Kredyt konsolidacyjny DLA zadłużonych [dochód: najniższa krajowa]

Witam, jestem osobą młodą, pracującą na umowę na czas nieokreślony za najniższą krajową. Jestem zadłużona na ok. 100 tys. złotych, w normalnym banku nie mam szans na kredyt konsolidacyjny, gdzie mogę się udać o pomoc?

Mój dochód nie wystarcza na spłatę rat pożyczek i jestem z 3 miesiącami rat niespłaconych do tyłu. Bardzo proszę o podpowiedź co mam zrobić w tej sytuacji?


Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych [dochód: najniższa krajowa]

Witaj, jeśli pracujesz za najniższą krajową, to nie tylko w banku nie masz szans na kredyt konsolidacyjny, ale i żadna firma pożyczkowa nie udzieli Ci pożyczki konsolidacyjnej przy takiej słabej zdolności kredytowej.

Nie możesz myśleć w tym momencie o zaciąganiu kolejnych zobowiązań, bo finansowo jesteś w bardzo ciężkiej sytuacji, jeśli nie pomyślisz zaraz o zmianie pracy na lepiej płatną, to długi pociągną Cię w dół jeszcze bardziej.

Szybko musisz coś zrobić, może wyjazd za granicę do pracy byłby ratunkiem w Twojej sytuacji? ale zdaję sobie sprawę, że nie tak łatwo znaleźć zatrudnienie w innym kraju i nie tak łatwo „na szybko” poukładać sprawy tu na miejscu, by z łatwością móc wyjechać za granicę.

Wiedz jednak, że radykalnie ciężka sytuacja finansowa wymaga radykalnych rozwiązań, więc nie łudź się, że „jakoś to będzie”.

Jeśli jesteś do tyłu 3 miesiące z ratami za pożyczki, to wkrótce zaczną się wypowiedzenia umów pożyczkowych, w takich sytuacjach do gry wkraczają firmy windykacyjne. Oprócz samego nękania przez windykatorów możesz przygotować się na zwiększenie Twojego ogólnego zadłużenia, przez koszty windykacyjne.

A więc będzie to windykacja na koszt dłużnika, a koszty windykacji nie są małe…

Zastanawiam się w ogóle, jak mogłaś zadłużyć się na tak ogromną kwotę, mając za dochód najniższą krajową? Twoja sytuacja finansowa jest wyjątkowo kiepska, czy rozważałaś ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Aby sprawdzić jakie warunki należy spełnić, ogłaszając upadłość konsumencką, przejrzyj wpis: Upadłość konsumencka – warunki. Kolejny wpis, jaki pragnę Ci podsunąć, to artykuł: Upadłość konsumencka bez majątku.

Podsumowanie

Czeka Cię dość niespokojny i wzmożony okres, na chwilę obecną, nie znając Twojego majątku, największą szansą będzie dla Ciebie ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Myślę, że bardzo pomógłby Ci e-book Pani Iwony Wendel, e-book nosi nazwę: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem. Jest to obowiązkowy e-book dla każdego dłużnika, który znalazł się w podbramkowej sytuacji.

Pani Iwona Wendel spłaciła długi sięgające pół miliona złotych, więc sądzę, że jest to dla Ciebie idealny przykład, że jednak z długów można wyjść, nawet tych sięgających pół miliona złotych. Oprócz e-booka otrzymasz kilka bonusów, zachęcam Cię więc do zakupu tej pozycji.

Kończąc już, chciałabym tylko podsumować, że największą szansą dla Ciebie w moim mniemaniu, będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Do samego procesu upadłościowego oczywiście musisz się należycie przygotować.

Jeśli w grę nie wchodzi upadłość, musisz drastycznie zwiększyć swoje zarobki, aby móc nadążyć ze spłatą swoich bieżących zobowiązań, jeśli nie nadążysz ze spłatą, to ten cały „domek z kart” boleśnie runie na ziemię.

Zaczną się wtedy nękania firm windykacyjnych, listy, maile, telefony i domowe wizyty, jeśli firmy windykacyjne nic nie wskórają (nie wyegzekwują długu), to do akcji wkroczy komornik.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Imię:
Ilona

Oceń nasz artykuł:
2 komentarzy w “Kredyt konsolidacyjny DLA zadłużonych [dochód: najniższa krajowa]”
  1. Avatar

    Witam. Mam problem, jestem bardzo zadłużona, nie mam komornika lecz jestem w bazach. Z windykacji do mnie cały czas dzwonią. Nie wiem co mam robić. Potrzebowała bym kredyt w kwocie 70tys. By wyjść na czysto z innymi a mieć ten jeden na paręnaście lat. Mam dwójkę dzieci. I mieszkanie wynajmuje.

    O socjalne się staram, ale to trochę potrwa. Ja dostaje pieniądze na dzieci w kwocie 1780 zł miesięcznie. Mieszkam z dziećmi i partnerem nie jesteśmy po ślubie. On pracuje lecz ma komornika za alimenty. I on mu zabiera prawie 1300zl miesięcznie, z tego mojemu partnerowi zostaje ok 800 zł. Ja już nie daje rady, nie wiem co mam robić. Nigdzie nie dostanę takiego kredytu. Proszę o pomoc

  2. Avatar

    Cześć, mam zaciągnięte 5 chwilówek, łączna kwota 13 700 pln, 2 z nich zalegam ponad miesiąc, niestety nie mam możliwości ich spłaty w jednym momencie. Szukam jakiejś oferty dla zadłużonych, jakiejś pożyczki w wysokości 13 700 na 12mies, aby tamte pożyczki spłacić i co miesiąc mieć wygodne raty. Oprócz tego mam kredyt w banku na 15tys, ale tam mam wygodne raty, 500zl/mies. Jeszcze nie znalazłem firmy która by chciała mi udzielić pożyczki. Jedna z chwilówek jest już w firmie windykacyjnej DialTone.

Comments are closed.