Komornik zajął pensję, z czego mam płacić alimenty? a za co żyć?? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Komornik zajął pensję, z czego mam płacić alimenty? a za co żyć??

Dzisiaj nie mogłem pobrać pieniędzy z banku, ponieważ bank mi zablokował kwotę dla komornika, całość zajęcia to kwota 1948,28, bank zablokował dla komornika kwotę 1570, a mi zostało do pobrania 1560, z czego mam żyć, jak po zapłaceniu alimentów zostanie mi 260zł.

Czy komornik może mi zostawić na koncie 1560 zł, jak za same alimenty muszę z tego zapłacić 1300 zł?


Płacisz alimenty i masz komornika?

Musisz zrobić tak, aby Twój pracodawca, potrącał kwotę na alimenty bezpośrednio z Twojej pensji. W tym celu, udaj się do pracodawcy i przedstaw mu wyrok z sądu, który określa wysokość alimentów. Niech je płaci na konto byłej żony.

Bo w obecnej sytuacji, komornik może nawet nie wiedzieć, że z kwoty wolnej od potrącenia, opłacasz jeszcze „przymusowe” świadczenia alimentacyjne. Dlatego komornik zajął Ci tyle ile mógł w świetle prawa.

Musisz zrobić tak, aby alimenty były wypłacane przez pracodawcę, i wtedy to co zostanie do dyspozycji Tobie, komornik będzie mógł zająć, zachowując przy tym zasadę kwot wolnych od zajęcia komorniczego :-).

Warto abyś wiedział, że alimenty mają zawsze pierwszeństwo ponad zajęcie komornicze Twojej pensji. Komornik z tego co Tobie zostanie, będzie mógł zająć bardzo niewiele, gdyż musi pozostawić wynagrodzenie, które jest pod ochroną.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...


4 komentarzy

 1. Andrzej

  Witam, pracuję na cały etat w firmie. Płaciłem alimenty w niższej kwocie niż zasądzono wyrokiem sądu, ponieważ łożyłem pieniążki także na drugie dziecko, podczas trwania sprawy alimentacyjnej. Otrzymałem informację o zajęciu komorniczym konta bankowego ze względu na zaległości alimentacyjne. Komornik zajął całą kwotę wypłaty, jaka wpłynęła na konto bankowe.

  Niestety nie stać mnie było na takie kwoty, jednak systematycznie wpłacałem pieniążki. Komornik postawił mnie w sytuacji w której nie mam funduszy na jedzenie, oraz na paliwo do pracy. (jestem listonoszem samochodowym, kwota kilometrówki także została zajęta). Czy w takiej sytuacji, mam możliwość jakiejkolwiek reakcji?

 2. Mariusz

  Witam mam pytanie: mam 2 dzieci na jedno z nich komornik pobiera pieniądze z pracy, z tym że 2 dziecko mam w domu i jestem samotnie wychowującym ojcem, zarabiam 2.121 zł, a wypłaty dostaje 903 zł i wynajmuje mieszkanie i wychowuje dziecko, co ja za tą kwotę mogę zrobić? zaraz nas wyrzucą z domu…

 3. Paweł

  Dzień dobry mam zajecie komornicze, komornik bierze mi 50% wynagrodzenia, dokładnie nie wiem za co, czekam na dokumenty, bo już pisałem prośbę o wysłanie a to trwa… Podejrzewam, że to dług za kartę kredytową, ja pracowałem za granicą, a moja była żona się nią posługiwała, żona wzięła też kredyt na 7000tys. potem zjechałem do Polski i ponad rok zarejestrowany byłem w urzędzie pracy, do tego dostałem od komornika pismo, że zajmie mi 60% wynagrodzenia na dwóch synów – alimenty.

  Co mam teraz zrobić jak tamten komornik pobiera mi połowę z pensji, a z czego mam zapłacić alimenty? już nie wspomnę z czego żyć obecnie… jeden komornik mi bierze 1800 zł, a alimentów mam 1000 zł.

 4. Marcin

  Zajęcie komornicze powstałe jest z tytułu niespłaconych kredytów na kwotę ok 14 tys zł. Mam potrącane 50% moich dochodów. Niedługo mam sprawę o alimenty i pewnie będę miał płacić minimum 1000 zł i co wtedy zrobić jak zarobię 3 tys zł zostaje mi 1500 i na alimenty to jest 500 zł? tak to ma wyglądać czy pisać do komornika pismo żeby mi mniej zajmował na te alimenty?

NAPISZ KOMENTARZ