Jak poradzić sobie z długami? wypowiedzenie umowy kredytów

Mam długi już ponad 50. 000 zł, wypowiedziane umowy kredytów, w czym dwa już na etapie egzekucji komorniczych. Mieszkam w mieszkaniu rodziców, nie posiadam żadnego majątku, mam tylko wynagrodzenie za pracę 1.700 zł, z którego ciężko wyżyć. Proszę o pomoc.


Wypowiedzenie umowy kredytu

Konsekwencją wypowiedzenia umowy kredytu przez bank, jest konieczność całkowitej spłaty zaciągniętego kredytu – i tu rodzi się największy problem, bo skąd wziąć tyle kasy prawda?

Okres wypowiedzenia umowy kredytu to 30 dni, a jeśli jest zagrożenie upadłością, to termin ten skracany jest przez banki do dni 7.

Co robić?

Myślę, że już dawno za późno na szukanie rozwiązania, ponieważ machina ruszyła… Szkoda, że nie napisałaś do mnie, kiedy pojawiły się pierwsze opóźnienia w spłacie kredytów, wtedy można by było ułożyć jakiś plan wyjścia z długów.

Mimo wypowiedzenia umowy kredytowej spróbuj dogadać się z bankiem, oczywiste jest, że musisz mieć jakąś kartę przetargową, najlepiej dużo wyższe dochody niż te, które masz obecnie.

Czyli radzę Ci znalezienie nowej lepiej płatnej pracy, robienie nadgodzin, czy znalezienie pracy dodatkowej na weekendy. Możesz też poprosić o podwyżkę. Możesz jeszcze wyjechać na kilka miesięcy za granicę i zarobić większe pieniądze przy pracach sezonowych – poważnie rozważ tę możliwość!

Kwota 50.000 zł to jeszcze nie jest takie duże zadłużenie, można w kilka lat z tego długu się wygrzebać… ale potrzebny Ci będzie do tego ogromny zapał do naprawy finansów, wytrwałość w dążeniu do celu i ogromna determinacja. Oczywiście na bok odchodzą wszelkie wydatki ponad te, które potrzebne są Ci do życia. Mieszkasz z rodzicami, więc będzie Ci łatwiej…

Skoro nie masz żadnego majątku, to komornik nie zabierze Ci nic, ale z pewnością zawita do domu, w którym mieszkasz z rodzicami. Tam na miejscu będzie szukał ruchomości, które mógłby wystawić na licytację komorniczą, by je później sprzedać. Myślę, że powinnaś przygotować rodziców na wizytę komornika.

Dobrze, jeśli będziesz miała dowody zakupów tych droższych ruchomości, wystawione na rodziców. W ten sposób komornik nie będzie mógł zabrać niczego, co należy do rodziców, ale to trzeba będzie jakoś udokumentować.

Ile komornik zabierze z pensji?

Musisz liczyć się z tym, że komornik zajmie Ci część pensji i na konto bankowe będziesz otrzymywać jedynie kwotę wolną od zajęcia komorniczego. To ile zabierze Ci komornik z pensji <— sprawdzisz tutaj.

Dla ułatwienia sobie życia możesz rozważyć założenie konta, którego nie znajdzie komornik w Skrill lub VIABUY.

Radzę Ci skupić się na zwiększeniu zarobków, zdobycie dodatkowych pieniędzy to w zasadzie jedyny i najlepszy sposób na wyjście z długów!

Warto teraz przeczytać:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

3 komentarzy w “Jak poradzić sobie z długami? wypowiedzenie umowy kredytów”
  1. Mój problem polega na tym, ze wzięłam dużo pożyczek i innych rzeczy, a teraz ciężko mi to spłacić. Niektóre pożyczki już są na drodze sądowej, a inne jeszcze nie. Nie wiem jak uregulować to wszystko, nie mając dużych pieniędzy…

    1. Janina Gołębiecka

      Nie mając żadnych środków finansowych nie będziesz w stanie spłacić tych długów, niestety niema tutaj drogi na skróty. Musisz zwiększyć swoje dochody, na blogu już wielokrotnie pisałam jak to zrobić. Poszukaj!

  2. Witam, chodzi o wypowiedzenie umowy z banku. Bank wypowiedział mi umowę z banku, co mogę zrobić? mam do spłaty około 6 tys, nie wiem co robić, bank wypowiedział mi umowę dlatego, że nie spłaciłam w terminie pożyczki, a straciłam prace i mieli mi ją przedłużyć i nic. Teraz mam zapłacić ponad 6 tys, ale nie mam skąd wziąć pieniędzy… mogę się jakoś dogadać z bankiem, czy już nic się z tym nie da zrobić? może ktoś był w podobnej sytuacji?

Comments are closed.