Jak napisać podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie?
Hania zapytał 3 lata temu

Witam serdecznie, jak napisać podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie? jest kilkoro dzieci które są teraz w zerówce, chcemy wspólnie z innymi rodzicami napisać wniosek, że dzieci umieszczono w jednej klasie, ponieważ bardzo się ze sobą zżyły i przyjaźnią się, podobnie jak rodzice.

Czy można takie pismo złożyć do dyrekcji szkoły? lub do dyrektora szkoły? czy są szanse, że rozdzielając dzieci na klasy, nasze podanie zostanie uwzględnione? czy ewentualnie mogę prosić o wzór podania? z góry dziękuję za poradę!

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

uważam, że podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie może pomóc w utworzeniu odpowiedniej grupy. Myślę, że po otrzymaniu pisemnej prośby rodziców dyrekcja szkoły nie pozostanie bierna.

Jeśli więc sprawa dotyczy większej grupki dzieci, warto przygotować grupowe podanie, czyli właściwa będzie tzw. petycja rodziców do dyrektora szkoły. Wzór gotowego do wypełnienia podania pobierzesz poniżej:

Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie wzór

podanie-o-umieszczenie-dzieci-w-jednej-klasie-wzor-pdf-doc

Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie wzór

Tak jak napisałam wyżej, pismo należy kierować do dyrekcji placówki. Natomiast w samej treści prośby należy wskazać personalnie – z imienia i nazwiska – dzieci, o które chodzi oraz powołać okoliczność, na podstawie których dyrekcja będzie mieć postawy przychylenia się do pisma.

Z całą pewnością znaczenie będą mieć argumenty, że dzieci znają się, dobrze czują się w swoim towarzystwie, przyjaźnią się nie tylko w szkole, ale i poza nią, oraz że są ze sobą zżyte. Warto również użyć argumentu, że znają się i dobrze ze sobą współpracują również rodzice tych dzieci.

Tak przygotowane pismo do dyrektora szkoły powinni podpisać wszyscy zainteresowani rodzice, a wybrany z nich powinien umówić się na spotkanie z dyrektorem szkoły, by złożyć petycję bezpośrednio na ręce odbiorcy.

Podobne tematy:

Hania odpowiedział 3 lata temu

Dziękuję za szybką odpowiedź, pobrałam wzór podania o przyjęcie dzieci do jednej klasy, mam nadzieję, że uda mi się załatwić sprawę, jeszcze raz dziękuję za pomoc! serdecznie pozdrawiam Hania.