Jak napisać wniosek o sprostowanie świadectwa pracy?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek o sprostowanie świadectwa pracy?
Jerzy zapytał 3 lata temu

Odchodząc z pracy, dostałem świadectwo pracy, w którym jest błąd w dacie, z tego co wyczytałem, pracownik ma tylko 7 dni na złożenie wniosku o sprostowanie świadectwa pracy, co jeśli te 7 dni minęło?

Czy po tym terminie sprostowanie świadectwa pracy jest już niemożliwe i tak zostanie? będę mieć świadectwo pracy z błędną datą? błąd na świadectwie zauważyła moja żona, ja się nawet nie przyglądałem, co robić? pozdrawiam.

3 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

sprostowanie świadectwa pracy, o którym Pan czytał, dotyczyło kwestii spornych. Natomiast w Pana przypadku doszło do pomyłki pisarskiej. Być może pracownik przygotowujący dla Pana świadectwo pracy z pośpiechu wpisał błędną datę.

Mając powyższe na uwadze, zasadnym będzie kontakt z byłym pracodawcą, czy też z działem kadr. Wydaje mi się, że przez telefon będzie mógł Pan wyjaśnić, o co chodzi i w ten sam sposób „dogada się” Pan odnośnie sprostowania świadectwa pracy.

Najprościej będzie, jeśli kadry przygotują nowe świadectwo pracy z prawidłową datą i takie też doręczą Panu. Niemniej jednak nie wiem, jakie zasady obowiązują w danej firmie, dlatego proszę zwrócić uwagę na wyłapany błąd, a nie narzucać określone działanie.

Być może zostanie Pan poproszony o złożenie formalnego wniosku na piśmie, jego wzór załączam poniżej:

Wniosek o sprostowanie świadectwa pracy wzór

Wniosek-o-sprostowanie-swiadectwa-pracy-wzor-pdf-doc

Wniosek o sprostowanie świadectwa pracy wzór

Myślę jednak, że nikt nie będzie robił żadnych problemów, kiedy tak jak napisałam, w grę wchodzi jedynie zwykła pomyłka pisarska. Proszę więc nie tracić czasu na zastanawianie się, lecz na dniach podjąć kontakt z byłym pracodawcą i poprosić o sprostowanie świadectwa pracy lub wydanie nowego z prawidłową datą.

Powodzenia!

Polecam przeczytać szeroko opracowany artykuł: Wniosek o sprostowanie świadectwa pracy WZÓR pdf doc

Podobne:

Ogarski odpowiedział 3 lata temu

Czy wniosek o sprostowanie świadectwa pracy można wysłać mailem

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Owszem – można.