Jak zwiększyć szanse na uzyskanie trudnego kredytu?

Jak mogą zaświadczyć eksperci kredytowi, stan finansów osób zwracających się do nich po poradę bywa bardzo różnorodny. Niektórzy są w dobrej sytuacji finansowej i byliby w stanie sami zaciągnąć kredyt czy pożyczkę, ale chcą po prostu upewnić się, że na pewno wybiorą najkorzystniejszą ofertę, a także oszczędzić sobie uciążliwych formalności.

Inni nie mają tyle szczęścia i w ich przypadku można mówić o konieczności pozyskania trudnego kredytu, na przykład z uwagi na niskie dochody lub bardzo duże zadłużenie. Pojawia się więc pytanie: jak można zwiększyć swoje szanse na uzyskanie potrzebnych środków w ciężkiej sytuacji?

Najlepiej zwrócić się po pomoc do specjalisty

zdolnosc-kredytowa

Jest duże prawdopodobieństwo, że próby samodzielnego pozyskania kredytu lub pożyczki w trudnej sytuacji zakończą się niepowodzeniem. Wynika to przede wszystkim z braku wiedzy i doświadczenia w dziedzinie finansów oraz bankowości.

Trudno wymagać, aby przypadkowa osoba była ekspertem w tej dziedzinie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby do eksperta się zwrócić, a przeciwnie – jest to najlepszym wyjściem.

Specjaliści kredytowi posiadają wiedzę na temat wszystkich najważniejszych instytucji finansowych w Polsce, zarówno, jeśli chodzi o ich ofertę, jak i wymagania stawiane potencjalnym klientom.

Mogą więc przeanalizować dokładnie sytuację, w jakiej znajduje się dana osoba i na tej podstawie znaleźć optymalną ofertę. Zarówno, jeśli chodzi o jej parametry (oprocentowanie, prowizję i inne kluczowe aspekty, wpływające na ostateczny koszt zobowiązania), jak i szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Co więcej, dzięki pomocy eksperta nie będzie ryzyka, że jakiekolwiek dokumenty zostaną błędnie wypełnione, co jest szczególnie istotne w przypadku bardziej złożonych zobowiązań (np. konsolidacji chwilówek), w przypadku których łatwo o pomyłkę.

W jaki sposób można podnieść swoją zdolność kredytową?

Zwiększenie swojej zdolności kredytowej to czasochłonny i niełatwy proces, dlatego też pomoc specjalisty w uzyskaniu trudnego kredytu jest kluczowa, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie. Nie zmienia to jednak faktu, że warto zastanowić się nad tym, co można zrobić z własnej inicjatywy, aby poprawić swoją sytuację.

Zdolność kredytowa zależy między innymi od takich kwestii, jak wysokość i ilość obecnych zobowiązań, wysokość dochodów oraz forma zatrudnienia. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że karta kredytowa zmniejsza zdolność kredytową, nawet jeśli się z niej nie korzysta, a jedynie na przykład utrzymuje się ją aktywną „na wszelki wypadek”.

Warto więc przykładowo zrezygnować z nieużywanej karty kredytowej bądź spłacić któryś z posiadanych mniejszych zobowiązań, aby zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania nowego, większego kredytu.

Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że preferowaną przez banki formą zatrudnienia jest umowa o pracę na czas nieokreślony, jeśli więc na przykład ktoś aktualnie posiada umowę na czas określony, porozmawianie ze swoim pracodawcą może być dobrym rozwiązaniem.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze