Jak napisać wniosek do komornika o ściągnięcie alimentów?

Forum prawneKategoria: AlimentyJak napisać wniosek do komornika o ściągnięcie alimentów?
Justyna zapytał 4 lata temu

Witam, potrzebuję pomocy, jak napisać wniosek do komornika o ściągnięcie alimentów? sąd zasądził alimenty na moje dziecko w kwocie 700 zł płatne 15. każdego miesiąca, przez pierwsze pół roku były mąż płacił alimenty regularnie, jednak od dwóch miesięcy jest cisza.

Z tego co słyszałam, były mąż stracił pracę, mało mnie to jednak obchodzi, bo dziecko bez względu na to i tak trzeba przecież utrzymywać. Dlatego chcę złożyć wniosek do komornika o alimenty, były mąż nawet nie raczył skontaktować się ze mną i powiadomić mnie o zaistniałej sytuacji.

Proszę mnie pokierować, jak napisać wniosek o egzekucję alimentów, z góry dziękuję. Justyna

3 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj, poniższy wniosek o wszczęcie egzekucji alimentów należy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie dostarczyć do kancelarii komorniczej osobiście lub wysłać pismo pocztą.

Wniosek do komornika o alimenty wzór

Wniosek-do-komornika-o-alimenty-wzor-doc-pdf

Wniosek do komornika o alimenty wzór

Aby złożyć wniosek o wszczęcie egzekucji z alimentów, musisz posiadać:

  • wyrok sądu, który alimenty zasądził,
  • ugodę sądową
  • lub ugodę w formie aktu notarialnego.

Egzekucję z alimentów prowadzić może dowolnie wybrany przez Ciebie komornik, ale ja proponuję wybrać komornika z okręgu, w którym mieszka dłużnik. Jeśli więc ojciec dziecka mieszka w Poznaniu a Wy w Warszawie, to szukasz komornika z Poznania.

Składając wniosek do komornika o alimenty, warto wskazać czy chcesz prowadzić egzekucję z wynagrodzenia dłużnika, z konta bankowego, czy z innej wierzytelności, jaką dłużnik posiada.

Jeśli znasz nr konta dłużnika, warto wpisać go we wniosku, jeśli masz jakieś inne przydatne dla komornika informacje, które mogą ułatwić mu egzekucję alimentów, także załącz je we wniosku! (np. praca sezonowa, odziedziczony spadek).

Iza odpowiedział 3 lata temu

Witam, chcę zapytać o wniosek o egzekucję alimentów. Chcę żeby komornik zaczął ściągać alimenty od byłego partnera, nie płaci ich od roku, wykręcając się brakiem pracy i niskimi dochodami. Nam jest ciężko, jestem ja i córka, mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu, gdzie na czynsz idzie połowa moich zarobków. Wniosek o egzekucję alimentów chcę złożyć jak najszybciej się da, czy może mi ktoś podpowiedzieć, kiedy dostanę od komornika pierwsze pieniądze? jaki to będzie okres czasu?