Podanie do MOPS / prośba o dofinansowanie do leków wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaPodanie do MOPS / prośba o dofinansowanie do leków wzór
qws87 zapytał 3 lata temu

Jak napisać wniosek do MOPS o dofinansowanie lekarstw? Miesięcznie za lekarstwa muszę zapłacić około 650 zł, jedno z moich lekarstw kosztuje prawie 300 zł za opakowanie, które wystarcza na miesiąc, drugie lekarstwo to koszt 145 zł za opakowanie, reszta lekarstw to kwota około 200 zł, emerytury mam 1600 zł i dodatkowo opłaty bieżące około 650 zł – niewiele zostaje na życie i przeżycie… Jak napisać podanie do MOPS na leki?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

uważam, że najrozsądniej będzie wybrać się do właściwego ze względu na Pani miejsce zamieszkania Ośrodka Pomocy Społecznej i tam pytać o możliwość uzyskania wsparcia materialnego w postaci sfinansowania lub częściowego sfinansowania zakupu lekarstw.

Jeśli trafi Pani na „właściwego” pracownika, to on przygotuje protokół przyjęcia zgłoszenia i nie będzie wymagać od Pani składania dodatkowych wniosków.

Niemniej jednak jeśli chce Pani samodzielnie przygotować wniosek o udzielenie pomocy materialnej, należy skierować go do Kierownika OPS, a w treści wniosku odnieść się do problemów zdrowotnych, dużych kosztów utrzymania oraz do ogromnych, stałych wydatków związanych z zakupem leków.

W treści wniosku należy wypisać przyjmowane leki oraz podać ich cenę i częstotliwość realizacji recept. Należy również odnieść się do innych wydatków – koszt utrzymania mieszkania, rachunki licznikowe, wydatki na jedzenie.

Do wniosku powinna Pani również dołączyć rachunki za leki, faktury licznikowe, zaświadczenie lekarskie, orzeczenie o niepełnosprawności oraz decyzję o wysokości pobieranego świadczenia, a także inne dokumenty, które uzna Pani za ważne.

Po złożeniu wniosku, w którym warto podać swój numer telefonu, należy czekać na kontakt z OPS. Prawdopodobnie pracownik urzędu przyjdzie do Pani, celem przeprowadzenia wywiadu nim zostanie wydana decyzja w sprawie.

Gotowy wzór wniosku możesz pobrać poniżej:

Podanie do MOPS o pomoc finansową

Podanie-do-MOPS-o-pomoc-finansowa-wzor-doc-pdf

Podanie do MOPS o pomoc finansową wzór

Zachęcam Cię też do przeczytania tego wątku na forum:

Małgosia odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, jestem w trudnej sytuacji. Wróciłam z zagranicy, gdzie mieszkałam z chłopakiem. Jestem w ciąży i mieszkam sama u mamy. Nie mam żadnych środków do życia. Ojciec dziecka obecnie nie pracuje, więc nie wesprze mnie finansowo. Mama ma na utrzymaniu troje dzieci w wieku szkolnym. Sama pracuje i nie stać jej na dodatkowe utrzymanie mnie. Muszę dokładać do rachunków i zakupów. Nie mam żadnych pieniędzy. Brak na wyprawkę dla dziecka, którą pomału trzeba kupować. Czy mogę się starać o pomoc z mopsu?