Witam. Mam wypowiedziane kredyty w banku PKO. Próbowałem się dogadać z bankiem ale bezskutecznie, chciałem za wszystko płacić, oferowałem ratę 700 zł miesięcznie, ale bank odrzucił moją propozycję i teraz sprawa wygląda tak, że zarabiam ok 2300 zł netto.

Wcześniej w innej pracy miałem więcej ale jeszcze doszły mi alimenty 900 zł, które płacę na czas, zostaje mi ok 1400 zł – niestety lada chwila spodziewam się komornika, proszę o radę co robić, ile może mi zabrać komornik z wypłaty? Pozdrawiam.

Wypowiedziane umowy kredytowe:

  1. Hipoteczny na działkę 80 tyś rata 600 zł,
  2. Konsolidacja 70 tyś rata 1100 zł,
  3. Gotówka 25 tyś rata 400 zł.

A więc Twoje całkowite zadłużenie wynosi 175.000 zł, no jest to sporo, nie ukrywam :-). Bank w życiu nie zgodziłby się na spłatę tak dużej kwoty, za jedynie 700 zł na miesiąc. Ja oczywiście rozumiem, że na tyle Cię stać, tylko szkoda, że bank tego nie rozumie…

Jeśli umowy kredytowe i pożyczkowe zostały wypowiedziane, to bank zapewne dał Ci 30 dni na zwrot całej łącznej kwoty pożyczek. Podejrzewam, że nie wywiążesz się z tego warunku i bank niestety odda sprawę do wewnętrznej lub zewnętrznej firmy windykacyjnej.

Dlatego przeczytaj teraz artykuł jak działają firmy windykacyjne, musisz być też przygotowany na uporczywe nękanie przez windykację <– czytając ten artykuł, będziesz wiedział co robić w takich wypadkach, dlatego koniecznie go przeczytaj.

Jeśli firmie windykacyjnej skończą się środki, zasoby i pomysły na wyegzekwowanie od Ciebie należnej wierzycielowi kwoty, to sprawa trafi do komornika.

Ile komornik zabierze z wypłaty?

Pomijając środki pieniężne które przeznaczasz na alimenty, to na rękę co miesiąc masz 1400 zł. Ile z tego może zająć komornik? nie pisałeś nic o umowie jaka łączy Ciebie i pracodawcę, więc zakładam, że jest to umowa o pracę na czas nieokreślony.

W takim wypadku, komornik musi pozostawić Ci do dyspozycji „na życie” kwotę 1530 zł/msc. Jeśli zostaje Ci jedynie 1400 zł netto, to komornik z tego nic nie będzie mógł zająć.

Dla zarabiających więcej, zostawiam tabelkę ułatwiającą kalkulację wysokości kwoty wolnej od zajęcia komorniczego:

kwoty-wolne-od-zajęcia-komorniczego-tabela

Kwoty wolne od zajęcia komorniczego

Jeśli pytasz co robić w takiej sytuacji, to nie jestem pewna czy możesz z takim długiem zrobić cokolwiek… szczególnie przy Twoich obecnych dochodach. Jeśli drastycznie ich nie zwiększysz, to żadne inne rozwiązanie Ciebie nie poratuje.

Nie wiem, może wyprzedaż majątku? czy jest coś, czego sprzedaż przyniosłaby Ci większą sumę pieniędzy? nie wiem, ziemia, mieszkanie czy dom? Jeśli nie posiadasz nic, to być może wyjściem z sytuacji będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Nie wiem na ile pasuje Ci taka opcja, ale zanim powiesz kategoryczne NIE, przeczytaj Nasz artykuł, który wyjaśnia czym jest i na czym polega ogłoszenie upadłości konsumenckiej <– koniecznie zapoznaj się z tym materiałem. Być może zauważysz tu dla siebie jakieś nowe opcje.

Życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki, aby długi których kiedyś niemądrze narobiłeś, nie wyrządziły Ci w życiu zbyt wielkiej krzywdy. Mam nadzieję, że jakoś sobie z tym poradzisz. Pozdrawiam!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!
1 Udostępnień