Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie WZÓR

Jak napisać podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie? umieszczenie dzieci w jednej klasie to bardzo praktyczne rozwiązanie dla rodzin, przyjaciół czy znajomych, których pociechy są w tym samym wieku. Niestety, w większości przypadków uczniowie przyjmowani się do klas zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Wstęp

Warto zatem przed rozpoczęciem roku szkolnego złożyć podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie, odpowiednio je uzasadniając. Jak napisać takie podanie? aby pismo spełniało wszystkie formalne wymogi i aby zostało rozpatrzone przez dyrekcję szkoły na korzyść rodzica, w piśmie powinno znaleźć się kilka ważnych informacji. Dlatego, aby ułatwić Ci sporządzenie takiego podania, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór:

Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie wzór

podanie-o-umieszczenie-dzieci-w-jednej-klasie-wzor-pdf-doc

Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie wzór

Kto może wnioskować o umieszczenie dzieci w jednej klasie?

wazneTemat „podanie dzieci w jednej klasie” cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców, którzy dobrze się znają, jak i tych, którzy po prostu mieszkają w tym samym rejonie miasta.

Zdarza się, że podanie z prośbą o umieszczenie dzieci w tej samej klasie składają rodzice bliźniąt, dla których takie rozwiązanie jest zwyczajnie najbardziej praktyczne. Często z podobnym wnioskiem występują też dalsze rodziny. Pismo dotyczy wtedy rodzeństwa ciotecznego czy stryjecznego.

Podanie z prośbą umieszczenie dziecka w jednej klasie to pismo, które mogą składać także osoby obce, z różnych przyczyn mające w tym swój interes. Czasami z wnioskiem występują rodzice przedszkolaków, które uczyły się razem w grupie.

W takich okolicznościach korzystne jest kontynuowanie nauki w szkole podstawowej w niezmienionym składzie.

Innym razem rodzice wnioskują o umieszczenie dzieci w jednej klasie ze względów praktycznych – między innymi dlatego, że mieszkają w jednej wsi, na jednym osiedlu, w tym samym bloku. 

 

Do kogo złożyć pismo z prośbą o umieszczenie dzieci w jednej klasie?

wazneO przydziale uczniów do poszczególnych klas decyduje najczęściej kolejność zgłoszeń. Jest to obiektywne rozwiązanie, choć nie zawsze najkorzystniejsze.

Prośba o umieszczenie dzieci w jednej klasie powinna zostać zaadresowana do podmiotu, który podejmuje w tym zakresie ostateczną decyzję. Będzie to więc dyrekcja szkoły, która przed rozpoczęciem zajęć może jeszcze przenieść dziecko do innej grupy. 

Pismo z prośbą o umieszczenie dzieci w jednej klasie przekazujemy na ręce dyrektora szkoły. Warto wcześniej zapoznać się z jej regulaminem, ponieważ wśród jego zapisów często spotykamy się z pewnymi ograniczeniami.

Wśród paragrafów regulaminu szkoły może znajdować się zastrzeżenie, że prośba o przeniesienie do jednej klasy ma prawo dotyczyć nie więcej niż dwóch uczniów. 

Jak napisać podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie?

wazneWielu rodziców zastanawia się, jak napisać podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie. Pismo to nie jest wbrew pozorom skomplikowanym dokumentem. Musi zawierać jednak kilka określonych elementów oraz spełniać wymogi formalne dla pism oficjalnych.

Istotne jest zachowanie prawidłowej struktury dokumentu oraz dopilnowanie zwięzłego, poprawnego języka. Do sporządzenia wniosku warto wykorzystać wzór podania o umieszczenie dzieci w jednej klasie – druk sprawdzi się także w przypadku pism grupowych. 

Podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie musi zawierać:

  • datę i miejscowość, 
  • dane wnioskodawcy (lub wnioskodawców),
  • dane adresata – dyrektora szkoły,
  • odpowiedni tytuł,
  • treść wniosku ze wskazaniem uczniów, których dotyczy wniosek (np. Zwracam się z uprzejmą prośbą),
  • oznaczenie klasy,
  • uzasadnienie prośby,
  • podpis rodzica (lub rodziców).

 

Jak uzasadnić podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie?

wazneUzasadnienie podania o umieszczenie dzieci w jednej klasie uzależnione będzie od okoliczności konkretnej sytuacji oraz od motywów rodziców.

Warto pamiętać, że pismo powinno poruszać naprawdę ważne tematy, ponieważ z reguły umieszczenie dwójki dzieci w jednej klasie wiąże się z koniecznością jednoczesnego przeniesienia innego dziecka w celu wyrównania liczebności klas. 

Jeśli podanie o umieszczenie dzieci w jednej klasie składają rodzice przedszkolaków z jednej grupy, warto powołać się na:

  • dobre samopoczucie dzieci, które znają się nawzajem i czują się razem bezpiecznie,
  • łatwość wspólnej adaptacji w nowym miejscu,
  • możliwość pogłębiania więzów przyjaźni z rówieśnikami,
  • podobny poziom wiedzy,
  • stosowanie tych samych metod wychowawczych i edukacyjnych,
  • dzieci znają się z innych wspólnych zajęć, czy żłobka.

Z kolei w przypadku, kiedy podanie składają rodzice będący jednocześnie rodziną, mogą oni powołać się na:

  • więzi rodzinne dzieci,
  • wsparcie w zaadaptowaniu się w nowym środowisku,
  • lepsze samopoczucie dzieci w nowej grupie.

Wiele argumentów mają w zanadrzu również rodzice dzieci mieszkających w bliskiej odległości – w jednej wsi, w tym samym bloku czy choćby w tej samej dzielnicy miasta. Mogą oni powołać się na:

  • możliwość zorganizowania wspólnych dojazdów, 
  • łatwiejsze nadrabianie zaległości szkolnych w przypadku choroby jednego z uczniów,
  • wspólne chodzenie do/wracanie ze szkoły,
  • bliższe relacje dzieci i łatwiejszą adaptację w nowej grupie. 

W zależności od okoliczności danej sytuacji rodzice mogą powołać się w swoim wniosku zarówno na aspekty praktyczne wspólnego uczęszczania ich dzieci do jednej grupy, jak i na aspekty psychologiczne.

Ważne jest zarówno wspólne docieranie do placówki, jak i możliwość zwykłego pożyczania od siebie zeszytów czy książek.

Dyrekcja szkoły powinna wziąć pod uwagę również samopoczucie małych uczniów, którym znacznie łatwiej będzie odnaleźć się w nowej grupie z przyjacielem czy rodzeństwem u boku. 

 

Podobne tematy:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze