Rezygnacja z kursu na prawo jazdy WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaRezygnacja z kursu na prawo jazdy WZÓR
Małgosia D. zapytał 3 lata temu

Witam, przedmiotem mojego pytania jest rezygnacja z kursu prawa jazdy. Chcę zrezygnować z nauki, gdyż kiepsko mi idzie i nie czuję się na siłach, by zostać kierowcą. Problem mam taki, że nie wiem jak napisać rezygnację z kursu prawa jazdy.

Ponadto nie wiem jak się rozliczyć, bo od razu zapłaciłam za cały kurs (teoria i praktyka), czy szkoła nauki jazdy zwróci mi część pieniędzy, które nie zostały wykorzystane np. na jazdy po mieście? czy mogliby Państwo przygotować dla mnie taki przykładowy wzór rezygnacji z kursu prawa jazdy? byłabym wdzięczna!

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Jeśli nie wiesz jak napisać rezygnację z kursu prawa jazdy, to zachęcam Cię do pobrania przygotowanego przez nas gotowego do wypełnienia wzoru rezygnacji:

Rezygnacja ze Szkoły Jazdy wzór

Oczywiście jako kursant masz prawo zrezygnować z kursu w dowolnym momencie jego trwania, a wykupione godziny których nie wykorzystałaś – Szkoła Nauki Jazdy powinna zwrócić.

Wysokość zwrotu środków zależna będzie od końcowego rozliczenia który to Szkoła zobowiązana jest przeprowadzić po wypowiedzeniu umowy przez kursanta.

Wszystko zatem sprowadza się do tego, by złożyć w Szkole Nauki Jazdy pisemną rezygnację z kursu, prosząc tym samym o rozliczenie kursu zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Rezygnacja z kursu prawa jazdy oznacza dla kursanta, że powinien on złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

  1. Pisemną rezygnację (której wzór pobierzesz u góry),
  2. a także kartę zajęć (jeśli taka została wydana).

Oba dokumenty można doręczyć osobiście, bądź wysłać listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem obioru.

Karta zajęć będzie podstawą do rozliczenia kursanta z godziny praktycznych i teoretycznych której już się odbyły, kartę zajęć należy po rozliczeniu należy odzyskać w razie gdybyś chciała przystąpić do kursu nauki prawa jazdy w późniejszym okresie w innej szkole.

Jeśli zdarzy się tak, że ośrodek szkolenia kierowców w jakiś sposób będzie utrudniać Ci rezygnację z kursu – to będziesz mieć prawo złożyć skargę do Rzecznika Praw Kursanta wypełniając odpowiedni formularz.

Jeśli w jakiś sposób rezygnacja z kursu prawa jazdy jest dla Ciebie niejasna, warto sięgnąć jeszcze do umowy którą podpisywałaś ze Szkołą Nauki Jazdy, powinny się tam znaleźć wszystkie zapisy dotyczące rezygnacji z kursu nauki jazdy.

Podobne:

Grzegorz W. odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, zrezygnowałem z kursu na prawo jazdy kategorii B, jednak okazało się, że Szkoła Jazdy “Elka” z Poznania źle rozliczyła godziny i zwróciła nieprawidłową kwotę, z tego co mam w karcie zajęć, wyjeździłem mniej godzin, kwoty więc w ogóle się nie zgadzają. Zapłaciłem więcej niż powinienem i teraz nie wiem co robić, jak wyegzekwować od Szkoły Jazdy pieniądze? czy trzeba napisać jakieś wezwanie do zapłaty?