Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Afera w GetBack – czy mam dalej spłacać dług??

Witam. Miałam zadłużenie z tytułu nie zapłacenia faktury za telefon w kwocie 150 zł z 2015 r. Nie spłaciłam, teraz Getback wydzwania że mam spłacić kwotę 450 zł, ale żadnego pisma od nich nie dostałam, tylko aby telefonicznie, ustaliliśmy raty, ale sygnatury nadal nie ma, kazała mi tylko wpisać „spłata zadłużenia Play” w tytule zapłaty.

Usłyszałam dzisiaj o tej aferze z Getback i pytanie co dalej, czy faktycznie ten dług jest przedawniony i jak dalej to załatwić? spłaciłam połowę już, ale jak mam spłacać, a potwierdzenia nie będzie że spłaciłam…? proszę o poradę co dalej, nie chce płacić długu, a za jakiś czas okaże się, że dług nadal nie spłacony…


Skoro spłaciłaś połowę zadłużenia, to przedawnienie uległo przerwaniu w dniu, kiedy wpłaciłaś pierwszą ratę. Ponieważ spłata choćby części zadłużenia przerywa bieg przedawnienia długu, więc podniesienie zarzutu przedawnienia będzie bezskuteczne. O przerwaniu biegu przedawnienia <– dość obszernie pisałam w tym artykule, koniecznie tam zajrzyj.

Jeśli chodzi samą firmę GetBack…

get-back-firma-windykacyjna

Firma windykacyjna GetBack

Spółka GetBack generalnie skupia się i zajmuje zarządzaniem wierzytelnościami. Firma GetBack powstała już w 2012 r., aby w lipcu 2017 r. jej akcje zostały wprowadzone na Giełdę Papierów Wartościowych.

Niestety w kwietniu tego roku, GPW na wniosek Krajowego Nadzoru Finansowego, zawiesiła obrót akcjami firmy GetBack. Zawieszenie obrotu akcjami GetBack zostało wprowadzone przez fałszywe informacje, że firma ta prowadzi negocjacje z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie finansowania w wysokości do 250 mln zł.

To była jedyna przyczyna całego szumu jaki wytworzył się wokół firmy GetBack.

Osobiście więc uważam, że afera związana z GetBack nie będzie miała żadnego wpływu na sprawy obecnie toczące się w relacjach dłużnik<–>GetBack. Jeśli tak jak pisałam, przedawnienie Twojego długu uległo przerwaniu, to aby nie narażać się na dodatkowe odsetki karne i ingerencję komornika, powinnaś dalej kontynuować spłacenie swojego zadłużenia. To zaledwie kilkaset złotych.

Jeśli martwisz się o brak potwierdzeń z GetBack o wpłacaniu przez Ciebie środków pieniężnych na ich konto na poczet zadłużenia, to zawsze do dyspozycji masz wyciągi z konta bankowego, potwierdzające, że dana kwota trafiła na rachunek bankowy GetBack, możesz też poprosić tą firmę o przesłanie Ci pisemnego podsumowania Twojego zadłużenia w GetBack.

Odnośnie jeszcze przerwania biegu przedawnienia, załączam art. 123 Kodeksu Cywilnego: przypadki przerwania biegu przedawnienia:

§ 1. Bieg przedawnienia przerywa się:

1) przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia;

2) przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje;

3) przez wszczęcie mediacji.

Poza tym, skoro została Ci do spłaty jedynie kwota około 200 zł, to za te pieniądze nie warto robić czegokolwiek, aby próbować uchylić się od płaty reszty zobowiązania. Spłać te pieniądze jak najszybciej, na koniec poproś GetBack o przesłanie Ci oświadczenia, że dług został całkowicie przez Ciebie spłacony i zapomnij o całej sprawie. Życzę wszystkiego dobrego!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...


6 komentarzy

 1. Jagoda

  No tak, są kancelarie online i fundacje które namawiają na FB do wysyłania skanów dokumentów w sprawach tego typu, a przecież jest to przerwanie biegu przedawnienia…

 2. Rafik

  Nic nikomu nie wysyłajcie, GetBack zamknął już nawet biuro ze zdjęcia powyżej codziennie przechodzę obok i można odetchnąć z ulgą bo wreszcie bandyci upadli ;)

 3. Katarzyna

  Witam. Dostałam wezwanie do zapłaty z Getback na kwotę 428 zł. Za mandaty z 2009 i 2011 brak biletu za przejazdy. Uznałam dług niewłaściwie. Ale nie wpłaciłam żadnej kwoty, czy mogę podnieść zarzut przedawnienia tych mandatów? Pozdrawiam

 4. Andżelika

  Witam

  Dostałam wezwanie do zapłaty za dwa mandaty z komunikacji miejskiej. Jeden z 2009 roku drugi z 2011. Kwota 428 zł. Dowiedziałam się, że moja mama rozmawiała przez czat z getbackiem jako ja i zgodziła się spłacić zadłużenie. Jak się odwołać do tego. Mandaty dawno się przedawniły…

 5. Wiesław

  Dostałem zawiadomienie od GetBack o cesji wierzytelności. Getback przejął getpro NSFIZ i moje jakieś ponoć zadłużenie z roku 2003 w wysokości 3190 zł i nękają mnie pismem, że mam natychmiast zapłacić dług.

 6. gość

  Mam 4 wierzycieli u komornika, oprócz tego spłacam Getback poprzez corpus juris. Poza tym jestem też u tego samego komornika wierzycielem alimentów 16 tys. Jest mi winna pani która urodziła mojego syna i zostawiła mnie z dzieckiem i długami.

  Z racji tego że uczciwie zarabiam i pracuję nie przysługują mi żadne świadczenia socjalne. Ani rodzinne, ani 500+ ani nic. Nawet z 300+ miałem problem bo zostało na 2 dni zablokowane przez bank na wniosek komornika oczywiście.

  Doszło w pewnym momencie do takiej sytuacji, że komornik poprzez bank zablokował mi kwotę 400 zł której sam od matki dziecka nie potrafił odzyskać. W momencie kiedy przysłała mi pieniądze dla syna musiałem prosić! komornika i bank żeby je odblokowali.

NAPISZ KOMENTARZ