Czy mam szansę na konsolidację 2 kredytów? Credit Agricole i Santander

Mam kredyt w Credit Agricole – rata 1250 i kredyt w Santander Banku – rata 3.300 zł. Czy mam szansę na jakąś konsolidację tych kredytów?

Do tej pory jakoś sobie radziłam, ale zaczęły się problemy finansowe, mam do tyłu po jednej racie, czy byłaby możliwość wydłużenia okresu kredytowania z mniejszymi ratami? oczywiście bez dodatkowej gotówki, proszę o radę jak naleźć dobry kredyt konsolidacyjny!


Kredyt konsolidacyjny Santander i Credit Agricole

Konsolidacja tych dwóch oddzielnych kredytów, to całkiem trafiony pomysł, jeśli miewasz trudności w spłacaniu rat. Musisz oczywiście liczyć się z tym, że bank wnikliwie przeanalizuje Twoją zdolność kredytową i historię w BIK. Wspominasz, że jesteś jedną ratę do tyłu ze spłatą obydwóch kredytów, jeśli chcesz skonsolidować te kredyty, to jak najszybciej spłać obie raty, żeby BIK nie zanotował opóźnień, bo banki zaczną kręcić nosem i mogą nie zgodzić się na konsolidację.

Jeśli już się z tym uporasz, to bardzo wnikliwie przejrzyj oferty banków, bo wiele z nich, zastrzega maksymalną kwotę konsolidacji kredytów oraz maksymalny czas, na jaki można taki kredyt rozłożyć! Więc także i te czynniki przy wyborze kredytu weź pod uwagę!

Dla przykładu mogę podać, że np. mBank udziela właśnie kredyty konsolidacyjne do 180 tys. zł, a Alior Bank aż do 200 tys. zł! Żeby znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny, poszukaj w internecie rankingi kredytów konsolidacyjnych, tam z pewnością otrzymasz aktualną ofertę banków, np. coś w rodzaju:

ranking-kredytów-konsolidacyjnych

Co mi da konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów jest w stanie uchronić Cię przed wpadnięciem w pętle zadłużenia, ponadto, łącząc oba kredyty w jedną ratę, można obniżyć kwotę raty nawet o 30%!

Wszystko zależy od tego, na jakich warunkach zaciągnęłaś jeden i drugi kredyt, czy były to dobre warunki, oraz od tego, jak dobrą ofertę konsolidacji kredytów znajdziesz na aktualnym rynku finansowym.

Co analizować szukając kredytu konsolidacyjnego?

 • Oprocentowanie kredytu – jest to decydujący czynnik świadczący o tym, czy ten kredyt konsolidacyjny będzie drogi, czy nie, czy będzie opłacalny, czy nie bardzo… Bank indywidualnie określi oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, bazując na Twojej zdolności kredytowej i historii w BIK. Oprocentowanie kredytu zawsze składa się z dwóch czynników:
  • WIBOR 3m
  • Marża banku (zwykle od 2 do 5%)
 • Prowizja za udzielenie kredytu – niektóre banki pobierają prowizję, a niektóre nie. Jeśli bank pobiera prowizję od udzielenia kredytu, to jest to zwykle od kilku do kilkunastu proc. wartości kredytu konsolidacyjnego.
 • Cel, na który można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny. W Twoim przypadku konsolidacji poddane będą dwa kredyty bankowe, więc nie będzie z tym problemu, ale ludzie próbują skonsolidować różne długi… Bank niechętnie skonsoliduje:
  • kredyty preferencyjne (z dopłatą, np. pomocy socjalnej czy ze środków UE),
  • zobowiązania w SKOK-ach,
  • pożyczki od instytucji pozabankowych (parabanków),
  • kredyty studenckie,
 • Rodzaje kredytów konsolidacyjnych:
  • hipoteczne kredyty konsolidacyjne – zabezpieczeniem takiego kredytu staje się wtedy nieruchomość kredytobiorcy. Dużym plusem jest to, że taki kredyt z zabezpieczeniem hipotecznym banki udzielają na długie lata i z niższym oprocentowaniem, wszystko dzięki zabezpieczeniu, jakim będzie dana nieruchomość.
  • kredyty konsolidacyjne bez hipoteki – decydując się na taki kredyt, bank nie wymaga zabezpieczenia w formie nieruchomości. Niestety kwoty, które banki przeznaczają na kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, są o wiele mniejsze i na krótszy okres!
 • Robota papierkowa – czasami ogrom pracy, który będziesz musiała włożyć w przygotowanie wszystkich dokumentów, które wymaga bank, nie pozwoli Ci na wzięcie takiego kredytu, bo np. czas depcze po piętach i po prostu będzie to trwało zbyt długo… Już dziś możesz przyszykować najczęściej wymagane dokumenty przy staraniu się o kredyt konsolidacyjny, są to:
  • Oświadczenie o stanie cywilnym
  • Umowy kredytowe konsolidowanych zobowiązań
  • Wyciągi z kart kredytowych (jeśli posiadasz)
  • Wyciąg z rachunku osobistego
  • Zaświadczenie potwierdzające formę zatrudnienia oraz wysokość dochodów

Mam nadzieję, że pomogłam Ci nieco w rozeznaniu. Kredyty, które posiadasz, na pewno da się skonsolidować w jedną ratę, wszystko musisz zrobić, to spłacić szybko obie raty kredytów, żeby być na zero z bankami. Następnie wybierz najlepszą ofertę na kredyt konsolidacyjny, przygotuj najczęściej wymagane dokumenty i zaaplikuj o ten kredyt.

Trzymam kciuki, żebyś znalazła jak najlepszy kredyt, który pozwoli Ci obniżyć comiesięczną ratę!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

7 komentarzy w “Czy mam szansę na konsolidację 2 kredytów? Credit Agricole i Santander”
 1. Konsolidacja kredytów w moim przypadku pozwoliła uchronić mnie, przed wpadnięciem w pętle zadłużeniową, a co za tym idzie, konsolidacja najzwyczajniej w świecie uratowała mnie przed ciężką sytuacją finansową. Oczywiście konsolidowanie zadłużenia nie jest atrakcyjne pod kątem kwoty jaką musimy zwrócić, jest ona dużo wyższa od moich poprzednich kredytów, jednak niska rata umożliwiła mi najzwyczajniej w świecie zachowanie stabilizacji i płynności finansowej. Należy umówić się z doradcą danego banku i przeprowadzić rozmowę, zebrać wszystkie niezbędne dokumenty i co najważniejsze nie zalegać ze spłatą rat posiadanych przez nas kredytów. Pewnie, że konsolidacja to w wielu przypadkach, okazja do połączenia wszystkich kredytów w jeden cały, a tym samym spłacania jednej i określonej raty w wyznaczonym do tego terminie. Zanim zdecydowałam się na konsolidację, uwzględniłam wszystkie za oraz przeciw, okazało się, że w moim przypadku, wiele argumentów przemawia na jej korzyść.

 2. Zawsze konsolidacja uzależniona jest od kilku ważnych kwestii, u mnie oczekiwali co oczywiste: zaświadczenia o zarobkach moich oraz męża, jednocześnie braku zaległości w spłacie kredytu. Doradca w banku pomógł mi nie tylko w przeniesieniu obu kredytów do tego banku, w którym uzyskałam konsolidację, lecz jednocześnie dopasował wysokość raty do moich możliwości. Pewnie, że minusem kredytu konsolidacyjnego jest fakt, że spłacamy go znacznie dłużej, jednak przy bliższym przyjrzeniu, niekiedy okazuje się on dla nas atrakcyjnym rozwiązaniem i nie rzadko – jedynym rozwiązaniem. Konsolidacja kredytów to udogodnienie a nawet opcja, z jakiej skorzystanie ma co oczywiste sens, w mojej sytuacji to rozwiązanie które pomogło mi w zachowaniu stabilizacji finansowej. Dzisiaj mogę powiedzieć, iż kredyt konsolidacyjny, okazał się dla mnie okazją nie tylko do zmniejszenia raty, ale również zachowania budżetu domowego w przysłowiowych rydzach. Credit Agricole oraz Santander Bank posiadają kredyt konsolidacyjny, dlatego warto przeanalizować ofertę jednego i drugiego.

 3. MądryŁukasz

  Warto poznać kredyt konsolidacyjny z perspektywy tego co generuje i oferuje, nie sądziłem że również i ja będę zmuszony zdecydować się na skorzystanie z takiego rozwiązania. Pewnie, że było to spowodowane tym, że raty poszczególnych kredytów, oraz innych posiadanych przeze mnie pożyczek, były nie tylko rozłożone w nierównomierny pod względem terminu sposób [rozsiane po całym miesiącu], lecz przede wszystkim mocno odczuwałem je po zasobności swojego portfela :( Nie chciałem popaść w długi, ani tym bardziej posiadać jakichkolwiek opóźnień, gdy chodzi o spłatę posiadanych przeze mnie kredytów i pożyczek. Udałem się więc do doradcy kredytowego i co najważniejsze już po chwili wiedziałem, jaki bank zaoferuje mi najlepszą konsolidację, takie posunięcie uważam za nader korzystne. Jeżeli w pewnym momencie spłacania swoich zobowiązań dostrzeżemy, że kwota samych rat kredytowych jest dla nas zdecydowanie za wysoka, to podobnie jak w moim przypadku, kredyt konsolidacyjny jest opcją którą nie tylko warto rozważyć lecz jedną z tych, na jaką należy się zdecydować.

 4. Przemek Wolski

  Uważam, że konsolidacja to w sytuacji która jest przedstawiona powyżej, jak najbardziej sensowne i trafne rozwiązanie, oczywiste jest iż pomoże ona w zachowaniu stabilizacji finansowej. Ja niesłusznie uważałem, że kredyt konsolidacyjny nie pomoże mi w spłacie posiadanych przeze mnie zobowiązań, dzisiaj najzwyczajniej w świecie mogę powiedzieć że byłem w nie lada błędzie. Dodatkowo uważam, iż sam kredyt konsolidacyjny to nie tylko trafne rozwiązanie ale takie za którym przemawia wiele adekwatnych zalet, na pewno niekiedy pomoże on nie popaść w długi a tym samym na spokojne spłacanie naszych zobowiązać. Oczywiście zanim u mnie kredyt konsolidacyjny stał się faktem, musiałem się o niego samodzielnie postarać choć słyszałem, że niektóre banki same wychodzą z taką propozycją. Przejrzałem ofertę kilku z nich i właśnie kredyt konsolidacyjny Credit Agricole wydał mi się najbardziej optymalny pod tym względem, może dlatego że miałem u nich już konto bankowe i jeden z większych ale terminowo spłacanych kredytów.

 5. Witam. Posiadam 4 kredyty w jednym banku dokładnie w Credit Agricole. Miesięcznie kosztuje mnie to 2100 zł. Jestem po jednej racie do tyłu. Czy jest jakaś możliwość obniżenia kosztów miesięcznych? Czy mój bank może skonsolidować te 4 kredyty w jedną całość żeby rata była mniejsza? Bardzo proszę o poradę co powinnam zrobić.

  1. Janina Gołębiecka

   Jedynym sposobem na obniżenie miesięcznej raty jest konsolidacja kredytów. Wtedy rozkładasz swoje zadłużenie obejmujące kwotę wszystkich czterech kredytów na tak długo jak potrzebujesz. Niestety, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w banku, trzeba spełnić kilka warunków, banki są bardzo wybredne. Mniej wybredne są natomiast firmy pożyczkowe które udzielają pożyczek konsolidacyjnych, ale za to pożyczka taka jest wyżej oprocentowana. Spróbuj złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w banku, nad pożyczką możesz się ewentualnie w przypadku odmowy z banku zastanowić, ale pamiętaj, że pożyczki konsolidacyjne rzadko kiedy są opłacalne…

 6. Wzięłam dwa kredyty w roku – nieprzemyślane i chciałabym je spłacić i płacić mniejszą ratę. Jeden kredyt płacę na ratkę 362 zł, a drugi 530 zł. Chciałabym otrzymać kredyt na spłatę tych dwóch kredytów i parę zł mieć jeszcze na dowolne wydatki. Utrzymuje się z emerytury w wysokości 800 zł, a nieudokumentowany dochód, to opiekuje się dwojgiem dzieci za co mam 1500 zł miesięcznie.

  Czuje, że mnie to wszystko przerasta. Czy jest możliwość uzyskania kredytu w wysokości 15 000 zł z miesięcznymi dużo mniejszymi ratami? albo chociaż na spłatę jednego kredytu w wysokości 6 000 z ratą w granicach 300 zł?

Comments are closed.