Niespłacony debet na koncie bankowym – bank nęka telefonami, co teraz?

Witam, co jeśli nie spłacę debetu na czas? mam niespłacony debet w PKO. Bank dając mi umowę do podpisu umowy przy zakładaniu konta, umieścił tam małymi literami, że jak mi się skończą środki na koncie, to dołożą mi debet 500 zł i ja nie wiedząc, że z tego debetu korzystam, to go wykorzystałam.

Niestety teraz nie pracuje i nie mam z czego spłacić tego debetu, a bank PKO bank Polski ściga mnie listami poleconymi, telefonami nęka, SMS-ami i na dodatek komornikiem.

Ja już nie wiem co robić z tym bankiem, nie idzie się dogadać, bo już próbowałam, nalicza mi odsetki już mam 527,40 zł. Proszę o pomoc jak najszybciej, ponieważ boje się komornika. Pomocy. Ja już myślę o samobójstwie, bo nie wiem już co zrobić… jak spłacić debet na koncie PKO?


Niespłacony debet na koncie

Nie od dziś wiadomo, że to, co jest napisane drobnym maczkiem, trzeba czytać szczególnie uważnie. Nie wiem co mam Ci teraz poradzić, skoro podpisałaś przecież umowę z bankiem, niejako zgadzając się na warunki zaproponowane przez ten bank. Wyciągnij z tej lekcji nauczkę i następnym razem, szczególnie uważnie przyjrzyj się temu, co jest napisane małą czcionką…

Co do wysokości Twojego zadłużenia, to będę z Tobą szczera, przecież to jest zaledwie kilkaset złotych (527 zł). Myślę, że w dzisiejszych czasach, nie jest jakimś wielkim problemem zdobycie takiej kwoty?

Musisz się pospieszyć ze spłatą tej kwoty, bo w innym wypadku, odsetki będą rosły i jeśli ich nie będziesz spłacać, to bank może rozwiązać z Tobą umowę, czyli umowa o prowadzenie tego rachunku zostanie Ci wypowiedziana… wtedy bank zażąda spłaty całości zadłużenia w terminie 30 dni.

Jeśli tego nie spłacisz w tym terminie, to czekają Cię nieco większe konsekwencje, w tym miejscu polecę Ci mój poradnik na temat tego: jakie są konsekwencje niespłacania zadłużenia i co może Cię spotkać ze strony banku.

Jeśli tak jak piszesz, straciłaś niedawno pracę, to musisz szybko znaleźć nową, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem moja droga, trzeba zakasać rękawy i szybko zdobyć te kilkaset złotych na pokrycie debetu na koncie bankowym, który automatycznie uruchomiłaś wyzerowanym stanem konta bankowego.

Podsumowanie

Gdy uda Ci się już ten niespłacony debet w PKO wyrównać (spłacić), to czym prędzej zerwij z bankiem PKO umowę na prowadzenie takiego rachunku lub po prostu zrezygnuj z linii debetowej na Twoim koncie obrotowym – jeśli to możliwe.

Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że sobie poradzisz z tym zadłużeniem, naprawdę niewiele dzieli Cię od wyjścia z długu, bo jest to zaledwie kilkaset złotych! Gorąco pozdrawiam!

Artykuły, które musisz przeczytać:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

1 komentarz w “Niespłacony debet na koncie bankowym – bank nęka telefonami, co teraz?”
  1. niespłacony debet na koncie to dość duży problem, bo czasami nawet nie wiadomo, że weszło się na debet, jeśli ktoś rzadko zagląda na swoje konto bankowe, to nieźle może się zdziwić po dłuższej przerwie nielogowania się do bankowości elektronicznej. Jestem zdania, że jeśli ktoś na okrągło porusza się w okolicy zera na koncie bankowym, czyli kiedy żyje od 1-wszego do 1-wszego, to nie powinien decydować się na debet na koncie, bo oprocentowanie może go kiedyś pochłonąć… już lepiej mieć kartę kredytową, wtedy jeśli nie mamy nic na koncie bankowym, sięgamy po kartę kredytową i pamiętamy, że jej użyliśmy. Natomiast debet na koncie to wg mnie taki mały złodziejszek…

Comments are closed.