Najlepsze aplikacje do zarządzania budżetem — sprawdź propozycje

Rosnące koszty życia i wysoka inflacja sprawiają, że coraz więcej Polaków szuka wszelkich sposobów na oszczędności i zapanowanie nad domowym budżetem. Aplikacje do zarządzania finansami sprawdzają się znakomicie bez względu na wysokość zarobków i miesięcznych wydatków.

Sprawdź, które aplikacje pomogą Ci uregulować wydatki, wyjść z długów i oszczędzać więcej pieniędzy.

Najlepsze-aplikacje-do-zarządzania-budżetem

Kontomierz

Zaawansowana aplikacja, którą można zsynchronizować z kontem bankowym, w dużej mierze ułatwia śledzenie wydatków w ciągu miesiąca, roku lub innego okresu. Kontomierz może połączyć kilka fizycznych rachunków w różnych bankach, by sprawdzić, ile wydaje się na zakupy spożywcze, rozrywkę, rachunki itp.

Do aplikacji można również podpiąć rachunki inwestycyjne, na których gromadzi się akcje lub jednostki funduszów, by lepiej zarządzać oszczędnościami.

Atutem Kontomierza jest możliwość uruchomienia powiadomień o rachunkach, zakupie prezentów i innych planowanych wydatkach. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Wallet

Bezpłatna, intuicyjna aplikacja Wallet również jest przystosowana do synchronizacji z kontem bankowym. Dzięki niej można śledzić wydatki i paragony bez ich samodzielnego dodawania do aplikacji. Wallet automatycznie pobiera informacje o płatnościach dokonywanych przelewem lub kartą przypisaną do konta osobistego. Jedynie gotówkowe płatności wymagają ręcznego wprowadzania do aplikacji.

Użytkownik może ustalić swój maksymalny budżet na wydatki. Jeśli wydatki zbliżą się do wskazanej kwoty, Wallet wyśle powiadomienie z ostrzeżeniem. Aplikacja jest ceniona przez użytkowników za czytelne raporty wydatków w formie wykresów.

Moje finanse

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Jej głównym zadaniem jest planowanie domowego budżetu poprzez ustalanie kwot na wydatki i przypisywanie wydatków do poszczególnych kategorii.

Moje finanse są czytelne, dzięki wyróżnieniu kategorii kolorami. Z ich pomocą łatwo tworzy się dokładną analizę sytuacji finansowej. Analiza pomaga ograniczyć zbędne wydatki i znaleźć skuteczny sposób na oszczędzanie.

Spendee

Popularna aplikacja, dzięki której można zaoszczędzić jeszcze więcej. Spendee wyróżnia się nowoczesnym designem i możliwością synchronizacji nie tylko z kontem bankowym, ale i e-portfelem z Bitcoinami. Aplikacja ma na całym świecie ponad 3 mln użytkowników.

Można gromadzić w niej dane o przelewach i transakcjach bezgotówkowych w sposób automatyczny. Wszystkie wydatki dzieli się na kategorie i nadaje się im funkcjonalne etykiety. Dzięki temu użytkownik szybciej zauważa, na co wydaje zbyt dużo i dlaczego brakuje mu pieniędzy na inne potrzeby.

Guilt — Expense Manager

Z tej aplikacji powinni skorzystać wszyscy, którzy nie potrafią zapanować nad impulsywnymi zakupami. Dzięki niej wzbudza się poczucie winy w użytkowniku, który dokona niepotrzebnych zakupów. Kategorie zakupowe są oznaczane za pomocą kolorów. Im ciemniejszy odcień czerwonego dla danej kategorii, tym bardziej należy się od niej powstrzymywać.

Powiadomienia w czasie płacenia za zakupy i miesięczne podsumowanie pomagają użytkownikowi walczyć ze złymi nawykami. Uświadomienie sobie marnowanej kwoty na zbędne wydatki często jest skutecznym bodźcem do zmiany swoich przyzwyczajeń.

Money Lover

Money Lober bezpłatnie pomaga śledzić wydatki i planować oszczędności. Użytkownik może oznaczać swoje cele finansowe, by osiągać je szybciej i skuteczniej. Atutem Money Lover jest możliwość kontrolowania długów i planowania ich szybszej spłaty.

Ponadto aplikacja ma tryb podróżny, w którym turyści mogą przypisywać wydatki do innych kategorii niż w pozostałej części roku. Aplikację może dzielić ze sobą cała rodzina, by w ten sposób lepiej kontrolować wydatki na rachunki, zakupy spożywcze i inne wspólnie użytkowane dobra.

PanParagon

Aplikacja służy głównie do gromadzenia paragonów, jednak w czasie szalejącej inflacji przydaje się również do lepszego zarządzania budżetem. Użytkownik zapisuje w niej zdjęcia paragonów.

Następnie może porównać, o ile wzrosły ceny za podstawowe zakupy, by ograniczyć zbędne wydatki i lepiej zaplanować finanse domowe na kolejne miesiące. Gromadzenie paragonów ułatwia również wybieranie tańszych sklepów i porównywanie cen w różnych supermarketach, dyskontach i osiedlowych sklepikach.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze