Jak napisać pismo do komornika o udzielenie mi informacji?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać pismo do komornika o udzielenie mi informacji?
Beti zapytał 3 lata temu

Jak napisać pismo do komornika o udzielenie mi informacji? Nie posiadam tytułu wykonawczego ani egzekucyjnego. Żadne listy o rzekomym zadłużeniu (nie znam wierzyciela) do mnie nie trafiały. Mój bank na moją prośbę podał mi imię i nazwisko komornika oraz sygnaturę akt.

Podczas rozmowy telefonicznej z komornikiem nie udzielił mi odpowiedzi na moje pytania, oznajmił mi, żebym do Niego napisała lub zgłosiła się osobiście, czego aktualnie nie mogę zrobić, a nie wiem jak napisać odpowiednio pismo.

W jaki sposób mogę mieć zadłużenie? Jedyną sytuację, jaką sobie przypominam sprzed 20-18 lat to nieuregulowany spór z tv. cyfrową. Proszę o pomoc.

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Wzór pisma do komornika o stan zadłużenia <– pobierzesz tutaj lub poniżej:

Pismo do komornika o stanie zadłużenia wzór

Udzielenie-informacji-o-wpłatach-i-stanie-zadłużenia-dłużnika

Udzielenie informacji o wpłatach i stanie zadłużenia dłużnika

Witam serdecznie,

wszczynając postępowanie egzekucyjne, komornik doręcza dłużnikowi odpis wniosku egzekucyjnego oraz postanowienie o wszczęciu egzekucji wraz z tytułem egzekucyjnym i informacją o zajętych składnikach majątku.

Jeśli doszło do zajęcia rachunku bankowego, a Ty nie otrzymałaś żadnej informacji od komornika, to prawdopodobnie korespondencja została przesłana na nieaktualny lub niewłaściwy adres (taki wskazał wierzyciel).

Z uwagi na powyższe zasadne jest przygotowanie wniosku o doręczenie niedoręczonej korespondencji. W treści pisma należy wskazać, że o egzekucji dowiedziałaś się z banku, nie znasz jednak podstawy zajęcia i nie wiesz jakiego długu dotyczy postępowanie.

Na koniec wskaż komornikowi prawidłowy adres do doręczeń. Tak przygotowane pismo prześlij na adres komornika listem poleconym.

Na przestrzeni kilku kolejnych dni komornik powinien przesłać Ci dokumenty sprawy. Jeśli okaże się, że należność jest „wątpliwa”, będziesz miała możliwość zaskarżyć egzekucję, składając np. powództwo przeciwegzekucyjne.

Ewentualnie możesz również zastanowić się nad ugodą z wierzycielem.