W jakim banku skonsolidować swoje kredyty w JEDEN?

Mam pytanie, jak skonsolidować kredyty w jeden? Chciałbym mieć jedną ratę, a moim długiem są niespłacone zobowiązania. Proszę o podpowiedź, gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? w jakim banku konsolidacja opłaca się najbardziej?


Oczywiście, wiele banków oferuje kredyty konsolidacyjne, żeby znaleźć tę właściwą ofertę, trzeba odwiedzić kilka banków i poprosić o szybką kalkulację, nie podpisując żadnej umowy (zapytanie nie może trafić do BIK).

Decyzja o konsolidacji zadłużenia nie może paść pochopnie, bo zwiążesz się z nowo wybranym bankiem – na bardzo długi okres.

Czym się kierować przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

  1. Wysokość miesięcznej raty – jeśli rata kredytu konsolidacyjnego, którą zaoferował Ci bank, jest mniejsza niż suma rat, które płacisz obecnie, to warto jest się taką ofertą zainteresować.
  2. Okres spłaty – im mniej miesięcy, tym mniej odsetek od kredytu konsolidacyjnego zapłacisz. Prawdopodobnie jednak, decydując się na konsolidację kredytów i pożyczek, spodziewaj się dłuższego okresu ich spłaty, niż jak byś miała spłacać każdy kredyt z osobna.
  3. Ogólna kwota kredytu konsolidacyjnego – no tutaj nie ma co się spodziewać cudów. Wielce prawdopodobne, że całkowita kwota kredytu konsolidacyjnego, będzie większa niż suma wszystkich obecnych Twoich kredytów, chyba że te, brałaś na wyjątkowo kiepskich warunkach?!?
  4. RRSO kredytu – o tym, co to jest RRSO i jak działa <— pisałam tutaj. Porównaj wskaźniki wszystkich kredytów konsolidacyjnych i zwróć uwagę na ten kredyt, który ma najniższe RRSO, a więc jest najtańszy.

Biorąc pod uwagę wszystkie cztery aspekty kredytu konsolidacyjnego, będziesz wiedziała, na który kredyt konsolidacyjny warto się zdecydować.

Kredyt konsolidacyjny – ucieczka przed długami

Działanie kredytu konsolidacyjnego jest dość proste i jest to ciekawy produkt bankowy. Niestety, jeśli szukamy wyjścia z sytuacji, posiłkując się takim kredytem konsolidacyjnym, to znak, że coś jest nie tak z naszym gospodarowaniem budżetem domowym, lub też zbytnio zadłużamy się, ponad swoje finansowe możliwości.

Warto przystanąć na chwilę i przeanalizować co poszło nie tak, dlaczego jestem zmuszona do skorzystania z kredytu konsolidacyjnego? dlaczego nie stać mnie na spłatę rat kredytów i pożyczek, które zaciągnęłam?

Kredyt konsolidacyjny bardzo często jest droższy od kredytów i pożyczek, jakie mamy, ponieważ banki udzielają takiego kredytu na długi okres, obniżając tym samym ratę kredytu. Patrząc dalekowzrocznie, do zapłaty najprawdopodobniej przyjdzie nam całkiem spora sumka…

Kredyt konsolidacyjny z BONUSEM?!

Jeśli pozwoli na to Twoja zdolność kredytowa, to wielce prawdopodobne, że bank „wyskoczy” z propozycją, że do kredytu konsolidującego, dorzuci mały prezencik w formie dodatkowej kasy “na drobne wydatki”.

Oczywiście nie wolno przyjmować tej oferty, bo zaciągniesz kolejny niepotrzebny dług, rata się powiększy (a nie na tym Ci przecież zależy), a pieniądze rozejdą się nie wiadomo na co…

Ranking kredytów konsolidacyjnych

ranking-kredytów-konsolidacyjnych

Jak widać na załączonym obrazku, kredytów konsolidacyjnych jest na rynku dość dużo, na pewno wybierzesz coś właściwego. Pamiętaj, aby przy wyborze kredytu, kierować się czterema aspektami, o których pisałam w powyższym artykule!

Koniecznie przeczytaj o:

  1. [PORADNIK] Jak działają kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych
  2. Konsolidacja chwilówek [PORADNIK] jak spłacić kilka chwilówek naraz
  3. Czy mam szansę na konsolidację 2 kredytów?
  4. Pożyczka konsolidacyjna na spłatę pożyczek?

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze