Wniosek o zwrot pieniędzy na konto

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o zwrot pieniędzy na konto
Maciek zapytał 3 lata temu

Witam, jak napisać wniosek o zwrot pieniędzy na konto? 4 miesiące temu pożyczyłem znajomemu pieniądze, było to 10 000 zł, miał co miesiąc oddawać po 1 000 zł. Wpłacił tylko 1 ratę (1 000 zł) i jest cisza, nie daje znaku życia w ogóle. Chciałbym prosić o wzór pisma o zwrot pieniędzy od osoby prywatnej. Pisałem mu SMS-y i próbowałem nawiązać kontakt telefoniczny, jednak zlewa mnie zupełnie.

Czy jeśli wyślę mu pismo o zwrot pieniędzy, to mam szanse odzyskać swoje pieniądze? Nie jest to mała kwota więc zależy mi, by rozegrać to jak należy. Pozdrawiam!

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Z pewnością nie masz co zwlekać, bo każdy kolejny tydzień czy miesiąc, oddalają Cię od szansy na odzyskanie pieniędzy. Jeśli znasz adres swojego dłużnika, lub po prostu wiesz gdzie mieszka, dostarcz mu dobrze przygotowane pismo o zwrot pieniędzy, wzór takiego pisma załączam poniżej:

Pismo o zwrot pieniędzy

Pismo najlepiej mimo wszystko wysłać do dłużnika listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, aby mieć dowód na to, że próbowałeś odzyskać od niego pożyczone pieniądze.

Jeśli powyższe pismo nie zadziała na Twojego dłużnika (przeważnie jednak działa), to będziesz musiał skierować sprawę do sądu.

Koniecznie przeczytaj: