Konsolidacja pożyczki w SMS Kredyt i nękanie przez windykację

Dzień dobry, w 2016 roku zawarłam umowę pożyczkową z SMS Kredyt, od czasu zawarcia umowy we wrześniu do kwietnia, spłacałam samodzielnie raty 213 zł, natomiast w maju 2017 roku dokonywałam konsolidacji i została spłacona pozostała kwota 1755 zł.

Przez rok nikt ze mną się nie kontaktował, że mam coś nie spłacone, natomiast od około 2 miesięcy firma windykacyjna Signi mnie nęka SMS-ami i telefonami.

Firma windykacyjna straszy i żąda spłaty, ponieważ twierdzą, że zapłaciłam tylko 1755 zł, żadnych więcej informacji nie chcą mi udzielić, również firma pożyczkowa SMS Kredyt nie chciała udzielić informacji.

Chciałabym wysłać jakieś pismo do firmy windykacyjnej Signi o wyjaśnienie tej sytuacji. Czy mogą mi Państwo pomoc. Krystyna.


Konsolidacja pożyczki w SMS Kredyt

Czyli wychodzi na to, że po konsolidacji pożyczki, która miała miejsce w maju 2017 roku, firma windykacyjna Signi, nęka Cię o spłatę jeszcze jakiejś dodatkowej kwoty na rzecz SMS Kredyt, tylko nikt nie chce Ci udzielić informacji, co to jest za kwota i skąd się ona wzięła… hmmm zadziwiające jak “błyskotliwie” działają obie te firmy…

Wysłanie pisma do kancelarii Signi to bardzo dobry pomysł, ponieważ nie ma co chować głowy w piasek i udawać, że nie ma żadnego problemu.

Skoro w maju 2017 roku, miała miejsce konsolidacja pożyczki zaciągniętej w SMS Kredyt, to z pewnością powinnaś mieć do tego jakąś dokumentację.

Oczywistym wydaje się fakt, że kopię dokumentów potwierdzających skonsolidowanie tej pożyczki, powinnaś natychmiast wysłać do kancelarii Signi, powinnaś też wysłać do nich prośbę o zaprzestanie nękania Cię, ponieważ jest to niezgodne z prawem.

„§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.”

Na blogu poruszaliśmy problem nękania przez firmy windykacyjne wiele razy, zachęcam Cię do przeczytania poniższych wpisów:

  1. Firma windykacyjna nęka telefonami – co mam zrobić?
  2. Firma windykacyjna STRASZY i ZMUSZA do spłaty całości długu
  3. Wplątałam się w chwilówki – ciągłe telefony, SMS-y – mam dość
  4. Windykacja Provident – jak działa? co mogę jeszcze zrobić?
  5. Jestem nękany telefonami od firmy windykacyjnej [RECEPTA na SPOKÓJ]

Co zrobić, kiedy windykacja nęka telefonami i SMS-ami?

  1. Na początek zadzwoń na bezpłatną infolinię konsumencką. Numer to 800 007 007 (poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00) i przedstaw całą sytuację.
  2. Jeśli chcesz dalej  pociągnąć sprawę nękania przez windykację, to możesz również złożyć skargę do powiatowego rzecznika konsumentów. Wtedy rzecznik skontaktuje się z firmą windykacyjną na swój sposób :-).
  3. Możesz jeszcze powiadomić o nękaniu – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów [UOKiK], który często zajmuje się działalnością nierzetelnych firm windykacyjnych.
  4. I najważniejsze – możesz złożyć doniesienie na Policję lub prosto do prokuratury rejonowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 190a Kodeksu karnego, to od razu powinno uspokoić nadgorliwą firmę windykacyjną.

Kto zawinił w tej całej sytuacji? prawdopodobnie była to firma pożyczkowa SMS Kredyt, ponieważ skoro skonsolidowałaś zaciągniętą u nich pożyczkę, to skąd wzięły się dodatkowe pieniądze do oddania?

Oprócz wysłania kopii dokumentów potwierdzających konsolidację do windykacji Signi, która działa na zlecenie SMS Kredyt, powinnaś też wysłać formalne, listowne zapytanie do SMS Kredyt, z zapytaniem, o jaki dokładnie dług się rozchodzi, koniecznie dołącz też kopię tych samych dokumentów, które wyślesz do windykacji.

Ogólnie rzecz biorąc, pierwszy raz spotykam się z sytuacją, w której firma pożyczkowa po konsolidacji zadłużenia, domaga się jeszcze jakichś pieniędzy od swojego pożyczkobiorcy i na dodatek nasyła na niego firmę windykacyjną, szczyt głupoty i dowód na to, jak wielki bajzel mają w dokumentach.

Gdyby faktycznie coś jeszcze było do oddania firmie pożyczkowej, to przecież mogli grzecznie i z przeprosinami skontaktować się z Tobą, aby wyjaśnić całą sytuację, a nie od razu nasyłać windykację. SMS Kredyt wiele straciło w moich oczach.

Mam jednak głęboką nadzieję, że uda Ci się szybko wyjaśnić całą zaistniałą sytuację i windykacja zaprzestanie Cię nękać… tego Ci życzę. Jeśli chcesz się ze mną jeszcze skontaktować, to pisz śmiało w komentarzu pod artykułem.

Wzory pism, które mogą Ci się przydać:

Pismo do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu

Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Skarga na firmę windykacyjną

Skarga-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze