Odpowiedź na wniosek o zasiedzenie WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaOdpowiedź na wniosek o zasiedzenie WZÓR
Jakubek zapytał 2 lata temu

Jak odpisać na wniosek o zasiedzenie nieruchomości? Mąż otrzymał pismo z sądu, w którym sąd nakazuje złożyć odpowiedź na wniosek o zasiedzenie. Sprawę wytoczyło kuzynostwo męża, które użytkuje pole od wielu wielu lat (chyba szykuje się sprawa o zasiedzenie).

My nie mamy rolnictwa i nie zależy nam na tym polu, dlatego nasza odpowiedź na wniosek o stwierdzenie zasiedzenia byłaby pozytywna, w sensie, że nie zgłaszamy żadnego sprzeciwu. Jak napisać taką odpowiedź? Najlepiej jakbyśmy dostali np. wzór odpowiedzi na wniosek o zasiedzenie, z góry dziękujemy.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie,

już na wstępie wyjaśnię, że jeśli nie zgłaszacie Państwo sprzeciwu do wniosku o zasiedzenie, warto wywiązać się ze zobowiązania sądu i złożyć odpowiedź na wniosek o zasiedzenie nieruchomości, tak by w przyszłości nie musieć fatygować się już do sądu.

Oczywiście najłatwiej dla Państwa i najwygodniej będzie pobrać przygotowany przez nas wzór odpowiedzi na wniosek o zasiedzenie, który znajduje się poniżej:

Odpowiedź na wniosek o zasiedzenie wzór

odpowiedz-na-wniosek-o-zasiedzenie-wzor-pdf-doc

Odpowiedź na wniosek o zasiedzenie wzór

Formularz jest tak przygotowany, by móc go wygodnie modyfikować – pod daną sprawę sądową.

Wyjaśnię, że w treści wniosku należy oznaczyć sąd prowadzący sprawę o zasiedzenie, wpisując jego nazwę, adres oraz wydział. Następnie należy oznaczyć sprawę, wpisując odpowiednią sygnaturę akt sprawy.

Dalsze kroki przy wypełnianiu odpowiedzi związane są z oznaczeniem uczestników postępowania oraz wnioskodawcy.

Dodam, że wszystkie te informacje znajdziecie Państwo w treści korespondencji otrzymanej z sądu.

Natomiast co do samego oświadczenia, to należy krótko – w jednym zdaniu wyjaśnić, że przychylacie się Państwo do wniosku o zasiedzenie i nie wnosicie żadnych zastrzeżeń.

Na koniec dodam, że tak przygotowane pismo należy własnoręcznie podpisać i złożyć w sądzie lub przesłać listem poleconym w tylu egzemplarzach ilu jest uczestników postępowania plus dwa dodatkowe egzemplarze – jeden dla wnioskodawcy, a drugi dla sądu

Warto przeczytać: