Potrzebuję kredyt na spłatę komornika – gdzie WARTO się udać?

Czy możecie podpowiedzieć, czy dostanę kredyt na spłatę komornika? a jeśli nie kredyt, to może jakaś pożyczka na spłatę długu komorniczego? Mam dług u komornika sięgający 30-35 tys. zł i nie stać mnie na jednorazową jego spłatę.

Komornik co miesiąc potrąca mi część pensji, ale przez te wszystkie koszty i opłaty komornicze, niewiele z tego długu zostaje spłacone. Jedynym rozwiązaniem jest albo pożyczka na spłatę komornika, albo kredyt. No i czy są jakieś instytucje, które oferują pomoc w spłacie komornika? Bardzo potrzebuję pomocy.


Kredyt na spłatę komornika

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że spłacanie długu u komornika małymi kwotami potrącanymi wprost z wynagrodzenia, to bardzo niekorzystny układ dla dłużnika dlatego, że duża część pieniędzy pochodzących z potrącenia pójdzie na prowizję i opłaty komornicze, a nie spłatę długu.

kredyt-na-splate-komornika

Tylko ułamek z tej kwoty zostanie przeznaczony na spłatę Twojego faktycznego zadłużenia. W ten sposób, spłacając dług komorniczy małymi kwotami, będzie Ci bardzo ciężko wyjść z zadłużenia a sama jego spłata, może trwać latami w efekcie czego, będziesz musiał spłacić dwu lub trzykrotność kwoty długu, który masz.

Chyba nikogo nie stać na taką rozrzutność prawda?

Ratunkiem rzeczywiście może okazać się kredyt na spłatę długu komorniczego. Problem jednak tkwi w tym, że skoro masz długi i toczy się wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne, to prawdopodobnie jesteś w BIK-u i/lub KRD.

A niestety każdy bank przed udzieleniem kredytu, sprawdza oba rejestry, by poznać Twoją historię kredytową. Przy takim obrocie spraw, nie masz więc szans na otrzymanie finansowania, bo pewne jest, że dostaniesz odmowę udzielenia kredytu.

No to jak spłacić komornika? w takich sytuacjach z ratunkiem może Ci przyjść:

Pożyczka na spłatę długu komorniczego

Firmy pożyczkowe są o wiele mniej wymagające niż banki, dlatego to do firmy pożyczkowej musisz zwrócić się o pożyczkę na spłatę komornika.

Choć i tutaj też nie będzie łatwo… otrzymanie pożyczki ułatwiłoby Ci, gdybyś posiadał jakąś nieruchomość (działka, mieszkanie, dom), wtedy mógłbyś skorzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości. Starając się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości, jesteś w stanie pożyczyć kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych, wszystko zależy tu od wartości nieruchomości, jaką się posiada.

Co jeszcze jako dłużnik, nad którym ciąży egzekucja komornicza masz do wyboru?

Kredyty oddłużeniowe

Choć jest to kredyt, to nie znajdziesz go w banku. Kredyty oddłużeniowe oferują firmy pożyczkowe, które pomagają dłużnikom mającym złą historię kredytową, czyli dłużnikom, których dane znajdują się w bazach KRD i innych rejestrach dłużników.

Zaciągając kredyt oddłużeniowy na spłatę komornika, otrzymujesz całą kwotę, jaka potrzebna jest do spłacenia długu komorniczego, oczywiście o ile Twoja zdolność kredytowa jest jeszcze na w miarę przyzwoitym poziomie.

Po otrzymaniu kredytu oddłużeniowego, co miesiąc będziesz mieć jedną ratę do spłaty, zupełnie jak w kredycie konsolidacyjnym dla zadłużonych

Pożyczka od rodziny

pozyczka-na-splate-komornika

Ostatnim, a zarazem najtańszym i w mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem, aby spłacić komornika, jest pożyczka od rodziny. Namawiam Cię, abyś porozmawiał z członkami swojej rodziny, bądź z osobami Ci bliskimi i zapytał: czy ktoś z nich nie pożyczyłby Ci kwoty pieniędzy, dzięki której spłacisz dług u komornika w 100%.

Warto, abyś w rozmowie z nimi wytłumaczył, że nieustannie spłacasz swoje długi, ale komornik zbyt dużo z tej kwoty przeznacza dla siebie, a za mało na poczet spłaty długów. W ten sposób spłata długu komorniczego może potrwać latami.

Zaznacz, że masz pracę i stałe źródło utrzymania, a pożyczka od kogoś z rodziny pozwoliłaby Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, jakie komornik Ci pobiera na opłaty i koszty komornicze.

Warto od razu mieć ze sobą wzór umowy pożyczki, wtedy rozmowa nabierze poważniejszego charakteru i szansę na otrzymanie pożyczki na spłatę komornika wzrosną jeszcze bardziej:

Umowa-pozyczki-pieniedzy-od-rodzicow-wzor-pdf-doc

Umowa pożyczki pieniędzy od rodziców – wzór

Podsumowanie

Będę z Tobą szczery, mając komornika i toczące się postępowanie egzekucyjne nie masz szans na kredyt bankowy, a wszystko przez negatywną historię kredytową w BIK-u, KRD i innych rejestrach dłużników. Alternatywą dla takiego kredytu może być pożyczka na spłatę komornika, którą otrzymać możesz w firmach pożyczkowych, niestety nie będzie ona zbyt tania.

Ale już najlepszym ze wszystkich rozwiązaniem, będzie pożyczka od kogoś z rodziny lub od innej bliskiej Ci osoby, która darzy Cię zaufaniem.

Często też dostajemy zapytania, czy możemy polecić jakąś pożyczkę prywatną, które udzielają osoby prywatne. Niestety ten rodzaj pożyczek odradzam, ze względu na mnogość ofert pożyczkowych, które służą jedynie wyłudzeniu danych osoby szukającej pożyczki, bądź oszustwom, które polegają na pobieraniu opłat wstępnych. Później kontakt z pożyczkodawcą się urywa.

Dług u komornika to mocny sygnał dla Ciebie, że nie radzisz sobie z finansami i płynnością finansową i nie wiesz jak dysponować domowym budżetem. Warto głębiej się zastanowić nad tym, co w Twoim życiu powoduje wszystkie te problemy finansowe.

Zachęcam Cię też do przeczytania e-booka Pani Iwony Wendel: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem. E-book jest prawdziwą petardą na polskim rynku wydawniczym i zbiera bardzo dobre recenzje wśród dłużników. E-book Pani Iwony to aż 92 strony soczystej i mięsistej wiedzy na temat wychodzenia z długów.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

7 komentarzy w “Potrzebuję kredyt na spłatę komornika – gdzie WARTO się udać?”
 1. Eugeniusz S.

  Witam. Nie jestem pewny, czy kredyt na komornika to dobry pomysł, pierwsza sprawa to tak jak pisze autor artykułu, do banku nie ma co nawet iść, szkoda czasu kredytu nie dostaniecie. Jedyny ratunek to firmy pożyczkowe. No i tutaj potrzebna jest pożyczka na komornika, byłem ostatnio w dwóch firmach pożyczkowych i wiecie co mi powiedzieli ?? że jeśli chcę pożyczkę na spłatę komornika, to poniosę większe koszty niż te, które normalnie bym pokrył zaciągając normalną pożyczkę, że oni muszą sobie zrekompensować ryzyko utraty pieniędzy, bo jestem nierzetelnym pożyczkobiorcą.

 2. Także potrzebuję pieniędzy na spłatę długów i komornika. Część zobowiązań egzekwuje komornik, a część jeszcze do komornika nie trafiła, ale pewnie niebawem trafi. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, z jednej strony komornik ściąga mi część z wypłaty, a z drugiej nie starcza mi po potrąceniu wypłaty na spłatę innych zobowiązań i tak koło się zamyka, może nie koło a pętla kredytowa?

 3. Pożyczki na spłatę zadłużeń komorniczych są drogie z wysokim RRSO, to dlatego, że raz już się dało plamę i istnieje większe ryzyko niewypłacalności, i tak jak napisał ktoś u góry, firmy pożyczkowe takich klientów z kiepską historią kredytową i długami traktują nienajlepiej :/

 4. Dzień dobry, mam 22 lata i 19 000 zł dług u komornika, firmy pożyczkowe odmawiają mi udzielenia pożyczki, kredyt oddłużeniowy ani konsolidacyjny też nie wchodzi w grę, proszę o pomoc co robić w takiej sytuacji? pożyczka od rodziny czy przyjaciół nie wchodzi w grę, bo wszyscy się ode mnie odwrócili… POMOCY!

 5. Pożyczki dla osób z zajęciami komorniczymi to niemal Yetti, każdy o tym mówi, ale nikt jeszcze tego nie widział… Musicie szukać po prostu oferty pożyczkowej lub kredytowej gdzie:

  – pożyczkodawca nie sprawdza historii kredytowej
  – pożyczkodawca nie sprawdza KRD i innych BIG-ów i rejestrów
  – wymaga zabezpieczenia na pożyczce, i nie musi to być tylko nieruchomość, bo ruchomości też się nadają i są to np. biżuteria, czy samochód
  – wymaga wykupienia dodatkowego ubezpieczenia
  – wymaga poręczyciela (żyranta)

  Pożyczki komornicze znane też jako trudne pożyczki z komornikiem, są na rynku, ale po tych hasłach ich nie znajdziecie, proszę szukać pożyczek, które spełniają wszystkie lub choćby część z powyższych warunków, które wymieniłem.

  Uważajcie też na koszty uruchomienia pożyczki dla osób zadłużonych z komornikiem, dobrze trzeba czytać warunki umowy a szczególnie sekcję: “Koszty”.

  Jak się pewnie każdy domyśla, najtańsza pożyczka dla osób z zajęciem komorniczym to pożyczka, którą zaciągając można zastawić coś pod zastaw, wskazać żyranta i dodatkowo wykupić specjalne ubezpieczenie pożyczki. Inne drogi na skróty nie ma.

 6. Kredyt dla zadłużonych z komornikiem w banku jest w zasadzie niemożliwy do otrzymania i nikt mnie na to nie nabierze. Negatywna historia kredytowa w BIK-u to w większości przypadków z marszu eliminuje szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Tylko parabanki.

 7. Wpadłam w pętle długów, mam zajęcie egzekucyjne i poszukuję pożyczki, abym mogla spłacić to zajęcie, proszę o informacje na mojego e-maila, ja jestem emerytką z Elbląga, aby zamknąć zajęcie komornicze, potrzebowałabym 25 000 zł. Komornik z mojej emerytury zabiera prawie 700 złotych, a wierzyciele dostają po parę złotych, jestem gotowa płacić ratę taką, jaką mi zabiera komornik.

Comments are closed.