Co zrobić gdy komornik zajął alimenty?

Forum prawneKategoria: AlimentyCo zrobić gdy komornik zajął alimenty?
Malecki zapytał 2 lata temu

Jak odzyskać alimenty zajęte przez komornika? Były partner przelał alimenty na konto bankowe, lecz nie napisał w przelewie, że to alimenty, więc co zrobić gdy komornik zajął alimenty?

Czy jest możliwość odzyskania przesłanych pieniędzy (alimentów)? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na moje pytanie.

10 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj,

masz szansę odzyskać od komornika zajęte alimenty, musisz jednak wykazać się zaangażowaniem i działać szybko i bez zbędnej zwłoki, przede wszystkim dlatego, że bank przed przekazaniem pieniędzy dłużnika przetrzymuje je jeszcze przez siedem dni. Jeśli komornik zareaguje szybko na Twoje zgłoszenia, to być może pieniądze nawet nie wyjdą z banku.

Aby odzyskać pieniądze z alimentów na dzieci, musisz podjąć kontakt z komornikiem. Jeśli jego kancelaria znajduje się niedaleko Twojego miejsca zamieszkania, zasadnym będzie osobista wizyta u komornika.

Jeśli nie masz możliwość dojechania do kancelarii, pierwszym krokiem powinien być telefon i próba wyjaśnienia spraw z zaznaczeniem, że zablokowane przez bank środki pochodziły z alimentów.

Musisz powoływać się na wyrok alimentacyjny oraz okoliczność, że wpłata została dokonana w wyznaczonym terminie. Dodaj, że brak opisu transakcji, jako zapłaty alimentów nastąpił z winy zobowiązanego, nie zaś z Twojej.

Ponadto podnieś, że wpłaty alimentacyjne są powtarzalne, co można potwierdzić, pobierając wydruk z konta.

Jeśli nie znajdziesz pomocy i nie dojdziesz z komornikiem do porozumienia w rozmowie telefonicznej, będziesz zmuszona, złożyć formalny wniosek o zwrot pieniędzy od komornika, podnosząc przedstawione powyżej argumenty i załączają odpis wyrok alimentacyjnego oraz wydruk z konta z potwierdzeniem wcześniejszych wpłat alimentów.

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy

pismo-wniosek-do-komornika-o-zwrot-pieniedzy-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

Jeśli na konto wpływają jedynie alimenty, które nie podlegają egzekucji, warto złożyć do komornika wniosek o wyłączenie tego konta bankowego spod egzekucji, wysyłając komornikowi poniższy wzór pisma:

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

o.). odpowiedział 2 lata temu

Witam. Czy odzyskam alimenty zabrane przez komornika? Bank zablokował mi środki alimenty na córkę i przesłał je na konto komornika, a komornik wysłał je do wierzyciela. Czy jest szansa, że odzyskam te alimenty? Bardzo proszę o poradę. Ponieważ dzwoniłam do komornika w tej sprawie oraz przedstawiłam dokumenty, o które prosił, minęło już 3 tygodnie…

Bożena odpowiedział 2 lata temu

Bank wysłał alimenty, które przychodzą na konto do komornika, po przedstawieniu dokumentów komornikowi, że alimenty są na córkę, komornik nadal nie oddał tych alimentów, co mam robić w tym kierunku? Proszę o radę. Ponieważ od tego czasu minęło 1.5 miesiąca, czy jest szansa, że odzyskam zajęte przez komornika alimenty na córkę Bożena

kz odpowiedział 2 lata temu

Witam, komornik zajął mi alimenty, jak mam wstrzymać to? mam najniższą krajową plus dodatki dla dzieci, czyli rodzinne, 500 plus i alimenty. Kiedy alimenty wpłynęły mi na konto, bank zablokował mi je, czytając na internecie prawo, dowiedziałam się, że bank nie ma prawa zajmować alimentów, co robić? proszę o wskazówkę, dzwoniłam do komornika, kazał mi wysłać pismo, że to są środki z tych oto źródeł i potwierdzenie, ale jak napisać taki wniosek?

DorotaKub odpowiedział 2 lata temu

Witam. W grudniu komornik zajął mi konto bankowe, na które wpływają tylko alimenty. Zostałam bez środków do życia. Jestem prawie w 9 miesiącu ciąży, muszę regularnie brać leki… a nie mam pieniędzy. Pożyczam od rodziny nawet na chleb. Wczoraj dzwoniłam do komornika i dowiedziałam się, że będę miała ograniczenie egzekucji. Co to oznacza? Czy komornik zwolni mi konto spod zajęcia? Czy bank zwróci mi pieniądze? Proszę o odp. Dziękuję i pozdrawiam.

Popławska odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry. Komornik zajął mi alimenty na dziecko, które otrzymuję, co teraz mam zrobić, aby on to odblokował? Jaki wniosek mam napisać do komornika, czy też mogę mu to wysłać e-mailem, czy listem poleconym? Wysłałam mu też informację, że alimenty są zasądzone, to odpisał mi, że on tego nie uznaje, i mam napisać wniosek, ale nie wiem jak…

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Z komornikiem należy kontaktować się w sprawach formalnych za pomocą pism i stosownych wniosków, e-maile zwykle są ignorowane, ponieważ nie spełniają wymogów pisma formalnego. Kontakt z komornikiem powinien odbywać się na piśmie, dlatego w każdym przypadku, gdy komornik zajmuje alimenty, należy złożyć pisemny wniosek o zwrot pieniędzy:

pismo-wniosek-do-komornika-o-zwrot-pieniedzy-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

…a jeśli na konto bankowe wpływają jedynie świadczenia alimentacyjne i/lub inne świadczenia, które nie podlegają egzekucji komorniczej, to należy złożyć pisemny wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego:

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

Taka forma komunikacji z komornikiem powinna skutkować zwrotem zajętych środków i stałym odblokowaniem konta bankowego, aby problem zajmowania świadczeń alimentacyjnych nie powtarzał się w przyszłości.

Arkadiusz odpowiedział 2 lata temu

Bank niesłusznie pobierał alimenty. Czy jest szansa odzyskania pieniędzy z konta? Komornik zabiera alimenty z wynagrodzenia. W banku mam wolną kwotę od zajęcia komorniczego, jednak Bank dalej zabiera kwotę na alimenty i gromadzi je na nie moim koncie. Było wysłane przez komornika pismo o zniesieniu blokady alimentów. Jednak w dalszym ciągu Bank je pobiera. Czy jest jakaś możliwość wypłaty zgromadzonych pieniędzy na koncie?

Second935 odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie. Jak odzyskać nienależnie pobrane alimenty od komornika? Na moim rachunku jest zajęcie komornicze, jedyne środki, jakie wpływają na konto to alimenty na moją nieletnią córkę. Tytuł przelewu jest jako: „dla…imię dziecka”. Napisałam pismo do komornika o zwrot tych pieniędzy i potwierdziłam wyrokiem sądowym z kwotą, jaka wpływa na konto, zajęcie środków miało miejsce w maju 2019. Pismo wysłałam w listopadzie i do dnia dzisiejszego nie otrzymałam ani odpowiedzi, ani zwrotu pieniędzy od komornika. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam. Gosia

F.G. odpowiedział 7 miesięcy temu

Komornik zajął alimenty. Mam zajęte konto przez komornika a w banku mam zlecenie stale na przelew alimentów na żonę. Alimenty zostały zablokowane, komornik odsyła mnie do banku bank do komornika. Co mam zrobić by komornik odblokował alimenty? mam decyzje z sądu. Prawnik żony powiedział, że skieruje do sądu przeciwko mnie pozew o wypłatę alimentów z odsetkami. Proszę o radę.

Twoja odpowiedź

13 + 3 =