Wniosek do komornika o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaległości

Forum prawneKategoria: KomornikWniosek do komornika o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaległości
Alek zapytał 3 lata temu

Dzień dobry, na już potrzebuję wniosek do komornika o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaległości. Komornik od lat ściąga mi część z wynagrodzenia, nigdy nie jestem informowany ile jeszcze mam do spłaty.

Komornik tak naprawdę nie kontaktuje się ze mną. Zajął po prostu kilka lat temu moje wynagrodzenie i ściąga kasę może nawet dożywotnio? zamierzam wysłać do komornika pismo o udzielenie informacji dotyczącej stanu zadłużenia. Proszę o wzór takiego pisma.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj Alek! poniżej załączam wzór pisma, który należy pobrać i wysłać do komornika, a następne oczekiwać na pismo z wysokością zadłużenia:

Wniosek do komornika o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaległości

Wniosek do komornika o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaległości

Wniosek o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaległości to dokument, dzięki któremu komornik udzieli ci informacji odnośnie wysokości pozostałego do spłaty zadłużenia. Wniosek taki zawsze składa się w formie pisemnej.

Wzór pisma do komornika o stan zadłużenia jest bardzo prosty do wypełnienia i nikomu nie spraw problemów. Ważne, żeby pismo wysłać listem poleconym, aby w razie bezczynności komornika, móc przedstawić dowód nadania do niego listu.

ile-mam-dlugu-u-komornika-wzor-pisma

Sprawdzenie długu u komornika to prawo, którego nikt i nic dłużnikowi nie odbierze. Będąc stroną postępowania egzekucyjnego, możemy żądać od komornika różnych informacji i wyjaśnień, jeśli coś wzbudza naszą uwagę. Możemy nawet zażądać wglądu do akt sprawy, którą komornik prowadzi i na podstawie której ściąga od nas pieniądze. Wystarczy wtedy złożyć pisemny wniosek o wgląd do akt komorniczych.

Najważniejsze elementy pisma o stan zadłużenia, to:

  1. data i miejscowość sporządzenia pisma,
  2. dane osobowe dłużnika
  3. dane wierzyciela
  4. dane komornika
  5. sygnatura akt
  6. wyrażenie woli
  7. i własnoręczny podpis.

Pisane e-mail, dzwonienie do kancelarii komorniczej czy wysyłanie SMS-ów do komornika nic Ci nie da, komornik zignoruje to, bo nie ma obowiązku komunikować się z Tobą w ten sposób, dla komornika liczą się tylko oficjalne pisma.

Podobne: