Zmiana kontaktów matki z dziećmi

Kategoria: RóżneZmiana kontaktów matki z dziećmi
Ali zapytał 6 miesięcy temu

Mam pytanie, chodzi o zmianę kontaktów matki z dziećmi, matka dzieci ma ustalone przez sąd 1 i 3 weekend miesiąca, teraz bierze ich ponownie, a jeżeli nie da się jej dzieci, to grozi policją i kuratorem.

W lipcu bierzemy ślub i ona dobrze o tym wie i nie chce dać dzieci. Bo niby weekend 3 będzie jej przypadał 31 lipca. Co robić? jak zmienić kontakty matki z dziećmi? czy jest jakiś wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem orzeczonych w wyroku rozwodowym?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam serdecznie,

wydaje się, że właśnie w takich sprawach – przeniesienie kontaktów z dziećmi z jednego weekendu na drugi – rodzice powinni umieć znaleźć kompromis. W przyszłości może zdarzyć się bowiem wiele sytuacji, gdy kontakt nie będzie mógł być zrealizowany, bo jednej lub drugiej stronie coś po prostu wypadnie.

Dlatego powinniście Państwo próbować się porozumieć i dogadać w przedmiocie tego weekendu. Za znalezieniem kompromisu przemawia również fakt, że przecież i dzieciom zależy być z Panem i jego partnerką w tym wyjątkowym dla Was dniu.

Z uwagi na powyższe radzę podjąć próbę dogadania się z matką dzieci, proponując jej inny termin. Jeśli się nie uda świadczyć, to będzie jedynie na jej niekorzyść.

W tym miejscu muszę zaznaczyć, że jeśli nie dojdzie do zrealizowania jednego kontaktu (z tego powodu, że w tym dniu ojciec dzieci bierze ślub) nie powinno to negatywnie wpłynąć na kwestie prawne dotyczące opieki czy władzy rodzicielskiej.

Matka dziecka niewiele będzie mogła w tym przypadku zrobić – oprócz zepsucia Państwu tego dnia jeśli przyjdzie do Was, żądając zrealizowania kontaktów z dziećmi. Jeśli uważa Pan, że tak faktycznie może się stać, warto złożyć do sądu wniosek o zmianę tego jednego terminu lub w inny sposób ustalenie kontaktów z dziećmi.

Wniosek należy złożyć do właściwego sądu rodzinnego. W uzasadnieniu należy podnieść złą wolę ze strony matki oraz brak możliwość „dogadania się”.

Podobne wpisy:

Twoja odpowiedź