Dzisiaj nie mogłem pobrać pieniędzy z banku, ponieważ bank mi zablokował kwotę dla komornika, całość zajęcia to kwota 1948,28, bank zablokował dla komornika kwotę 1570, a mi zostało do pobrania 1560, z czego mam żyć, jak po zapłaceniu alimentów zostanie mi 260zł.

Czy komornik może mi zostawić na koncie 1560 zł, jak za same alimenty muszę z tego zapłacić 1300 zł?


Płacisz alimenty i masz komornika?

Musisz zrobić tak, aby Twój pracodawca, potrącał kwotę na alimenty bezpośrednio z Twojej pensji. W tym celu, udaj się do pracodawcy i przedstaw mu wyrok z sądu, który określa wysokość alimentów. Niech je płaci na konto byłej żony.

Bo w obecnej sytuacji, komornik może nawet nie wiedzieć, że z kwoty wolnej od potrącenia, opłacasz jeszcze „przymusowe” świadczenia alimentacyjne. Dlatego komornik zajął Ci tyle ile mógł w świetle prawa.

Musisz zrobić tak, aby alimenty były wypłacane przez pracodawcę, i wtedy to co zostanie do dyspozycji Tobie, komornik będzie mógł zająć, zachowując przy tym zasadę kwot wolnych od zajęcia komorniczego :-).

Warto abyś wiedział, że alimenty mają zawsze pierwszeństwo ponad zajęcie komornicze Twojej pensji. Komornik z tego co Tobie zostanie, będzie mógł zająć bardzo niewiele, gdyż musi pozostawić wynagrodzenie, które jest pod ochroną.

Wybrane specjalnie dla Ciebie: