Jak mogę wydłużyć spłatę rat kredytów w bankach - jak to umotywować? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jak mogę wydłużyć spłatę rat kredytów w bankach – jak to umotywować?

Mam kilka kredytów, za 4 lata zejdzie mi jeden, za 5 lat reszta dużych rat kredytów. Nie mam wyjścia, bo już mam problem z terminowym spłacaniem, staram się nie zalegać z ratami i wpłacać terminowo, ale już nie daję rady. Jak rozmawiać z bankami, żeby wydłużyć terminy spłat, bo próbowałam znaleźć konsolidację i nie jest to możliwe. Innego pomysłu nie mam. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Konsolidacja kredytów

Niestety nie piszesz nic o wysokości pozostałego zadłużenia, piszesz natomiast, że próbowałaś już znaleźć jakiś kredyt konsolidacyjny i nic z tego nie wyszło. Troszkę mnie to dziwi, szkoda, że nie napisałaś dlaczego nikt nie chce udzielić Ci kredytu konsolidacyjnego, skoro nie masz żadnych zaległości w spłatach obecnych kredytów?

Być może szukałaś kredytu konsolidacyjnego w złych miejscach? żeby w ogóle dostać kredyt konsolidacyjny, trzeba spłacać dotychczasowe zadłużenie terminowo! ten warunek jak piszesz, spełniłaś.

jak-skonsolidowac-kredyt

Jak skonsolidować kredyt?

Problemem u Ciebie może być w takim razie zdolność kredytowa? spróbuję podpowiedzieć Ci jak ją poprawić… a więc:

 • skasuj wszelkie karty kredytowe (nawet jeśli ich nie używasz – wciąż obciążają Twoją zdolność kredytową)
 • zrezygnuj z limitów na koncie
 • zrezygnuj z kart zakupowych typu Jysk czy IKEA
 • zwiększ swój dochód netto (dodatkowa praca lub nadgodziny)
 • starając się o kredyt konsolidacyjny, wybierz raty równe zamiast malejących!
 • poproś o dłuższy okres kredytowania
 • a może współkredytobiorca? dobierz kogoś z bliskich do kredytu, kogoś o większych niż Twoje zarobkach!
 • sprawdź jaki masz scoring w BIK – być może masz jakieś małe zadłużenie o którym zapomniałaś?!
 • zmniejsz miesięczne koszty prowadzenia domu

Wiesz już, jak zwiększyć zdolność kredytową, nie musisz oczywiście spełnić wszystkich z wymienionych punktów, ale im więcej ich poprawisz, tym lepiej odbije się to na Twojej zdolności kredytowej!

Być może wtedy, któryś z banków zdecyduje się udzielić Tobie kredytu konsolidacyjnego!

Koszty konsolidacji kredytów

Zanim ponownie wystąpisz z wnioskiem o konsolidację zadłużenia, sprawdź swoje obecne umowy kredytowe, czy nie pojawia się w nich zapis, mówiący o dodatkowych opłatach przy przedterminowej spłacie kredytu.

Negocjacje z bankiem

Skoro kredyty zaciągnęłaś w banku, to dlaczego nie poprosisz o wakacje kredytowe? kilka miesięcy przerwy w spłacaniu kredytu/kredytów, na pewno pozwoliło by Ci na złapanie oddechu w finansowym wyścigu z ratami kredytów.

Możesz także, po prostu pójść do banku i przyznać, że miewasz trudności ze spłatą rat kredytów. Do takiej rozmowy warto się jednak należycie przygotować. Zabierz ze sobą dokumenty potwierdzające Twoje dochody i wydatki (jeśli to możliwe).

Poproś bank o obniżenie raty kredytu poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Takie podejście do sprawy jest jak najbardziej fair. Pracownik banku powinien docenić Twoją szczerość i chęć znalezienia wyjścia z sytuacji! Trzymamy za Ciebie kciuki! daj znać jak poszło!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...


1 Comment

 1. Opiekun Finansów

  A ja proponuję zacisnąć pasa i jak najszybciej te długi spłacić z zarobków a nie szukać kolejnego kredytu…

NAPISZ KOMENTARZ