Jak napisać wniosek o wymianę przyłącza elektrycznego? WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek o wymianę przyłącza elektrycznego? WZÓR
Żmuda P. zapytał 3 lata temu

Dzień dobry, potrzebuję złożyć w PGE wniosek o wymianę przyłącza elektrycznego, totalnie nie wiem, jak takie pismo powinno wyglądać.Obecnie mamy przyłącze napowietrzne, przewody są nieizolowane i będą stanowić duże zagrożenie dla pracowników, gdyż w przyszłym roku będziemy ocieplać elewację budynku. Poza tym przyłącze narażone jest na uszkodzenia ze względu na spadające gałęzie z drzew podczas gdy wiatr mocno wieje.

Chcemy napisać wniosek o wymianę przyłącza na kablowe w ziemi, wiem, że się da, bo sąsiedzi z naprzeciwka zmieniali sobie przyłącze. Czytałem na forum, że trzeba w tej sprawie pisać wniosek do dostawcy energii, czyli zakładu energetycznego (PGE w naszym przypadku).

Tak jak pisałem, wymiana przyłącza energetycznego – jest konieczna, czy wniosek o wymianę przyłącza trzeba jakoś uzasadnić? co tam wpisać? proszę o szybką pomoc!

6 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zmianę przyłącza elektrycznego, dokument można użyć w przypadku różnych dostawców energii elektrycznej, jak np.:

  • PGE,
  • Tauron,
  • Energa,
  • Enea,
  • itd.

Wniosek o wymianę przyłącza elektrycznego wzór

wniosek-o-wymiane-przylacza-elektrycznego-wzor-pdf-doc

Wniosek o wymianę przyłącza elektrycznego wzór

Wymiana starego przyłącza energetycznego na nowe jest w waszym przypadku jak najbardziej zasadna, ponieważ faktycznie – niezabezpieczone linie przyłącza będą naprawdę poważnym zagrożeniem dla budowlańców pracujących na elewacji budynku.

Przygotowany przez nas wzór podania o wymianę przyłącza elektrycznego na pewno spełni Twoje oczekiwania!

Przyłącze energetyczne znajduje się przed licznikiem energii, zatem jest własnością zakładu energetycznego, który dostarcza wam prąd. Mając przyłącze napowietrzne, zawsze lepiej wystąpić do energetyki o przyłącze kablowe, które prowadzi się pod ziemią, ponieważ jest bezpieczniejsze i pewniejsze.

Jeśli nowe przyłącze będzie odgałęzieniem od linii napowietrznej, to prawdopodobnie pobiegnie ono w dół, wzdłuż słupa w rurze ochronnej aż do ziemi i w ziemi będzie biegło aż do domu.

Uzasadnienie wniosku o zmianę/wymianę przyłącza elektrycznego jest konieczne, w uzasadnieniu należy opisać sytuację, przez którą chcemy przyłącze wymienić. Uzasadnienie powinno także zawierać typ nowego przyłącza elektrycznego, zatem piszemy, że chcielibyśmy przyłącze napowietrzne lub kablowe ziemne.

Oczywiście zakład energetyczny sprawdzi jaki typ przyłącza trzeba wykonać i czy faktycznie kabel da poprowadzić się ziemią (przeważnie nie ma z tym najmniejszego problemu).

jak-zmienic-przylacze-energetyczne-wzor-pisma

Możliwości wymiany przyłącza:

wymiana-przylacza-energetycznego-rodzaje

Podobne tematy:

Damian D. odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, mam duży problem z przyłączem do mojego domu, obecnie są to 4 linki niezaizolowane (chyba aluminiowe, ale nie jestem pewien). Długość przyłącza to około 12-13 metrów, problem polega na tym, że w czasie wichury linki się dotykają i zwierają i lecą z tego iskry.

Co jeśli iskra spadnie na posesję sąsiada i coś zapali się? Chcę napisać do ZE (Zakład Energetyczny), żeby wymienili przyłącze na cokolwiek innego. Wydawało mi się, że istnieją jakieś normy naprężeń i zwisów linii energetycznych, widocznie u mnie ktoś zrobił przyłącze byle jak.

Co ciekawe, gdy linki w czasie podmuchu stykają się, bezpiecznik w domu nie reaguje. Czy ZE (PGE) może wykonać mi przyłącze z warkocza? czy jest szansa, żeby PGE wymieniło mi stare linie napowietrzne na przewód izolowany, na koszt PGE?

Weronika B. odpowiedział 3 lata temu

Ja chciałabym zamienić druty wiszące na kabel pod ziemią, wyremontowaliśmy cały dom z zewnątrz a te druty prowadzące do domu liniami napowietrznymi tylko szpecą budynek, da radę to jakoś załatwić?

Walut odpowiedział 3 lata temu

U mnie przy wietrze stykają się oba kable, czy mogę wnioskować o wymianę tego przyłącza na podziemne?

stare-przylacze-energetyczne

Leokadia odpowiedział 3 lata temu

Potrzebna nam jest wymiana przyłącza elektrycznego oraz zwiększenie mocy przyłączeniowej (na piętrze mieszka teraz córka z rodziną, niedawno odremontowali sobie górę i się tam wprowadzili). Czy jeśli przyłącze ulokowane jest przed licznikiem energii elektrycznej, to wymiana przyłącza leży w gestii dostawcy energii? (PGE)? i nie będziemy musieli płacić czegokolwiek za taką usługę? wszystko jest dość łatwo dostępne dla pracowników zakładu energetycznego. Słup stoi jakieś 5 metrów od linii ogrodzenia działki.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu
wniosek-o-wymiane-przylacza-elektrycznego-wzor-pdf-doc

Wniosek o wymianę przyłącza elektrycznego wzór