Afera w GetBack – co z dłużnikiem? czy mam dalej spłacać dług??

Witam. Czy spłacać dług w GetBack? Miałam zadłużenie z tytułu niezapłacenia faktury za telefon w kwocie 150 zł z 2015 r. Nie spłaciłam, teraz Getback wydzwania, że mam spłacić kwotę 450 zł, ale żadnego pisma od nich nie dostałam, tylko aby telefonicznie, ustaliliśmy raty, ale sygnatury nadal nie ma, kazała mi tylko wpisać „spłata zadłużenia Play” w tytule zapłaty.

Usłyszałam dzisiaj o tej aferze z Getback i pytanie, co dalej, czy faktycznie ten dług jest przedawniony i jak dalej to załatwić? spłaciłam połowę już, ale jak mam spłacać, a potwierdzenia nie będzie, że spłaciłam…? proszę o poradę co dalej, nie chce płacić długu, a za jakiś czas okaże się, że dług nadal niespłacony…


Co z dłużnikami Getback?

Skoro spłaciłaś połowę zadłużenia, to przedawnienie uległo przerwaniu w dniu, kiedy wpłaciłaś pierwszą ratę. Ponieważ spłata choćby części zadłużenia przerywa bieg przedawnienia długu, więc podniesienie zarzutu przedawnienia będzie bezskuteczne. O przerwaniu biegu przedawnienia <— dość obszernie pisałam w tym artykule, koniecznie tam zajrzyj.

Jeśli chodzi samą firmę GetBack…

get-back-firma-windykacyjna
Firma windykacyjna GetBack

Spółka GetBack na ogół skupia się i zajmuje zarządzaniem wierzytelnościami. Firma GetBack powstała już w 2012 r., aby w lipcu 2017 r. jej akcje zostały wprowadzone na Giełdę Papierów Wartościowych.

Niestety w kwietniu tego roku, GPW na wniosek Krajowego Nadzoru Finansowego, zawiesiła obrót akcjami firmy GetBack. Zawieszenie obrotu akcjami GetBack zostało wprowadzone przez fałszywe informacje, że firma ta prowadzi negocjacje z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie finansowania w wysokości do 250 mln zł.

To była jedyna przyczyna całego szumu, jaki wytworzył się wokół firmy GetBack.

Osobiście więc uważam, że afera związana z GetBack nie będzie miała żadnego wpływu na sprawy obecnie toczące się w relacjach dłużnik<—>GetBack. Jeśli tak jak pisałam, przedawnienie Twojego długu uległo przerwaniu, to aby nie narażać się na dodatkowe odsetki karne i ingerencję komornika, powinnaś kontynuować spłacenie swojego zadłużenia. To zaledwie kilkaset złotych.

Jeśli martwisz się o brak potwierdzeń z GetBack o wpłacaniu przez Ciebie środków pieniężnych na ich konto na poczet zadłużenia, to zawsze do dyspozycji masz wyciągi z konta bankowego, potwierdzające, że dana kwota trafiła na rachunek bankowy GetBack, możesz też poprosić tę firmę o przesłanie Ci pisemnego podsumowania Twojego zadłużenia w GetBack.

Odnośnie jeszcze przerwania biegu przedawnienia, załączam art. 123 Kodeksu Cywilnego: przypadki przerwania biegu przedawnienia:

§ 1. Bieg przedawnienia przerywa się:

1) przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia;

2) przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje;

3) przez wszczęcie mediacji.

Poza tym, skoro została Ci do spłaty jedynie kwota około 200 zł, to za te pieniądze nie warto robić czegokolwiek, aby próbować uchylić się od płaty reszty zobowiązania. Spłać te pieniądze jak najszybciej, na koniec poproś GetBack o przesłanie Ci oświadczenia, że dług został całkowicie przez Ciebie spłacony i zapomnij o całej sprawie. Życzę wszystkiego dobrego!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

10 komentarzy w “Afera w GetBack – co z dłużnikiem? czy mam dalej spłacać dług??”
 1. No tak, są kancelarie online i fundacje które namawiają na FB do wysyłania skanów dokumentów w sprawach tego typu, a przecież jest to przerwanie biegu przedawnienia…

 2. Nic nikomu nie wysyłajcie, GetBack zamknął już nawet biuro ze zdjęcia powyżej codziennie przechodzę obok i można odetchnąć z ulgą bo wreszcie bandyci upadli ;)

 3. Witam. Dostałam wezwanie do zapłaty z Getback na kwotę 428 zł. Za mandaty z 2009 i 2011 brak biletu za przejazdy. Uznałam dług niewłaściwie. Ale nie wpłaciłam żadnej kwoty, czy mogę podnieść zarzut przedawnienia tych mandatów? Pozdrawiam

 4. Andżelika

  Witam

  Dostałam wezwanie do zapłaty za dwa mandaty z komunikacji miejskiej. Jeden z 2009 roku drugi z 2011. Kwota 428 zł. Dowiedziałam się, że moja mama rozmawiała przez czat z getbackiem jako ja i zgodziła się spłacić zadłużenie. Jak się odwołać do tego. Mandaty dawno się przedawniły…

 5. Dostałem zawiadomienie od GetBack o cesji wierzytelności. Getback przejął getpro NSFIZ i moje jakieś ponoć zadłużenie z roku 2003 w wysokości 3190 zł i nękają mnie pismem, że mam natychmiast zapłacić dług.

 6. Mam 4 wierzycieli u komornika, oprócz tego spłacam Getback poprzez corpus juris. Poza tym jestem też u tego samego komornika wierzycielem alimentów 16 tys. Jest mi winna pani która urodziła mojego syna i zostawiła mnie z dzieckiem i długami.

  Z racji tego że uczciwie zarabiam i pracuję nie przysługują mi żadne świadczenia socjalne. Ani rodzinne, ani 500+ ani nic. Nawet z 300+ miałem problem bo zostało na 2 dni zablokowane przez bank na wniosek komornika oczywiście.

  Doszło w pewnym momencie do takiej sytuacji, że komornik poprzez bank zablokował mi kwotę 400 zł której sam od matki dziecka nie potrafił odzyskać. W momencie kiedy przysłała mi pieniądze dla syna musiałem prosić! komornika i bank żeby je odblokowali.

 7. Witam, niedawno odebrałem wezwanie do zapłaty skierowane do mojego brata (brat od 20 lat przebywa za granicą) z firmy Getback, kwota do zapłaty 7,500 zł. Z tego co udało mi się ustalić, chodzi o pożyczkę z 1998 r. wziętą w Getinbank-u . I tu moje pytanie, czy dług ten nie jest przedawniony? czy trzeba go spłacać firmie Getback? Powiem jeszcze, że w wezwaniu straszą że sprawę skierują do sądu.

 8. Aleksandra

  Miałam ugodę z firmą windykacyjną Getback – nie wywiązałam się z ugody ponieważ dźwignęli mi ratę miesięczna na która mnie nie stać. Windykatorzy dzwonią codziennie, straszą mnie z tego co mi wiadomo dług jest za telefon z 2015 roku. Mówiłam, że jestem wstanie płacić po 50 zł miesięcznie, lecz ich odpowiedzi są że 100 zł – nie mam skąd wziąć na spłatę, czy mój dług jest przedawniony?

 9. Dzień dobry. W 2007 r zaciągnęłam kredyt, jednak z powodów nieoczekiwanej straty pracy nie mogłam spłacać rat. W 2008 wypowiedział mi bank umowę, a w 2010 dał sprawę do sądu o klauzulę wykonalności. W 2011 komornik umorzył z powodu bezskutecznej egzekucji. W 2018r bank sprzedał dług firmie windykacyjnej getback. Czy dług może być już przedawniony?

 10. Witam, na skutek nagłej przewlekłej choroby nie byłam w stanie spłacić długu w banku na kwotę 8000. Mój dług odkupił Getback i teraz mam do spłaty 26 tys. Co robić? Komornik umorzył postępowanie w całości 2016-06-03. Wtedy należność główna wynosiła 10 tys. Odsetki nalicza bank 19 800!!!! Proszę o pomoc, jestem po przeszczepie i zawale. Lekarstwa na miesiąc kosztują 600 zł, a renta 850 zł błagam o pomoc.

Comments are closed.