Jak SZYBKO usunąć się z BIK? zależy mi na czasie!

Witam, potrzebuję informacji jak najszybciej usunąć dane z BIK. Ponieważ mam problem, gdyż chciałam wziąć pożyczkę, jednak widnieje mi kwota w BIK-u na 200 zł, gdzie przecież jestem teraz czysta… jaka jest najszybsza droga?

Gdzie tego szukać po zarejestrowaniu się w BIK? Szukam porady w internecie, jednak nigdzie nie ma dokładnej informacji na ten temat, a zależy mi na czasie. Proszę o usunięcie danych z BIK po spłacie kredytu.


Jak usunąć dane z BIK?

Najszybsza droga usunięcia się z BIK to spłata długu i wycofanie zgody na przetwarzanie danych przez BIK po spłacie zobowiązania. Można dodatkowo wysłać wniosek o aktualizację zadłużenia, aby mieć pewność, że BIK wprowadzi zmiany które miały miejsce (spłata zadłużenia).

Poniżej zamieszczam dwa wnioski, pierwszy z nich to:

Wycofanie zgody na przetwarzanie danych przez BIK

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania - WZÓR

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

… a drugi:

Wniosek o aktualizację danych w BIK

Oczywiście oba pisma należy złożyć do naszego wierzyciela, który zamieścił wpis w BIK i któremu kiedyś winni byliśmy pieniądze, pisma należy pobrać, wydrukować, a później wypełnić swoimi danymi i wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Często ludzie popełniają ten błąd, że wniosek o wycofanie zgody na przetwarzanie danych i aktualizację danych w BIK wysyłają do rejestru BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Jest to ogromny błąd, ponieważ BIK nie ma prawa, aby zmieniać sam z siebie cokolwiek w danych, które nadesłała firma pożyczkowa, bank, czy inna instytucja finansowa.

Prawo do zmiany danych w rejestrze ma tylko podmiot które te dane w BIK-u zamieścił!

Kiedy można wystąpić o usunięcie danych z BIK?

Rejestr zakłada tylko 3 sytuacje, w których dłużnik może złożyć wniosek o usunięcie lub korektę danych w rejestrze:

  1. Odwołanie zgody na przetwarzanie danych po spłacie kredytu, pożyczki czy innej należności (np. abonament za telefon).
  2. Gdy upłynęło 5 lat o spłaty problematycznego długu, przez który w rejestrze pojawił się negatywny wpis.
  3. Kiedy znalazłeś się w rejestrze BIK wskutek:
    1. błędu,
    2. nieprawdziwych danych,
    3. nieaktualnych danych.

Jeszcze raz przypomnę: wniosek o usunięcie danych lub ich aktualizację składamy w instytucji finansowej która te dane zamieściła! Nie ma sensu wysyłać tych wniosków do BIK-u, bo to nic nie da.

BIK wprowadza, aktualizuje i wymazuje dane w rejestrze tylko i wyłącznie na pisemny wniosek podmiotu, który te dane zamieścił…

Zdolność kredytowa

W dzisiejszych czasach dbanie o zdolność i historię kredytową jest niezmiernie ważne. Sama się o tym właśnie przekonujesz. Żaden bank ani żadna firma pożyczkowa nikomu pochopnie nie udzieli kredytu czy pożyczki, bez sprawdzenia BIK-u.

Nawet biorąc telefon na abonament, telewizję, czy cokolwiek na raty, zostaniemy skrupulatnie przeskanowani przez dany podmiot, aby ten miał pewność, że jesteśmy godnymi zaufania klientami. Właśnie w takich sytuacjach, wykreślenie z BIK po spłacie zobowiązania bardzo często pomaga.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze