Jak napisać wyjaśnienie do Straży Miejskiej? WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać wyjaśnienie do Straży Miejskiej? WZÓR
Kołdyga zapytał 2 lata temu

Dobry wieczór, jak napisać wyjaśnienie do straży miejskiej? dostałem wczoraj listem poleconym wezwanie od straży miejskiej w Poznaniu za złe parkowanie. Nie wiem jak mam takie pismo sporządzić, bo nigdy nie byłem zobowiązany do składania wyjaśnień.

Czy mogą Państwo przygotować dla mnie wzór wyjaśnienia do straży miejskiej? będę bardzo zobowiązany, mam tylko kilka dni na udzielenie wyjaśnień.

Chciałbym uniknąć mandatu za parkowanie (wokoło bloku nie było miejsca, bo parkują tam osoby niemieszkające na osiedlu nawet), dlatego zaparkowałem częściowo na zieleni.

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie,

gotowy do wypełnienia wzór wyjaśnień do Straży Miejskiej, pobierzesz poniżej:

Wyjaśnienie do Straży Miejskiej wzór

wyjasnienie-do-strazy-miejskiej-wzor-pdf-doc-przyklad

Wyjaśnienie do Straży Miejskiej wzór

Wyjaśnienie do Straży Miejskiej jako odwołanie od mandatu należy przede wszystkim odpowiednio oznaczyć, tak by organ wiedział, o jaką sprawę chodzi.

W treści wyjaśnienia należy więc posłużyć się informacjami zawartymi w mandacie (jeśli już został nam wręczony) – numer, data wydania, nazwę organu wystawiającego mandat oraz dane ukaranego – imię, nazwisko, adres, ewentualnie dane do kontaktu w postaci numeru telefonu lub adresu mail.

Następnie należy określić pismo, jako odwołanie od mandatu.

W dalszej kolejności należy udzielić wyjaśnień, które Twoim zdaniem mogą wpłynąć na uchylenie kary. Warto tu opisać stan faktyczny – okoliczność zamieszkiwania w pobliżu miejsca parkowania, brak wolnych miejsc parkingowych, powtarzające się każdego dnia trudności z zaparkowaniem.

Należy użyć jak najwięcej argumentów, które mogą działać na Twoją korzyść. Można zatem również odnieść się do zajętego przez auto pasa zieleni, pisząc, że w żaden sposób nie doszło do powstania szkody, czyli że zaparkowany w ten sposób samochód nie uszkodził żadnych roślin i nie utrudnił ruchu innych użytkownikom drogi.

Na koniec możesz dodać, że była to sytuacja jednorazowa i wyjątkowa.

Podobne wzory pism:

Kamil D. odpowiedział 2 lata temu

Witam, potrzebuję porady jak napisać wyjaśnienie do straży miejskiej za złe parkowanie, 3 miesiące temu znalazłem za szybą przednią mandat za niezastosowanie się do znaków drogowych pionowych, które nakazywały parkowanie wzdłuż ulicy, a że nie było miejsca by zmieścić cały samochód, zaparkowałem ukośnie. Chciałbym napisać odwołanie od mandatu, wyjaśniając, że nie miałem jak zaparkować, a było to jedyne w pobliżu miejsce, gdzie na dodatek byłem spóźniony do pracy. Czy Straż Miejska może wycofać nałożony na mnie mandat?