Witam, jestem osobą młodą, pracującą na umowę na czas nieokreślony za najniższą krajową. Jestem zadłużona na ok. 100 tyś złotych, w normalnym banku nie mam szans na kredyt konsolidacyjny, gdzie mogę się udać o pomoc? Mój dochód nie wystarcza na spłatę rat pożyczek i jestem z 3 miesiącami rat nie spłaconych do tyłu. Bardzo proszę o podpowiedź co mam zrobić w tej sytuacji?


Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych [dochód: najniższa krajowa]

Witaj, jeśli pracujesz za najniższą krajową, to nie tylko w banku nie masz szans na kredyt konsolidacyjny, ale i żadna firma pożyczkowa nie udzieli Ci pożyczki konsolidacyjnej przy takiej słabej zdolności kredytowej.

Nie możesz myśleć w tym momencie o zaciąganiu kolejnych zobowiązań, bo finansowo jesteś w bardzo ciężkiej sytuacji, jeśli nie pomyślisz zaraz o zmianie pracy na lepiej płatną, to długi pociągną Cię w dół jeszcze bardziej.

Szybko musisz coś zrobić, może wyjazd za granicę do pracy byłby ratunkiem w Twojej sytuacji? ale zdaję sobie sprawę, że nie tak łatwo znaleźć zatrudnienie w innym kraju i nie tak łatwo „na szybko” poukładać sprawy tu na miejscu, by z łatwością móc wyjechać za granicę.

Wiedz jednak, że radykalnie ciężka sytuacja finansowa wymaga radykalnych rozwiązań, więc nie łudź się, że „jakoś to będzie”.

Jeśli jesteś do tyłu 3 miesiące z ratami za pożyczki, to wkrótce zaczną się wypowiedzenia umów pożyczkowych, w takich sytuacjach do gry wkraczają firmy windykacyjne. Oprócz samego nękania przez windykatorów możesz przygotować się na zwiększenie Twojego ogólnego zadłużenia, przez koszty windykacyjne.

A więc będzie to windykacja na koszt dłużnika, a koszty windykacji nie są małe…

Zastanawiam się w ogóle, jak mogłaś zadłużyć się na tak ogromną kwotę mając za dochód najniższą krajową? Twoja sytuacja finansowa jest wyjątkowo kiepska, czy rozważałaś ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Aby sprawdzić jakie warunki należy spełnić ogłaszając upadłość konsumencką, przejrzyj wpis: Upadłość konsumencka – warunki. Kolejny wpis jaki pragnę Ci podsunąć, to artykuł: Upadłość konsumencka bez majątku.

Podsumowanie

Czeka Cię dość niespokojny i wzmożony okres, na chwilę obecną, nie znając Twojego majątku, największą szansą będzie dla Ciebie będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Myślę, że bardzo pomógłby Ci ebook Pani Iwony Wendel, ebook nosi nazwę: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem. Jest to obowiązkowy ebook dla każdego dłużnika, który znalazł się w podbramkowej sytuacji.

Pani Iwona Wendel spłaciła długi sięgające pół miliona złotych, więc sądzę, że jest to dla Ciebie idealny przykład, że jednak z długów można wyjść, nawet tych sięgających pół miliona złotych. Oprócz ebooka otrzymasz kilka bonusów, zachęcam Cię więc do zakupu tej pozycji.

Kończąc już, chciałabym tylko podsumować, że największą szansą będzie dla Ciebie w moim mniemaniu będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Do samego procesu upadłościowego oczywiście musisz się należycie przygotować.

Jeśli w grę nie wchodzi upadłość, musisz drastycznie zwiększyć swoje zarobki, aby móc nadążyć ze spłatą swoich bieżących zobowiązań, jeśli nie nadążysz ze spłatą, to ten cały „domek z kart” boleśnie runie na ziemię.

Zaczną się wtedy nękania firm windykacyjnych, listy, maile, telefony i domowe wizyty, jeśli firmy windykacyjne nic nie wskórają (nie wyegzekwują długu), to do akcji wkroczy komornik.

Wybrane specjalnie dla Ciebie: