenie, zatajenie przed komornikiem oraz sądem majątku, czy inne przestępstwa związane z długami.

Kodeks karny jasno formułuje, że kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Przedawnienie rachunku telefonicznego w PLAY

Powołanie się na zarzut przedawnienia rachunku telefonicznego Play

Powołanie się na zarzut przedawnienia rachunku telefonicznego Play

Koniecznie przeczytaj teraz o:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

9 komentarzy w “Długi w Play – czy trafię do więzienia?”
  1. Janina Gołębiecka

   No właśnie, bardzo często zadłużenie sieci play (w innych sieciach zresztą też) pojawia się dlatego, że mieliśmy ochotę na fajny i nowy model najnowszego smartfona, szkoda tylko, że tak czy inaczej, zapłacimy za telefon ratami abonamentu, który często oscyluje co najmniej w okolicach 100 zł!

 1. Mam podobny problem. Czy sieć play ściągnie ze mnie te zaległe pieniądze za abonament, skoro nie mam żadnych dochodów i nie pracuje?

  1. Janina Gołębiecka

   Będą przychodzić ostrzeżenia i wezwania do zapłaty zaległego rachunku, następnie operator komórkowy, rozwiąże z Tobą umowę z Twojej winy. Dojdą dodatkowe koszty które trzeba będzie zapłacić. Jeśli masz umowę na 24 miesiące, opłaciłaś tylko 5 miesięcy, to i tak będziesz musiała zapłacić od razu za wszystkie miesiące. Dojdą koszty jako odsetki od niezapłaconej kwoty. Następnie operator zwróci się do zewnętrznej firmy windykacyjnej o ściągnięcie zadłużenia, jeśli windykacja nie pomoże, to przyjdzie czas na komornika. To, że nie masz dochodów i nie pracujesz, niestety nikogo nie będzie obchodzić. Podpisując umowę z operatorem sieci komórkowej, wyraziłaś zgodę na warunki zawarte w umowie. Nie warto się migać od zapłaty, bo będziesz miała więcej problemów niż to wszystko warte…

 2. Reaktywowałem umowę telefonu z siecią PLAY. Minęło 2 miesiące, a jestem nadal w jakimś ich rejestrze wewnętrznym sieci Paly. Zadłużenie wynosi 90 zł. Czy bank sprawdza takie bazy wewnętrzne dłużników przy udzieleniu kredytu hipotecznego?

  1. Janina Gołębiecka

   Wewnętrzne rejestry dłużników sieci PLAY nie są sprawdzane przez banki przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu hipotecznego. Warto jednak tak niewielki dług spłacić i mieć wszystko z głowy. Podczas podejmowania decyzji czy udzielić klientowi kredytu czy nie, banki sprawdzają najczęściej te popularne rejestry jak BIK, KRD czy BIG. Wewnętrzny rejestr dłużników Play z pewnością do nich nie należy :-)

 3. Witam, mam problem z telefonem na abonament, zadłużenie na ponad 1000zł a muszę mieć czynny telefon, bo mam chore dziecko… czy idzie włączyć jakieś usługi bardzo mi zależy… proszę was czy możecie włączyć mi te usługi? Ja zapłacę wszystko 10 listopada. Spłacę całość, dziecko było chore i dlatego nie zapłaciłam. Dziękuję bardzo.

 4. Mam wypowiedzianą umowę w sieci komórkowej Play, chciałabym zacząć spłacać dług, tylko nie wiem od czego zacząć, gdzie się zgłosić, ponieważ nie mam żadnych papierów nawet, ponieważ zostałam oszukana przez matkę która miała spłacać ten telefon i ukrywała przede mną papiery, przypadkiem dowiedziałam się, że nie spłaca i właśnie została mi wypowiedziana umowa, proszę o pomoc i pokierowanie mnie jak mam zacząć spłacać ten dług w Play i chciałabym się dowiedzieć ile tez mam tego długu…

 5. Witam, w 2014 roku wzięłam abonament komórkowy na mamę z sieci Play. Ona niestety przestała go spłacać. 1 kwietnia 2019 roku otrzymałam zajęcie komornicze z tego tytułu na konto bankowe w kwocie ponad 6 tysięcy złotych… Czy jest szansa, że ten dług jest przedawniony? Jakie napisać pismo i gdzie?Pozdrawiam. Justyna.

Comments are closed.