Pożyczki pozabankowe to bardzo wygodny produkt, który może znacząco wspomóc nasz budżet i zaaplikować mu szybki zastrzyk gotówki. Mając wystarczającą zdolność kredytową, można spróbować uzyskać kredyt gotówkowy w banku – to jednak i tak trwa dłużej niż pożyczka zaciągana online w firmie pozabankowej.
Czasami warto skusić się na taką chwilówkę lub szybką pożyczkę na kilka miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości.
SPIS TREŚCI:
Pożyczka bankowa czy pozabankowa?
Jeśli zależy ci na czasie, to zdecydowanie pożyczka pozabankowa staje się warta polecenia. Dzięki szybkiej weryfikacji wniosku już po 15 minutach możesz mieć pieniądze na koncie. Takie pożyczki zwykle nie wymagają takiej zdolności kredytowej jak w banku.
Co się z tym wiąże – są obarczone większym ryzykiem, dlatego firmy pozabankowe oferują wyższe oprocentowanie i dlatego ich oferty spłaty mogę być nie tak korzystne, jak w przypadku kredytów bankowych. Analizując to, jak wziąć pożyczkę, należy przede wszystkim określić swoje własne potrzeby w tym czas, kiedy chcemy mieć pieniądze na koncie.
Dokładnie zastanów się, ile potrzebujesz
Nie należy brać kredytów ani pożyczek na kwotę wyższą niż realne potrzeby. Oczywiście można, szczególnie gdy nie jest to kredyt na konkretny cel, a jedynie pożyczka gotówkowa. Trzeba jednak pamiętać, że odsetki naliczane są jako procent od pożyczonej kwoty, rozłożonej na części w czasie. Pożyczając więcej, trzeba będzie więcej zwrócić.
Pożyczając na dłużej, musimy liczyć się ze wzrostem finalnych kosztów pożyczki, czy to w banku, czy w firmie pożyczkowej. Trzeba też pomyśleć, jakie są nasze własne możliwości spłaty raty. Czy 300 złotych miesięcznie nie obciąży zanadto budżetu? A jeśli wybierzemy tylko 150 złotych miesięcznie, o ile miesięcy wydłuży się wtedy czas spłaty?
Czy czas spłaty pożyczki, za którą kupiliśmy na przykład nowy smartfon, nie będzie wówczas dłuższy niż jego okres gwarancyjny lub czas, kiedy trzeba będzie wymienić go na kolejny model? A może po kilku miesiącach pojawią się nowe stałe wydatki i korzystniej jest spłacić raty jak najszybciej, nawet większymi zobowiązaniami miesięcznymi, aby w przyszłości nie obciążyć swojego budżetu? To wszystko bardzo indywidualne kwestie, które koniecznie trzeba przemyśleć.
Jak wziąć pożyczkę?
Jeśli nie wiesz, jak wziąć pożyczkę, skorzystaj z prostych platform wybierających i porównujących dla różne oferty banków oraz firm pożyczkowych. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz propozycje od sprawdzonych, uczciwych oferentów. Poza tym wiesz, że są one dopasowane do indywidualnych potrzeb – które określiłeś we wniosku.
Wniosek, w którym wpisujesz kilka niezbędnych danych o zarobkach i możliwościach finansowych, pozwala sprawdzić zdolność kredytową i dopasować optymalne oferty.
Następnie, po otrzymaniu kilku ofert, trzeba dokładnie je między sobą porównać pod kątem szczegółowych warunków. Podobnie jak porównuje się ceny biletów lotniczych w różnych liniach i cechy przewoźników, ustalając, jakie kryteria są dla nas najważniejsze. Jest to sposób najprostszy i niewymagający długiego buszowania w sieci!