Jak napisać skargę na sąsiada? POMOCY!

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać skargę na sąsiada? POMOCY!
AvatarKodanska zapytał 2 miesiące temu

Mam problem z sąsiadem, który mieszka nade mną. Z mieszkania codziennie dobiegają hałasy, odbywają się tam schadzki, słychać różne odgłosy i stąpanie jakby przebiegało tamtędy stado koni.

Mam w mieszkaniu małe roczne dziecko, co chwilę go wybudzają, nie może uciąć sobie dłuższej drzemki. Zakłócanie ciszy nocnej też się zdarza. Nie wiem co robić… ręce opadają.

Pisać pismo do spółdzielni na uciążliwego sąsiada? czy gdzieś indziej pisać skargę? czy mam jakieś szanse, żeby skłonić sąsiada do normalnego zachowania?

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i poradził sobie z uciążliwymi sąsiadami? proszę o pomoc.

2 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witaj!

mieszkanie w bloku niestety często wiąże się z problemem hałaśliwych sąsiadów i w zależności od tego, jaki status Ci lokatorzy posiadają (wynajmujący, właściciele mieszkania), problem będzie łatwiejszy bądź trudniejszy do rozwiązania.

W pierwszej kolejności zachęcam Cię do przeczytania dwóch poradników, jakie jakiś czas temu opublikowaliśmy, pierwszy z nich to: Skarga na uciążliwego sąsiada wzór. Kolejny wpis, który może sporo wnieść do Twojej sytuacji, to wpis zatytułowany: skarga na zakłócanie ciszy nocnej – wzór. Z obu wpisów dowiesz się, jakie masz drogi, którymi możesz pójść, aby rozwiązać problem z hałaśliwym sąsiadem.

Natomiast poniżej zamieszczam przydatne w Twojej sytuacji wzory pism:

Skarga na uciążliwego sąsiada wzór

skarga-na-uciazliwego-sasiada-wzor
Skarga na uciążliwego sąsiada wzór

Skarga zbiorowa na sąsiada wzór

Skarga na zakłócanie ciszy nocnej – wzór

Skarga-na-zaklocanie-ciszy-nocnej-wzor
Skarga na zakłócanie ciszy nocnej – WZÓR

AvatarEwa odpowiedział 4 tygodnie temu

Dzień dobry, mam problem z sąsiadem, od kilku tygodni sąsiad organizuje imprezy wieczorno-nocne między 20 a 4 nad ranem, muzyka na fula, śpiewy, tańce itp., trzaskanie drzwiami, że w domu wszystko się trzęsie, mało tego w dzień jakieś codzienne przesuwanie mebli czy jakiegoś sprzętu a dzieci tak skaczą, grają w piłkę, jeżdżą na jakichś zabawkach, że nie da się nawet oglądać telewizji, inny sąsiad zgłaszał już hałasy, ale nic nie pomogło. Wstajemy do pracy o 4 rano, jesteśmy wykończeni, a w pracy trzeba być dyspozycyjnym – proszę o pomoc. Sąsiad nie otwiera drzwi jak interweniujemy, przebywa tam dużo więcej osób niż powinno.

Twoja odpowiedź